פורום תוכיפדיה
בחירת סוג תוכי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: בחירת סוג תוכי (/showthread.php?tid=1801)

עמודים: 1 2

בחירת סוג תוכי - daniel1995 - 07-11-2020

שלום לכולם, אבקשכם לרשום דעות ועצות לגבי בחירת סוג תוכי, יצא לי לגדל בתור ילד תוכונים, תוכוני אהבה, 3 קוקטיילים (1 מהם מחוברת לא טוב וגזור, קנייה לא מושכלת שלי מלפני שהגעתי לאתר) ואף בתקופת ההתבגרות סנגל מחוברת מקסים אך לצערי הצבא נכנס בינינו באמצע ולא איפשר לי לתת לו את מיטב התנאים לכן העברתי אותו לקרוב משפחה בעל חווה,
אני היום בן 25 גר בדירה משלי ורוצה שוב לגדל את בעל החיים הכי מדהים שיש כשהפעם אני יותר מוכן מאי פעם כשכמובן יש לי עוד המון ללמוד וזה אף פעם לא יסתיים,
הסוגים שאני חושב עליהם: קוניור גרינצ'יק, ארה נוביליס, קאיק ראש שחור/ג'ינג'י, ג'קו, (לסדר אין משמעות) או אם יש סוג כלשהו אחר שאתם ממליצים עליו, אני מחפש חבר שאפשר ללמד אותו טריקים בכיף, שיהיה בעל נוכחות בלי קשר לרעש, יכולת דיבור עדיף אבל לא מחייב, שיהיה ליצן אך גם יאהב כירבולים (אולי נשמע מצחיק אבל זה כיף).
מחכה לתגובתכם,
שיהיה לנו שבת שלום ושבוע טוב חורץ לשון

RE: בחירת סוג תוכי - yinon236 - 07-11-2020

קוניור גרין צ'יק תוכי מקסים ושקט
קאיק יותר היפרקטיבי (ליצן)
בתור התחלה הייתי ממליץ לך על קוניור גרין צ'יק

RE: בחירת סוג תוכי - daniel1995 - 07-11-2020

יש פה אנשים שמגדלים ג'קו שיכולים לספר לי על התינוק שלהם מעבר לרמת דיבור? הכוונה רמת חיבור אתכם..כמה הם אוהבים לשחק וללמוד תרגילים? האם ניתן לאלף אותם בקלות? האם הם אוהבים ליטופים ומגע מעבר למשחקים והתרגילים? והאם אני יכול להיות מוכן לתוכי כל כך אינטיליגנט דרך קריאה מעמיקה באינטרנט ובעיקר באתר הכיפי הזה?
תודה לעונים.
ועל הדרך אשמח לדעת אם משהו השתנה מבחינת בתי הגידול עקב הקורונה? מפחיד אותי שהם יסגרו גם אם יהיה לי כבר תוכי... זה ממש יעציב אותי

RE: בחירת סוג תוכי - צבי דגן - 07-11-2020

לכל תוכי יש יתרונות וחסרונות, וכל מגדל יעדיף תוכות אחרות, למשל יש כאלה שחשוב להם יכולת הדיבור של התוכי ואחרים יגידו לך שהיכולת הזו פחות חשובה ויעדיפו שהתוכי שלהם יהיה שובב וכדומה.
מספר שאלות לי אליך:
  1. מה אתה מחפש בתוכי?
  2. מהן התכונות הכי חשובות עבורך שעליהן אתה לא מוכן לוותר?
  3. מהן התכונות שאתה יכול לוותר או להתפשר עליהן?
  4. מהו התקציב שלך?
  5. כמה מקום יש לך בבית?
  6. האם יש לך שכנים שלא יהיו מוכנים לסבול את הצרחות של התוכי?
  7. ועוד נקודות שנראות לך חשובות.

RE: בחירת סוג תוכי - daniel1995 - 07-12-2020

1. שיהיה חבר טוב.
2. שיוכל ללמוד טריקים ויהיה חברותי ומצחיק.
3.מבחינת החברותי זה בסדר גם אם יותר אליי ופחות לכולם, מאמין שזה גם תלוי באופן הגידול והטיפול.
4. סבלני מספיק שאוכל לחסוך גם לארה או קקדו אמברלה ולציוד , הכסף פחות העניין אני באמת רוצה להינות ממנו.
5. יוכל להיות A19/A20/A50 הכל בסדר.
6.שיעברו דירה אם הם רוצים חורץ לשון סתם, חי בקיבוץ לא ניראלי שהוא אמור להפריע למישהו יותר מדי.
7. שיהיה פעלתן אך שגם יוכל להתמודד עם זמן לבד כמובן עם צעצועים וגירויים, פשוט אני עובד בביטחון ולא תמיד בבית, אבל כמובן שאקדיש לו כמה שיותר זמן אני לא מביא אותו ליופי,
יש לי העדפה לתוכי בינוני בגלל הנוכחות בגלל זה חשבתי על ג'קו, ארה לדוגמא כנראה לא אביא ולא בגלל הכסף, הוא דורש ממה שקראתי באתר המון טיפול ותחזוק מעצים ללעיסה ועד מקור מים נגיש בגלל עור חשוף בפנים אז פחות אפשרות בשבילי.
מחכה לתגובה.

