פורום תוכיפדיה
התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל (/showthread.php?tid=1794)

עמודים: 1 2 3

התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - zeev30 - 07-06-2020

אהלן חברים!

אני רוצה לקבל את עזרתכם בנוגע לאיזה תוכי לבחור.
אני מתלבט בין שלושת הזנים האלו משום שאני מחפש תוכי האכלת יד שיכול להפוך לחבר ולא קשה מדיי לגידול. מבית גידול טוב או מגדל שניתן לסמוך עליו. 
מה שממש חשוב לי שהתוכי יהיה לא יהיה רועש מדי, וכמובן במקרה שכן אז כמות הרעש שהוא יעשה תהיה יחסית קטנה לעומת התוכים האחרים ומשום כך נראה לי שהסנגל והגרין צי'ק בעיקרם הם יחסית שקטים כאשר הסנגל נראה לי יותר שקט מכולם ומדובר בתוכי חכם אך ממה שהבנתי יותר ביישן וחששן מהקוניור גרין צי'ק שנחשב פעלתן וממש לייצן קטן. יש סיבה להעדיך את הקוקטיל על ה2 האלו?

על מה הייתם הולכים במקומי ולמה?  התקציב שלי בגדול עד 1500 שח בגדול.

חשוב לציין שהניסיון שיש לי עד עכשיו זה בגידול 2 תוכונים אוסטרלים במשך 7 שנים. ככה שאני מחפש משהו יותר מאתגר ומעניין, מאמין שיהיה לי שעה-שעתיים ביום פחות או יותר לשחק איתו ולטפל בו, אני יהיה המגדל הראשי ובהמשך במקרה שאטוס לחול בגלל עבודה אז חברה שלי תטפל בו בזמנים האלו.

תודה מראש חברים!חייכן

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - צבי דגן - 07-06-2020

• האם בדקת את המאפיינים של וקוקטיל, סנגל, גרין צי'ק ?
  • תפתח את הקישורים הנ"ל ואז תגדיר לנו אילו מאפיינים חשובים לך יותר בתוכי. 
  • כל תוכי שהואכל ידנית וחוברת ברמה גבוה יכול להיות "חבר" ואם תלמד את הצרכים שלו לא יהיה לך קשה מדיי לגידול.
  • מבין השלושה שציינת, הסנגל הוא הרועש יותר ואילו הקוקטיל הוא השקט ביותר.
  • תיכנס אל הקטלוג של לקסיקון ותציין לנו את התכונות היותר חשובות לך ואת אלה שפחות חשובות.
    לידיעתך, רוב המתחילים מעדיפים לגדל את הקוקטיל וחלקם הקטן יותר - את הגרינצ'יק.
    רק בודדים מחליטים להתחיל עם הסנגל, למרות שלטעמי, אם אין לך שכנים ומידת הרעש פחות חשובה לך, הייתי ממליץ דווקא על הסנגל, בעיקר מטעמים אישיים - יופי.

בעניין המחירים תעיין כאן: מחירון 
שים לב שהוא לא מעודכן עד ימינו, אבל המחירים לא השתנו בהרבה.
וכידוע שהמחירים נגזרים מההיצע ועומת - הביקוש וגם בזיקה לעונת הרבייה.

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - yinon236 - 07-06-2020

לי היה גרין צ'יק בעבר ולא אחד ואם הוא עובר תהליך חיבורת כמו שצריך מדובר בתוכי מדהים

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - דוד אליאב ברמי - 07-06-2020

ערב טוב
הסיבה להעדיף את הקוקטייל זה שהוא שקט, וגם לזכר במיוחד יש שריקות יפות.
אני הייתי הולך על גרין צ'יק כמו שאמרת בגלל שהוא מאוד פעלתן ומאתגר.
ובקשר לסנגל אין לי ניסיון איתו אני לא יודע.

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - zeev30 - 07-06-2020

תודה רבה לכולם על התשובות! 

צבי ,  בעניין התכונות החשובות לי זה בעיקר שקט או שאם הוא מרעיש זה לא יהיה רמת רעש גדולה בגלל השכנים, חשוב לי שיהיה סקרן ומעניין בצורה מסוימת שזה מאד מתאים לגרין צי'ק אבל ממה שהבנתי הגרין צי'ק הוא שקט ביחס לקוניורים אחרים אבל מרעיש מאד במצבים מסוימים בעיקר בבוקר האם זה נכון?

