פורום תוכיפדיה
דילמת הקשר - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: דילמת הקשר (/showthread.php?tid=1775)

עמודים: 1 2 3

דילמת הקשר - אהבת חיות - 06-27-2020

בעקבות הניסיון להבין את הזוג קוקטילים שלי הפראיים שלי, בחרתי להקשיב להמלצותיכם ולהניח להם.
כל עוד נתתי להם תשומת לב הקשר ביניהם התחזק, מאז שהנחתי להם הקשר ביניהם נחלש עד לא קיים ובטח שלא לדבר על כניסה לתא ההטלה.

RE: דילמת הקשר - צבי דגן - 06-27-2020

אילו המלצות קבלת?
מהי השאלה שלך?
במה אתה מתלבט?
אם אתה חושב שהבעיה היא בהפחתת תשומת הלב, ולכן הקשר ביניהם נחלש, תנסה להחזיר תשומת הלב שלך במשך כעשרה ימים, ותבדוק אם הקשר מתחזק.
אם לא - סימן שזו לא הסיבה וצריך לחפש סיבה אחרת.

RE: דילמת הקשר - אהבת חיות - 06-29-2020

אצלי המצב כנראה לא נורמלי.
התייעצתי עם לא מעט אנשים שמתעסקים עם תוכים ואמרו לי כמו שאמרו לי פה תניח להם כדי שיטילו, וכמו שכתבתי מהרגע שעשיתי התרחקות טוטאלית אחד מהשניה.

RE: דילמת הקשר - צבי דגן - 06-29-2020

תוכים מגיבים על שינויים סביבתיים באופן שלא תמיד מתיישב עם ההיגיון שלנו (כבר אמרתי לך את זה בעבר), לא תמיד אנחנו יודעים להסביר את ההתנהגות של התוכים.
אחד הדברים שעלולים להטעות אותנו הוא לעשות האנשה על ההתנהגות של התוכים.
ויחד עם זאת, ההיגיון שלי ויותר מכך - הניסיון, מוכיח שכאשר הזוג, מקדיש מזמנו, כדי ליצור קשרים עם המגדל, הוא פחות פנוי כדי ליצור קשרים הדדיים.
כאשר הדחף המיני אצלם חזק מאוד, הם מצליחים ליצור קשרים בשני הערוצים.

(06-29-2020, 09:09 AM)צבי דגן כתב: תוכים מגיבים על שינויים סביבתיים באופן שלא תמיד מתיישב עם ההיגיון שלנו (כבר אמרתי לך את זה בעבר), לא תמיד אנחנו יודעים להסביר את ההתנהגות של התוכים.
אנחנו לא יכולים להסביר התנהגות של אף בעל חיים, לכל חיה יכולה להיות התנהגות חריגה שאנחנו לא נוכל להסביר אותה.
אחד הדברים שעלולים להטעות אותנו הוא לעשות האנשה על ההתנהגות של התוכים.
יש מקרים שבעלי חיים מנסים להתחכות אחר הבעלים שלהם וממש להתנהג בצורה אנושית, אני בהחלט חושב שצריך "להזהר" מהאנשה של תוכים ועדיין בכל כלל יש יוצא מן הכלל.

ויחד עם זאת, ההיגיון שלי ויותר מכך - הניסיון, מוכיח שכאשר הזוג, מקדיש מזמנו, כדי ליצור קשרים עם המגדל, הוא פחות פנוי כדי ליצור קשרים הדדיים.
וכמו שכתבתי הקשבתי לך ואם לומר את האמת לכל מי שדיברתי איתו שאמר לי לתת להם להתבודד בעקבות היותם פראיים.
ועדיין העובדות שקורות בשטח במו עיניי הן הפוכות לחלוטין ממה שנטען בפניי, אין לי הסבר לכך חוץ מזה שראיתי את זאת בעיניי.

כאשר הדחף המיני אצלם חזק מאוד, הם מצליחים ליצור קשרים בשני הערוצים.

להערכתי קיימות שתי אפשרויות סבירות שאתה יכול לנקוט:
  1. מחוסר ברירה להמתין ולקוות לטוב.
  2. לבדוק את התאוריה שלך ולפעול כפי שהצעתי לך בתגובה מספר 2, ציטוט: תנסה להחזיר את תשומת הלב שלך במשך כעשרה ימים, ותבדוק אם הקשר מתחזק.
    אם לא - סימן שזו לא הסיבה וצריך לחפש סיבה אחרת.
במה אתה בוחר?
ואולי יש לך רעיון אחר?

מי כמוך יודע שעבודה על אמון לא לוקחת 10 ימים וכדי לבדוק אם התיאוריה שלי נכונה, אני אוכל לדעת רק שאחזק את האמון איתם.
האם אצליח להגיע איתם לרמה שירצו לקבל ליטופים וממני ויהיו עליי כולי תקווה לכך.

כרגע אין לי רעיונות אחרים, אולי במהלך העבודה אגלה רעיונות חדשים.
אם יש למישהו רעיון אחר אני פתוח לשמוע ולהקשיב.

זה לא שאתה מתחיל לרכוש את האמון מאפס.
מדובר על "להחזיר את האמון" זה זהה ל"לרכוש" את האמון מהתחלה.
אם זה מאתגר אותך ואם אתה באמת רוצה לדעת מהי הסיבה שהזוג לא יוצרים קשרים הדדיים, אתה צריך לאמת או לשלול את ההנחה ההתחלתית שלך.
לשיקולך.
אשמח להתעדכן מהי החלטתך.

אתגר מעניין במיוחד בהקשר הזה.
נכון שזה לא לגמרי מאפס, אבל מצד שני גם האמון שהיה מקודם היה דיי התחלתי (שלחתי בעבר צילומים וסרטונים), כך שיש פה עבודה לא מעטה, אני רוצה לקוות שבאסכולה הזאת יש מן האמת, ואולי נמצא זווית שונה שרוב המגדלים לא הכירו. תמיד נחמד...

מהתגובה שלך, לא הבנתי אם העניין מאתגר אותך ואתה מתכוון לנסות ולהוכיח את ה"אסכולה" שלך.
או שאתה משאיר את הנושא הזה כפי שהוא.