RE: בחירת סוג תוכי - צבי דגן - 07-12-2020

(07-12-2020, 12:01 AM)daniel1995 כתב:  
  1. שיהיה חבר טוב.
    כל תוכי מחוברת ברמה גבוהה, יכול להיות חבר טוב.
  2. שיוכל ללמוד טריקים ויהיה חברותי ומצחיק.
    כל תוכי מחוברת, לעניין ה"מצחיק" יכול להתאים לך הקוניור גרינצ'יק, זהו תוכי שובב פעלולן והיפראקטיבי.
    נקשר בקלות לבעליו, אוהב מאוד ליטופים ומשחקים, ושקט יחסית לקוניורים אחרים.
    אציין שיכולת הדיבור שלו אינה מן הטובים מבין התוכים.

3. מבחינת החברותי זה בסדר גם אם יותר אליי ופחות לכולם, מאמין שזה גם תלוי באופן הגידול והטיפול.
  4. סבלני מספיק שאוכל לחסוך גם לארה או קקדו אמברלה ולציוד, הכסף פחות העניין אני באמת רוצה להנות ממנו.
    הגרינציק לא יקר, ראה במחירון.
  5. יוכל להיות A19/A20/A50 הכל בסדר.
    מתאים, ראה כאן: כלובים מסדרת ה-A ומידותיהם
  6. שיעברו דירה אם הם רוצים חורץ לשון סתם, חי בקיבוץ לא ניראלי שהוא אמור להפריע למישהו יותר מדי.
    אם כך, מבחינה זו, כל תוכי יכול  להתאים לך.
  7. שיהיה פעלתן אך שגם יוכל להתמודד עם זמן לבד כמובן עם צעצועים וגירויים, פשוט אני עובד בביטחון ולא תמיד בבית, אבל כמובן שאקדיש לו כמה שיותר זמן אני לא מביא אותו ליופי.
    כל תוכי מחוברת זקוק לתשומת לב רבה מאוד.
    תוכים מחוברתים מתייחסים אל המגדל כחלק מהלהקה שלהם ובשל כך, הם מחפשים את יחסי הגומלין עם המגדל.
    אם הם לא יקבלו את זמן האיכות המספיק והמתאים, הרי שבמשך הזמן הם יהיו תוקפניים כלפי זולתם וגם - כלפי עצמם - עד כדי כך שהם עלולים למרות נוצות.
    למי שאין מספיק זמן פנוי, עדיף שיקנה זוג תוכים (זכר ונקבה) שיהיו בעיקר למטרת רבייה.
    בני הזוג יוכלו להעסיק זה את זו ואף פעם לא יהיה להם משעמם.

יש לי העדפה לתוכי בינוני בגלל הנוכחות בגלל זה חשבתי על ג'אקו.
    ג'אקו מחוברת ברמה גבוהה, יכול להיות תוכי מחמד נהדר, רק אם יש לך מספיק זמן פנוי כדי להיות במחיצתו, לשחק איתו, ללמד אותו "טריקים" ולהשתעשע איתו.
    ארה לדוגמה כנראה לא אביא ולא בגלל הכסף, הוא דורש ממה שקראתי באתר המון טיפול ותחזוק מעצים ללעיסה ועד מקור מים נגיש בגלל עור חשוף בפנים אז פחות אפשרות בשבילי.
    מבחינת הממשק ותנאי המחיה, הארה לא שונה מהג'אקו, אם תחליט שאתה יכול לגדל ג'אקו ויש לך את כל התנאים לכך, תוכל לגדל גם את הארה.
  8. כדאי שתעיין במאמר האחרון שנכתב בנושא, כאן: מיני תוכים מסוגים שונים
  9. כאן תראה את כל המאמרים שנכתבו לאחרונה: מאמרים שהוכנסו לפורום החל מ-15-12-2018
מחכה לתגובה.   

