פורום תוכיפדיה
התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל (/showthread.php?tid=1794)

עמודים: 1 2 3

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - zeev30 - 07-06-2020

(07-06-2020, 09:21 PM)צבי דגן כתב:
(07-06-2020, 07:39 PM)zeev30 כתב: תודה רבה לכולם על התשובות! 

צבי ,  בעניין התכונות החשובות לי זה בעיקר שקט או שאם הוא מרעיש זה לא יהיה רמת רעש גדולה בגלל השכנים, חשוב לי שיהיה סקרן ומעניין בצורה מסוימת שזה מאד מתאים לגרין צי'ק אבל ממה שהבנתי הגרין צי'ק הוא שקט ביחס לקוניורים אחרים אבל מרעיש מאד במצבים מסוימים בעיקר בבוקר האם זה נכון?
אתה צודק שהגרינצ'יק עלול להיות רועש במיוחד לאחר גיל ההתבגרות, אבל לטעמי, זה לא נורא לעומת היתרונות שיש לו - תוכי שובב פעלולן והיפרקטיבי. נקשר בקלות לבעליו, אוהב מאוד ליטופים ומשחקים.

מצד שני לא מפריע לי שיהיה גם עצמאי בצורה מסוימת בגלל שלא תמיד אני יהיה צמוד אליו אלא שעה או שעתיים ביום. פחות חשוב לי אם הוא פעלתן או דברן גדול ויותר חשוב שיהיה מחוברת למשפחה ויהיה כמו חבר עם הזמן. בגלל זה התמקדתי בעיקר בסנגל, בגרין צי'ק ובקוקטייל כי הבנתי שהם שקטים אבל הסנגל כנראה ממה שאתה אומר לא שקט בכלל.
אם כך הכי מתאים לך הוא הקוקטיל

האם שווה לנסות לראות קוקטיל? משום מה מרגיש לי שזה תוכי משעמם קצת בשבילי למרות היתרון שהוא יפה ושקט יחסית.
למה משעמם? הוא יודע לשרוק באופן מקסים ועשוי להיות די מעניין.

ממה שבדקתי באתר: הפרלי קוניור, בוניור הופמן, התוכי של מיולר, ופיונוס ראש כחול. מקסימיליאן הם נחשבים שקטים ומתאימים לתכונות שרשמתי או לא ממש? 
אין מגדלים רבים שמגדלים אותם ולא קל להשיג את התוכים האלה.

למה המון אנשים בוחרים בגרין צי'ק לעומת תוכים אחרים?
בגלל התכונות ההתנהגויות שלו.
תודה! 

נראה לי הכי טוב שאני הלך מחר לחוות מגדלים ואנסה לראות ולשמוע יותר את התוכים שהוזכרו שם. מאחר שזה תוכי שאני רוצה לקחת לטווח ארוך.. ממש חבר לחיים מצידי, אפילו שזה נשמע מופרך. קשה לי מאד להיקשר לתוכי מסוים ובסוף להחזיר אותו משום חוסר התאמה או רעש. 

יש עניין לבדוק גם אפרור אפריקאי תימניה או שזה ממש תוכי רעשן שדורש המון עבודה? 

צבי מהרשימה הזאת.  "הפרלי קוניור, בוניור הופמן, התוכי של מיולר, ופיונוס ראש כחול. מקסימיליאן" יש משהו שיכול להיות לדעתך רלוונטי לפי התכונות שחשובות לי? אני מאמין שאוכל למצוא אם זה יהיה חשוב אני אקח את הזמן על זהחייכן

(07-06-2020, 09:20 PM)דוד אליאב ברמי כתב: גרין צ'יק מרעיש בבוקר וגם במשך היום קצת אבל אם הוא נמצא בבית אני לא חושב שזה אמור להפריע לשכנים.
ובכל זאת כשתשמע אותו אתה אמור לדעת אם זה יפריע לשכנים או לא.

ואני חושב שכדאי לך לראות קוקטייל אולי בכל זאת אתה תאהב אותו יותר

תודה דוד! 