מצד שני לא מפריע לי שיהיה גם עצמאי בצורה מסוימת בגלל שלא תמיד אני יהיה צמוד אליו אלא שעה או שעתיים ביום. פחות חשוב לי אם הוא פעלתן או דברן גדול ויותר חשוב שיהיה מחוברת למשפחה ויהיה כמו חבר עם הזמן. בגלל זה התמקדתי בעיקר בסנגל, בגרין צי'ק ובקוקטייל כי הבנתי שהם שקטים אבל הסנגל כנראה ממה שאתה אומר לא שקט בכלל.

האם שווה לנסות לראות קוקטיל? משום מה מרגיש לי שזה תוכי משעמם קצת בשבילי למרות היתרון שהוא יפה ושקט יחסית.

ממה שבדקתי באתר: הפרלי קוניור, בוניור הופמן, התוכי של מיולר, ופיונוס ראש כחול. מקסימיליאן הם נחשבים שקטים ומתאימים לתכונות שרשמתי או לא ממש? 

למה המון אנשים בוחרים בגרין צי'ק לעומת תוכים אחרים?

היו לי כמה תוכי גרין צ'יק (בזמנים שונים) וכולם היו שקטים

RE: התלבטות בין גרין צי'ק, סנגל, וקוקטיל - דוד אליאב ברמי - 07-06-2020

גרין צ'יק מרעיש בבוקר וגם במשך היום קצת אבל אם הוא נמצא בבית אני לא חושב שזה אמור להפריע לשכנים.
ובכל זאת כשתשמע אותו אתה אמור לדעת אם זה יפריע לשכנים או לא.

ואני חושב שכדאי לך לראות קוקטייל אולי בכל זאת אתה תאהב אותו יותר

(07-06-2020, 07:39 PM)zeev30 כתב: תודה רבה לכולם על התשובות! 

צבי ,  בעניין התכונות החשובות לי זה בעיקר שקט או שאם הוא מרעיש זה לא יהיה רמת רעש גדולה בגלל השכנים, חשוב לי שיהיה סקרן ומעניין בצורה מסוימת שזה מאד מתאים לגרין צי'ק אבל ממה שהבנתי הגרין צי'ק הוא שקט ביחס לקוניורים אחרים אבל מרעיש מאד במצבים מסוימים בעיקר בבוקר האם זה נכון?
אתה צודק שהגרינצ'יק עלול להיות רועש במיוחד לאחר גיל ההתבגרות, אבל לטעמי, זה לא נורא לעומת היתרונות שיש לו - תוכי שובב פעלולן והיפרקטיבי. נקשר בקלות לבעליו, אוהב מאוד ליטופים ומשחקים.

מצד שני לא מפריע לי שיהיה גם עצמאי בצורה מסוימת בגלל שלא תמיד אני יהיה צמוד אליו אלא שעה או שעתיים ביום. פחות חשוב לי אם הוא פעלתן או דברן גדול ויותר חשוב שיהיה מחוברת למשפחה ויהיה כמו חבר עם הזמן. בגלל זה התמקדתי בעיקר בסנגל, בגרין צי'ק ובקוקטייל כי הבנתי שהם שקטים אבל הסנגל כנראה ממה שאתה אומר לא שקט בכלל.
אם כך הכי מתאים לך הוא הקוקטיל

האם שווה לנסות לראות קוקטיל? משום מה מרגיש לי שזה תוכי משעמם קצת בשבילי למרות היתרון שהוא יפה ושקט יחסית.
למה משעמם? הוא יודע לשרוק באופן מקסים ועשוי להיות די מעניין.

ממה שבדקתי באתר: הפרלי קוניור, בוניור הופמן, התוכי של מיולר, ופיונוס ראש כחול. מקסימיליאן הם נחשבים שקטים ומתאימים לתכונות שרשמתי או לא ממש? 
אין מגדלים רבים שמגדלים אותם ולא קל להשיג את התוכים האלה.

למה המון אנשים בוחרים בגרין צי'ק לעומת תוכים אחרים?
בגלל התכונות ההתנהגויות שלו.

בעניין הגרין צ'יק זה תוכי לא יקר שזה גם מדד ללמה קונים אותו הרבה