RE: בחירת סוג תוכי - yinon236 - 07-12-2020

ג'אקו ספציפי דורש תשומת לב יותר מכל תוכי אחר זה דבר שצריך לקחת בחשבון
אם אתה מחפש תוכי שיהיה מאוד פעלולן "מצחיק" לדעתי קייאק יכול להתאים לך, גרין צ'יק פחות היפארקטיבי ממנו.

RE: בחירת סוג תוכי - daniel1995 - 07-12-2020

אני יודע שהסוגים מאוד שונים אך אני מתלבט בין גרין צ'יק לג'אקו וקאיק ראש שחור/ג'ינג'י, שני בתי הגידול שחשבתי עליהם לבדוק את העניין הם בית התוכים של שלומי ואפרת ותוכים בעמק של שאול וקנין, האם יש המלצות אחרות כלשהן לתוכי מחוברת ברמה גבוהה?
דרך אגב שאלה לגבי הליצן שנקרא קאיק, האם הוא יכול להיות יותר מדי היפראקטיבי בשביל ללמוד תרגילים? משוגעים השובבים האלה.

RE: בחירת סוג תוכי - צבי דגן - 07-12-2020

• תסביר את ההתלהטות שלך, למה בדיוק אתה מתלבט בין התוכים האלה.
  • "בית התוכים" הוא אכן בית גידול, אבל העסק של שאול וקנין מעפולה הוא חנות שקונה את התוכים מבתי גידול שונים.
  • לבתי עסק נוספים, ראה כאן: בתי עסק - חנויות וגם כאן: בתי עסק - חוות ומגדלים פרטיים
  • ניתן לאלף את הקאיק וללמד אותו כל מיני תרגילים.

RE: בחירת סוג תוכי - daniel1995 - 07-13-2020

התוכים המחוברתים אצל שאול לא נולדים אצלו? הוא מביא אותם מבחוץ ומוכר אותם? מאיפה הם מגיעים? האם הוא מעביר אותם את תהליך החיברות?

לגבי ההתלבטות... ג'קו מאז ומתמיד היה פנטזיה שהתלווה לה חשש כי כל הזמן אומרים שזה תוכי קשה ושמהר מאוד נקלעים איתו לבעיות התנהגות וכדומה, מעבר לכך אני מוקסם מהחוכמה שלו ומהנוכחות שלו.
לגבי גרין צ'יק, התוכי מקסים אבל בא לי תוכי קצת יותר.. "מאסיבי", כמו שכבר אמרתי גם גידלתי כבר תוכוני אהבה, קוקטיילים וגם סנגל ואיפה שהוא אני חושב שהגיע הזמן לקחת על עצמי תוכי יותר מאתגר.

לגבי קאיק , הפעם הראשונה שניתקלתי בתוכי הזה הייתה כשביקרתי במקרה אצל שאול בבית העסק שלו, שאול ראה שאני מאוד מאוד אוהב תוכים ושיחרר אותם שאוכל לשחק איתם, השתעשעתי שם לפחות שעה עם שני קאיקים ראש ג'ינג'י ועם שני ארה נוביליס חמודים. מה שגם לפי מה שאתה אומר עכשיו הקאיקים לא נולדו שם בעצם..

בכל מקרה, אני רוצה תוכי שיהיה חכם וכיפי, שיהיה פעלתן אבל גם מדי פעם רוגע זה בסדר גמור, חשבתי לעומק על הקאיק לתקופה הוא לדעתי יותר פעלתן מגרין צ'יק וג'קו באמת על גבול ההיפראקטיבי .. לפחות זה הרושם שנוצר אצלי במפגש ראשוני איתו, מעבר לאנרגיות קאיק הוא חמוד ומאוד יפה.

לכן התהייה לגבי הסוגים, תוכי יחסית פשוט -גרין צ'יק
משוגע קטן- קאיק
פנטזיה בערך מגיל ההתבגרות- ג'קו.

תודה רבה על המענה שלכם, שיהיה לכולם שבוע נפלא  חיוך גדול

רק משהו קטן לפני שאתם עונים לגבי זה שאני אומר שגרין צ'יק הוא תוכי "פשוט", אני מדבר מבחינת הגודל ,לא האופי, כל תוכי הוא עולם ומלואו פשוט אני חושב שאני מוכן לתוכי שהוא מעבר לרמה של מתחילים.
אם יש כאן אנשים שיכולים לשתף אותי על חוויה של גידול ג'קו/גרין צ'יק/קאיק אעריך את זה מאוד, כמובן אני מדבר על מחוברת. בינתיים אני לא נעול על סוג ועד שאגיע לרגע הרכישה הכל יכול להשתנות. מחכה לתגובותיכם.