פורום תוכיפדיה
זה התוכי שהחלטתי לקנות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: זה התוכי שהחלטתי לקנות (/showthread.php?tid=1798)

עמודים: 1 2 3

זה התוכי שהחלטתי לקנות - zeev30 - 07-08-2020

[Image: glGpULS.jpg]
זה התוכי שהחלטתי לקנות בסופו של דבר. מדובר בתוכי מסוג גרין צי'ק ילו סייד. 
בינתים עדיין חששן ונושך למרות שעולה לי על היד. יש למישהו רעיון כלשהו מניסיון איך לגרום לו להיות רגוע ולהפסיק לנשוך?
למישהו יש ניסיון מה מומלץ לתת לו לאכול ואיך לאמן אותו בצורה טובה שיהיה חברותי ואולי ידבר קצת?

אני רוצה להודות לחברים שעזרו לי להחליט ובראשם צבי.

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - צבי דגן - 07-08-2020

האם גזרו לו את נוצות התעופה?
תפרוש את אחד הכנפיים ותצלם את הכנף במלואה.

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - zeev30 - 07-08-2020

(07-08-2020, 09:20 PM)צבי דגן כתב:  
  • תתחדש על הרכש החדש.
  • התוכי שלך עדיין לא התרגל לסביבה החדשה.
    בינתיים, אל תעשה כלום, אל תלחיץ אותו ותאפשר לו להסתגל לביתו החדש.
  • לעניין התזונה, זה התפריט המומלץ:
    [Image: ZPnSmgG.gif] כופתיות בגודל שמתאים לגודל התוכי - מזון בסיסי שיהיה זמין כל יום.
    [Image: ZPnSmgG.gif] תערובת זרעים יבשה, שמותאמת לגודל התוכי - שלוש פעמים בשבוע.
    [Image: ZPnSmgG.gif] תערובת זרעים/קטניות מושרים למשך 24-48 שעות, תוך החלפת המים כל 3-4 שעות - 1-2 פעמים בשבוע.
    בנוסף לזרעים היבשים הרגילים, התערובת תכיל גם מגוון רחב של זרעים נוספים, כמו: שעועית, חומוס, אפונה, סויה, שעורה, תירס, דוחן לבן, שיבולת שועל, אורז מלא, דורה, חיטה, מאש, חריע, כוסמת, עדשים. (לא חייבים את כולם)
    [Image: ZPnSmgG.gif] ביצה קשה (כולל הקליפה) או מזון ביצים (שקונים בחנות) - 1-2 פעמים בשבוע, רבע ביצה בכל פעם.
    חשוב לתת ביצה קשה או מזון ביצים בעיקר לתוכים שנמצאים בתהליך גמילה או בעונת הרבייה, ותוכים שמאכילים גוזלים. 
    מזון הביצים מכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים, יש לו מרקם רך מה שמקל לעיכול ע"י הגוזלים.
    ניתן לפזר את מזון הביצים על מזון לח (כמו פרות, ירקות או השרייה/הנבטה) ומגישים לתוכים.
    מזון ביצים יש לאחסן בכלי הרמטי במקרר.
    [Image: ZPnSmgG.gif] ירקות ("חיים") מסוגים שונים, כמו: ברוקלי, פלפלים מכל הצבעים, גזר, סלק, קולורבי, עלי ביבי, כרובית, פלפל חריף, קישואים, נבטים וההשריה - כל יום ירק אחר.
    [Image: ZPnSmgG.gif] מעט פרות (אצל תוכים ממשפחת הלורים יש להרבות בפרות).
    כשאתה נותן תפוח עץ זכור להוציא ממנו את הגרעינים כי הם רעילים לתוכי.
    [Image: ZPnSmgG.gif] אבן גיר או סבידה - זמין כל הזמן. 
    [Image: ZPnSmgG.gif] מים טריים - להחליף בכל יום.
    [Image: ZPnSmgG.gif] אסור לתת: אבוקדו (רעיל לתוכים), אלכוהול, בצל, שום, חציל, שוקולד (רעיל לתוכים), תורמוס, אוכל מתובל, בצל, עגבנייה, משקאות מתוקים או חריפים תפו"א, פטרוזיליה, קפה, בלוטי אלון, ערמונים, בוטנים מצופים, תערובות פיצוחים למיניהן, חטיפים (במבה, ביסלי וכדומה), ביסקוויט, לחם, מזון מומתק וכל מזון מעובד (כמו במבה, בסלי, שימורים וכדומה).
    אסור לתת שקד מר (קטן ורחב יותר ביחס לשקד רגיל) – מכיל ציאניד. מסיבה כלשהי שקדים מרים נפוצים בתערובות לתוכים גדולים, במידה ונמצאו, יש להוציאם.

[Image: ZPnSmgG.gif] כמו כן, לא לתת לתוכי מזון שהוכן עבור בני האדם - הוא מכיל כמויות גדולות מידי של תבלינים (במבה, ביסלי , דוריטוס וכדומה) וכן - משקאות לא טבעיים (קולה, ספרייט, סודה וכדומה).
  • שים לב, תוכים שלא הורגלו למגוון מזונות מגיל מאוד צעיר, יתקשו להתרגל אליהם בגיל מבוגר.
    זה לא אומר שצריך לוותר, תמשיך להציע להם עד שיטעמו ואז הם ימשיכו להעז ולאכול.

