פורום תוכיפדיה
זה התוכי שהחלטתי לקנות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: זה התוכי שהחלטתי לקנות (/showthread.php?tid=1798)

עמודים: 1 2 3

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - zeev30 - 07-10-2020

(07-09-2020, 07:20 PM)דוד אליאב ברמי כתב: תתחדש על התוכי שקנית

בקשר לנשיכות גם אם כמו שצבי אמר שיכול להיות שהוא לא הואכל ידנית ולא חוברת בכל זאת אני חושב שעם הזמן שהוא יראה שאתה מטפל בו והכל הוא יפסיק לנשוך
ועד כמה הוא נושך זה כואב? 

תודה דוד! כן אני ממש מקווה בנתיים יש לי את הסבלנות ואני מתשתדל לתת המון זמן איתו. הנשיכות שלו לא הכי כואבות אבל בכל אופן מאכזב להחזיק תוכי שאמור להיות האכלת יד שהוא לא ממש האכלת יד ונושך. אני אתן לזה זמן ואראה אם הוא מפסיק

(07-09-2020, 06:43 PM)צבי דגן כתב: למה לא בדקת את העניין הזה אצל מוכר?

בדקתי אבל לא ישבתי שם שעה בשביל לבדוק אלא 20 דקות וגם אני נוטה לסמוך על אנשים. בכל אופן אני אנסה להיות איתו עוד ולראות אם עניין הנשיכות ירגע. במקרה שלא אפנה למוכר שוב ואנסה לראות איך לפתור את זה.

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - צבי דגן - 07-10-2020

המקור של התוכי משמש לו למטרות שונות: לאכילה, לאגירת מזון, לקטילת טרף, תפיסת חפצים, מישוש והכרת הסביבה, אחיזה וטיפוס על ענפי העצים, חיזור וניקיון הגוף.
אם הנשיכות שלו לא חזקות עד כדי כאב חזק, אין להתייחס אליהן כנשיכות תוקפניות, אלה רק כרצון לאחוז את היד שלך ואולי גם לעלות עליה, או סתם למשש את היד כדי להכיר אותך.

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - zeev30 - 07-10-2020

(07-09-2020, 09:07 PM)yinon236 כתב: אם לא נותן לך לגעת בכנפיים אז תצלם מהצד בצורה טובה
התוכי מצליח לעוף? או רק "קופץ" למרחק?

בלי שום קשר לנשיכות עליך להרגיל את התוכי אליך שהוא יבטח בך.
בימים הראשונים להימנע מלגעת בו ולתת לו מעט צ'ופר כגון זרעי חמנייה שיתרגל אליך ולנסות לאט לאט ללטף ואם לא מעוניין אז להימנע ולהמשיך בסבלנות לפתות אותו עם צ'ופר שיתרגל אליך

כן אני לוקח את הזמן, אני מתאר לעצמי שהוא לא בוטח לי לגמרי, הוא לא מפחד מלעלות על היד ולשבת פשוט הוא לא מפסיק לנשוך זאת הבעיה, הוא לא מצליח לעוף אלא רק קופץ. אני אנסה לצלם את הכנפיים כמו שצריך ואעלה לפה

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - דוד אליאב ברמי - 07-10-2020

אם הוא רק קופץ כנראה שגזרו לו את נוצות התעופה

(07-10-2020, 08:21 AM)צבי דגן כתב: או סתם למשש את היד כדי להכיר אותך.
כן גם התוכי שלי היה ככה

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - yinon236 - 07-10-2020

גם אני חושב שהוא גזור נוצות תעופה אם הוא רק קופץ

RE: זה התוכי שהחלטתי לקנות - אהבת חיות - 07-12-2020

אני מסכים עם קודמיי הוא כנראה חתוך נוצות.
לגבי הנשיכות קודם כל כמו שחבריי האתר אומרים, סבלנות, אבל בנוסף תדבר איתו ואם הוא נושך אותך בדיוק כמו ילד תגיד לו לא ולאורך כל הדרך ברוגע וסבלנות, כשירגיש את האהבה שלך אתה תקבל חזרה.

RE: זה התוכי שהחלטתי לקנות - דוד אליאב ברמי - 07-23-2020

בוקר טוב
מה קורה עם התוכי הוא הפסיק לנשוך?

RE: זה התוכי שהחלטתי לקנות - צבי דגן - 07-23-2020

אני מצטרף לבקשה הנ"ל, תעדכן אותנו.

RE: זה התוכי שהחלטתי לקנות - zeev30 - 07-26-2020

בגדול הוא התרגל אליי אבל הוא עדיין נושך פה ושם אבל לא נשיכות חזקות. אז אני משתדל לתפוך לו במקור בצורה עדינה ולהגיד לו לא אבל זה בעיה מסויימת אצלו

RE: זה התוכי שהחלטתי לקנות - דוד אליאב ברמי - 07-26-2020

(07-26-2020, 11:57 AM)zeev30 כתב: בגדול הוא התרגל אליי אבל הוא עדיין נושך פה ושם אבל לא נשיכות חזקות. התקדמות יפה
אז אני משתדל לתפוך לו במקור בצורה עדינה ולהגיד לו לא אבל זה בעיה מסויימת אצלו תתמיד בזה ובסוף הוא יבין