פורום תוכיפדיה
קוקטיל צעיר - ציוצים לא מוכרים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קוקטיל צעיר - ציוצים לא מוכרים (/showthread.php?tid=1786)

קוקטיל צעיר - ציוצים לא מוכרים - קוקטיל מעורב - 07-03-2020

שלום,
חדש בעולם התוכים. הקוקטייל שלי , בן מס' חודשים, שבועיים אצלנו, התחיל להשמיע בבוקר ציוצים שונים מהרגיל. נראה שאחרי הרבה דקות של ליטופים הוא מפסיק.
אשמח לשמוע מה דעתכם.

RE: קוקטיל צעיר - ציוצים לא מוכרים - דוד אליאב ברמי - 07-03-2020

שלום ובוקר טוב.
אני חושב שאת הקולות האלה הוא עושה שהוא כועס לפחות ככה הקוקטיילים שלי, אבל אולי בגלל שהוא צעיר אז זה לא אומר שהוא כועס.

ומזל טוב על התוכי תתחדש

RE: קוקטיל צעיר - ציוצים לא מוכרים - yinon236 - 07-03-2020

הוא לא כועס אילו "צווחות" של גוזל שנגמל זה עתה, אופייני לגוזלי קוקטייל וזה נורמלי לחלוטין, יעבור עם הזמן.
כמה זמן הוא אוכל מזון יבש בלבד? כמה זמן הוא גמול?

RE: קוקטיל צעיר - ציוצים לא מוכרים - צבי דגן - 07-03-2020

כנראה שהוא רעב ומתגעגע לדייסה שלו.
כמה גרמים הוא ירד במשקל במשך תקופת הגמילה?

RE: קוקטיל צעיר - ציוצים לא מוכרים - קוקטיל מעורב - 07-03-2020

(07-03-2020, 12:47 PM)yinon236 כתב: הוא לא כועס אילו "צווחות" של גוזל שנגמל זה עתה, אופייני לגוזלי קוקטייל וזה נורמלי לחלוטין, יעבור עם הזמן.
כמה זמן הוא אוכל מזון יבש בלבד? כמה זמן הוא גמול?
להערכתי אוכל אוכל יבש כשבועיים-שלושה, לא מכיר את המושג "גמול", סליחה.
נותן לו כרגע תערובת יבשה עם קליפות ביצה, וירק טרי כל יום. לא נרשמה התנפלות על הירק ועל הקליפות.
מכיר את פוסט המזון לתוכי. מה שחסר לי שם זו התייחסות לכמויות הנדרשות, בהתאם לתוכי.
לשאלתו של צבי - לא יודע לומר לגבי הירידה במשקל בתקופת הגמילה. אני לא בטוח שהמגדל בודק או מתעד זאת.

מתגעגע לדייסה אבל בנתיים אוכל יבש בלבד, זה טוב אבל על מנת לדעת אם הוא זקוק עוד לדייסה אני מסכים לדברי צבי יש לשקול אותו ולתעד במשך מספר ימים על מנת לוודא שהירידה היא לא קריטית ויתכן שזקוק עוד לדייסה

מה לגבי כופתיות? מה לא הבנת לגבי כמויות?

RE: קוקטיל צעיר - ציוצים לא מוכרים - קוקטיל מעורב - 07-03-2020

(07-03-2020, 02:13 PM)yinon236 כתב: על מנת לדעת אם הוא זקוק עוד לדייסה אני מסכים לדברי צבי יש לשקול אותו ולתעד במשך מספר ימים על מנת לוודא שהירידה היא לא קריטית ויתכן שזקוק עוד לדייסה - 
הייתי שמח, אבל אין לי משקל מטבח. אני שם לב שהוא אוכל בעיקר את הזרעים הקטנים. ורוב הזמן הוא מחוץ לכלוב, ולא שמענו ציוצים של רעב.
מה לגבי כופתיות? מה לא הבנת לגבי כמויות? - אני מתייחס לפוסט הזה: תזונה מאוזנת  הזמנתי סבידה מעלי-אקספרס. מעריך שיגיע תוך חודש.
לגבי כמויות - קיבלתי עם הכלוב מגש מזון שטוח, בגודל 20x5x3, שבו אני שם לתוכי את המזון, והוא עומד בתוכו ואוכל, וגם עושה שם צרכים. לכן אני כל יום שם כמות מזון קטנה, ומרוקן/מנקה את המגש כל יום.
קיבלתי עם התוכי בערך 500 ג׳ תערובת זרעים, שזה המזון שהמגדל נתן לו. אני מניח שזו תערובת עשירה (אני מוציא ממנה זרעי חמנית קטנים) , אז אני בינתיים מאכיל אותו בזה (עם ירקות וקצת סידן) מתוך כוונה שיגדל ויתחזק לפני שאוסיף כופתיות.

מתנצל מראש אם התזונה לא אופטימלית. התחלתי לקרוא באתר רק אחרי שקיבלתי את התוכי, וכידוע לכם - יש כאן הרבה מידע לקרוא.

כופתיות זמין קבוע כל הזמן בכלוב
תערובת זרעים עשירה לתת 3 פעמים בשבוע למשך כל היום בנוסף לכופתיות בכלי נפרד
פעם בשבוע תערובת השרייה לשים כמות שהוא יגמור תוך עשרים דקות- חצי שעה (בחורף אפשר יותר זמן בקיץ פחות)
רבע ביצה קשה לא חובה עם הקליפה כשיש אבן גיר/ סבידה
לתת רבע ביצה קשה 4 פעמים בשבוע כך שזה יוצא ביצה קשה אחת בשבוע
5 פעמים בשבוע מעט ירק אפשר גם כמות שיגמור תוך חצי שעה לא צריך לשים הרבה
פרי פעם או פעמיים בשבוע גם מעט
אבן גיר/ סבידה קבוע בכלוב, עדיף סבידה שמכילה גם מינרליים
לא הייתי נותן לתוכי שלי סבידה מאלי אקספרס

לגבי הכלי אוכל הוא לא מותאם לכלוב? יש כלי עם מכסה ומקל עמידה ככה יהיה קל לתוכי לאכול וסביר להניח שלא יכנס פנימה
הצווחות האלה הן צווחות אופייניות של גוזל שרוצה דייסה

RE: קוקטיל צעיר - ציוצים לא מוכרים - eric - 07-04-2020

היי חייכן
גם לי יש קוקטייל בן כמה חודשים, כשרק הבאתי אותו גם הוא עשה את הקולות האלו (כפי שאמרו כבר, זה בגלל שהוא כנראה רוצה דייסה) ואחרי כמה שבועות הוא הפסיק לגמרי עם הקולות. מחזק את מה שאחרים אמרו.