לגבי הכופתיות, האם אפשרי להשרות במים חמים ואז לחכות קצת ולהגיש? זה מה שעשיתי לתוכי הקודם שלי בשביל שיהיה קל לו ללעוס ולאכול
יש לך המלצה על איזה אבן מומלץ או זה לא משנה כל כך?
איך אני מכין ומאיפה אני מביא את התערובת הקטניות המושרת? בנוסף לאוכל שקיבלתי מהמגדל, קניתי עוד קילו של מזון מלא של חברת RIO לציפורים בינוניים. איך לשלב את זה?

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - צבי דגן - 07-08-2020

(07-08-2020, 09:48 PM)zeev30 כתב: לגבי הכופתיות, האם אפשרי להשרות במים חמים ואז לחכות קצת ולהגיש? זה מה שעשיתי לתוכי הקודם שלי בשביל שיהיה קל לו ללעוס ולאכול.
לפחות בהתחלה לא כדאי להרטיב את הכופתיות משום שיתכן שהוא כבר רגיל לאכול כופתיות יבשות. (תשאל את "בית התוכים".
יש אבני גיר לבנים ויש אדמדמים, אומרים שבאחרונים יש מינרלים נוספים על הסידן. אני לא מאמין בזה.
הטוב ביותר היא
הסבידה.
איך אני מכין ומאיפה אני מביא את התערובת הקטניות המושרת?
אתה יכול לקנות את תערובת הזרעים בחנויות לחויות מחמד ולהשרות אותם.
או לקנות את הזרעים בנפרד בשוק.

בנוסף לאוכל שקיבלתי מהמגדל, קניתי עוד קילו של מזון מלא של חברת RIO לציפורים בינוניים.
אני מבין שמזון מלא של חברת RIO לציפורים הוא תערובת של זרעים וכופתיות + פרות יבשים, נכון?
איך לשלב את זה? תן להם בכל יום משהו אחר, כדי שיהיה להם מעניין. 

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - zeev30 - 07-09-2020

(07-08-2020, 10:03 PM)צבי דגן כתב:
(07-08-2020, 09:48 PM)zeev30 כתב: לגבי הכופתיות, האם אפשרי להשרות במים חמים ואז לחכות קצת ולהגיש? זה מה שעשיתי לתוכי הקודם שלי בשביל שיהיה קל לו ללעוס ולאכול.
לפחות בהתחלה לא כדאי להרטיב את הכופתיות משום שיתכן שהוא כבר רגיל לאכול כופתיות יבשות. (תשאל את "בית התוכים".
יש אבני גירלבניםוישאדמדמים, אומרים שבאחרונים יש מינרלים נוספים על הסידן. אני לא מאמין בזה.
הטוב ביותר היא
הסבידה.
איך אני מכין ומאיפה אני מביא את התערובת הקטניות המושרת?
אתה יכול לקנות את תערובת הזרעים בחנויות לחויות מחמד ולהשרות אותם.
או לקנות את הזרעים בנפרד בשוק.

בנוסף לאוכל שקיבלתי מהמגדל, קניתי עוד קילו של מזון מלא של חברת RIO לציפורים בינוניים.
אני מבין שמזון מלא של חברת RIO לציפורים הוא תערובת של זרעים וכופתיות + פרות יבשים, נכון?
איך לשלב את זה? תן להם בכל יום משהו אחר, כדי שיהיה להם מעניין.
תודה רבה צבי! מאז אתמול קניתי אבן סבידה, לגבי תערובת הזרעים קניתי את זה בשוק ומקווה שהוא יאכל. הבעיה שלי איתו זה שהוא ממשיך לנשוך ולא רגוע למרות שלדעתי הוא לא חושש לעלות לי על היד. יש דרך ללמד אותו להפסיק לנשוך ולהיות יותר רגוע? או שבנתיים כמו שאמרת לי אתמול פשוט לתת לו להיות יותר בכלוב ושיתרגל אלינו?

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - צבי דגן - 07-09-2020

בד"כ, תוכי מחוברת לא אמור לנשוך.
היית צריך לבדוק את זה בשעת הקנייה, כפי שאמרתי לך לפני הקנייה.
כדי לשלול את החשש שהתוכי הזה לא הואכל ידנית ולא חוברת, בקשתי ממך לצל את הכנף כשהיא פרישה.
אם גזרו לו את נוצות התעופה, קיים חשש רציני שהתוכי הזה לא הואכל בידי אדם.

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - zeev30 - 07-09-2020

הוא לא נותן לי לפרוס לו את הכנף בלי להיבהל או לנסות לנשוך. אולי באמת הוא לא מחוברת כמו שצריך

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - צבי דגן - 07-09-2020

למה לא בדקת את העניין הזה אצל מוכר?

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - דוד אליאב ברמי - 07-09-2020

תתחדש על התוכי שקנית

בקשר לנשיכות גם אם כמו שצבי אמר שיכול להיות שהוא לא הואכל ידנית ולא חוברת בכל זאת אני חושב שעם הזמן שהוא יראה שאתה מטפל בו והכל הוא יפסיק לנשוך
ועד כמה הוא נושך זה כואב?

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - yinon236 - 07-09-2020

אם לא נותן לך לגעת בכנפיים אז תצלם מהצד בצורה טובה
התוכי מצליח לעוף? או רק "קופץ" למרחק?

בלי שום קשר לנשיכות עליך להרגיל את התוכי אליך שהוא יבטח בך.
בימים הראשונים להימנע מלגעת בו ולתת לו מעט צ'ופר כגון זרעי חמנייה שיתרגל אליך ולנסות לאט לאט ללטף ואם לא מעוניין אז להימנע ולהמשיך בסבלנות לפתות אותו עם צ'ופר שיתרגל אליך