אני מתכנן ללכת מחר ולבדוק את כל התוכים שהוזכרו פה. אני מאמין שיהיה לי יותר הבנה ברגע שאשמע את הצלילים שלהם ואחזיק יותר. המטרה שלי זה לקנות משהו לתקופה ארוכה

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - yinon236 - 07-06-2020

ג'אקו זה תוכי שדורש הרבה תשומת לב

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - צבי דגן - 07-06-2020

ציטוט:נראה לי הכי טוב שאני הלך מחר לחוות מגדלים ואנסה לראות ולשמוע יותר את התוכים שהוזכרו שם. מאחר שזה תוכי שאני רוצה לקחת לטווח ארוך.. ממש חבר לחיים מצידי, אפילו שזה נשמע מופרך. קשה לי מאד להיקשר לתוכי מסוים ובסוף להחזיר אותו משום חוסר התאמה או רעש. 
החלטה נכונה.
כך תתרשם באופן ישיר מהתוכים השונים.
אבל עדיין אל תקנה, לפני שאתה מקבל ממני הנחיות ברורות על מה צריך להסתכל ולהקפיד לפני ותוך כדי הקנייה.

האפרור אפריקאי (בד"כ הוא נקרא "ג'אקו"), יכול להיות תוכי נהדר אבל הוא עובר את התקציב שציינת לעיל.

צבי מהרשימה הזאת.  "הפרלי קוניור, בוניור הופמן, התוכי של מיולר, ופיונוס ראש כחול. מקסימיליאן" יש משהו שיכול להיות לדעתך רלוונטי לפי התכונות שחשובות לי? אני מאמין שאוכל למצוא אם זה יהיה חשוב אני אקח את הזמן על זהחייכן
אני מציע שקודם תמצא את אחד מהם ואז תתייעץ שוב.
פיונוס יכול להיות מעניין הוא נחשב לשקט.

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - zeev30 - 07-06-2020

(07-06-2020, 09:39 PM)yinon236 כתב: בעניין הגרין צ'יק זה תוכי לא יקר שזה גם מדד ללמה קונים אותו הרבה

ממה שבדקתי היום אני קיבלתי אופציה למצוא אותו במחיר טוב.  שווה לנסות למצוא אחד מהקוניורים שדומים לו בתכונות כמו הבלק קייפ, הופמן או בכלל לכיוון הפיונוס ראש כחול? יש לך הכרות עם אחד מהתוכים האלו?

(07-06-2020, 09:56 PM)צבי דגן כתב:
ציטוט:נראה לי הכי טוב שאני הלך מחר לחוות מגדלים ואנסה לראות ולשמוע יותר את התוכים שהוזכרו שם. מאחר שזה תוכי שאני רוצה לקחת לטווח ארוך.. ממש חבר לחיים מצידי, אפילו שזה נשמע מופרך. קשה לי מאד להיקשר לתוכי מסוים ובסוף להחזיר אותו משום חוסר התאמה או רעש. 
החלטה נכונה.
כך תתרשם באופן ישיר מהתוכים השונים.
אבל עדיין אל תקנה, לפני שאתה מקבל ממני הנחיות ברורות על מה צריך להסתכל ולהקפיד לפני ותוך כדי הקנייה.

האפרור אפריקאי (בד"כ הוא נקרא "ג'אקו"), יכול להיות תוכי נהדר אבל הוא עובר את התקציב שציינת לעיל.

אני מציע שקודם תמצא את אחד מהם ואז תתייעץ שוב.
פיונוס יכול להיות מעניין הוא נחשב לשקט.

תודה רבה צבי!  אני אעשה את זה מחר.

יש לך רשימת הנחיות ועל מה להקפיד במעמד הקניה שתוכל לשלוח לי או להפנות אותי?

מיד תקבל רשימה די ארוכה.
ההנחיה הראשונה היא שלא תקנה את התוכי מתוך שיקול דעת של המחיר.

בקניית תוכי חדש, חשוב להקפיד על הנקודות האלה:
  1.     אל תקנה תוכי שאינו גמול או תוכי שנמצא בשלבי גמילה אחרונים, התוכי צריך להיות גמול לגמרי ואוכל את כל סוגי המזונות.
  2.     אל תקנה תוכי שאינו מנוצה באופן מושלם, (לא להתפתות לאמירות כמו "הנוצות יגדלו במשך הזמן" וכדומה).
  3.     אל תקנה תוכי שלא הורגל למגוון רחב של מזונות.
  4.     לא לקנות תוכי על סמך תמונה או בטלפון או ע"י שליח.
  5.     יש לשהות במחיצת התוכים במשך כשעה (לפחות), לשחק איתו ולתהות על קנקנו.
  6.     שיהיה רגיל לאכול את כל מגוון המזונות, כולל, כופתיות, ירקות, תערובת זרעים יבשה, תערובת השרייה, ביצים.
  7.     בנוסף לתעודת הבריאות, שתקבל מהמגדל, יש להתנות את סיום העסקה בבדיקה שתעשה בעצמך במעבדת קרניאלי (בארץ).
  8.     להשוות את הפרטים שכתובים על הטבעת אל הפרטים שכתובים בתעודת הבריאות.
  9.     יש לבדוק היטב שאכן התוכי מחוברת - תיגע בו בכל מיני מקומות בגוף (בראש, בחזה, מתחת לכנפיים) ותראה שהוא מסכים, לא מתנגד ולא נושך.
  10.     יש לוודא שהוא עולה על היד בקלות.
  11.     לבדוק את מצבו החיצוני, שכל הנוצות שלמות, שלא חסרה לו אצבע, ושהוא נראה יפה, עומד זקוף, ערני ומראה שמחת חיים.
זו גרסה מקוצרת.
יש גם גרסה שלמה (מורחבת יותר), אם תרצה, אוכל לתת לך גם אותה.

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - yinon236 - 07-06-2020

(07-06-2020, 09:57 PM)zeev30 כתב:
(07-06-2020, 09:39 PM)yinon236 כתב: בעניין הגרין צ'יק זה תוכי לא יקר שזה גם מדד ללמה קונים אותו הרבה

ממה שבדקתי היום אני קיבלתי אופציה למצוא אותו במחיר טוב.  שווה לנסות למצוא אחד מהקוניורים שדומים לו בתכונות כמו הבלק קייפ, הופמן או בכלל לכיוון הפיונוס ראש כחול? יש לך הכרות עם אחד מהתוכים האלו?
אין לי הכרות עם התוכים שציינת

אל תסכל על המחיר, תהיה מוכן לשלם 100-300 שקל יותר ובלבד שתהיה בטוח שאתה מקבל תוכי איכותי.
אין לקנות תוכי דרך הטלפון, אתה צריך לבקר את התוכי ולבדוק אותו.
שים לב ל:
  1. מראהו החיצוני.
     שהנוצות תהיינה מבריקות ושלמות.
    שלא יהיו סימנים של מריטת נוצות.
    שנוצותיו לא יהיו נפוחות.
    שעמידתו תהיה איתנה, הראש זקוף.
  2. בריאות והתנהגות
    שלא יראה סימני דיכאון.
    שלא יהיה ישנוני.
    שרוב זמנו יעמוד על המוט ולא על ריצפת הכלוב.
    שלא יראה קשיים נשימתיים, נשימה עם מקור פתוח – סימן לא טוב.
    נשימה מאומצת המלווה תנועות קצביות של הזנב – לא טוב.
    שלא יפחד ולא יחשוש מבני אדם.
    שלא יביע אי רצון לצאת מהכלוב.
    שיעלה לך על היד.
    שיגלה עניין לסביבה.
    שלא ינשוך.
    שתהיה לו טבעת סגורה ותעודה שמעידה על מינו.
    תעודה עדכנית שמעידה על בריאות התוכי.
    שים לב ללשלשת שתהיה רגילה ולא נוזלית מידי.
    שים לב אם הוא אוכל (בקש מהמוכר שכילו אותו).
    והכי גרוע: סימנים עצביים כגון סיבוב הראש, הסתובבות במעגלים, עוויתות.
כמו כן קרא את המאמרים האלה:

אם משהו מהנ"ל לא ברור לך, אל תהסס לשאול.
חשוב מאוד שלא ליפול למקומות שאח"כ לא תוכל לצאת מהם.

אני מאוד ממליץ לך שלא למהר בקנייה.
תעיין באינדקס המאמרים, ותקרא את כל המאמרים הרלוונטיים ושאתה חושב שיהיו לך לעזר.