פורום תוכיפדיה
קוואקר חדש - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קוואקר חדש (/showthread.php?tid=1762)

עמודים: 1 2

קוואקר חדש - Hen_quaker - 06-21-2020

שלום לכולם קריצה
אז הבאתי קוואקר בן 3 חודשים , מתוק אמיתי , לא רוצה לעזוב אותי בכלל ואת כל מי שבא בכללי
הוא גמול מדייסה מלפני יומיים אוכל תערובת רגילה ובנוסף גם השריה .

אז רציתי לשאול כמה שאלות ..  חיוך גדול  חיוך גדול
ברצוני לאלף אותו לעשות כל מיני טריקים .
כמו סיבוב סלטה וכל מיני שטויות כאלה .
אבל אין לו התעניינות במזון בכלל שהוא עליי הוא רק רוצה יחס ודייסה
רק אם אני מחזיק את הדייסה הוא משתגע לגמרי חחח
איזה דרך אתם ממליצים לאילוף איתו או אפילו אם זה הזמן המתאים או שכדי להמתין עוד כמה שבועות שהתבגר קצת?

בנוסף עוד משהו .. חייכן
אני קבלתי אותו מהמגדל גזור.. ועכשיו הוא חצי גזור כיאלו חלק מהנוצות גדלו לו חזרה חח
האם זה יפגע בכישורי התעופה ?
אני מתלבט אם לגזור הוא נמצא בכלוב סגור במרפסת עם סככה .. אבל אם אוציא אותו מהכלוב הוא יוכל לברוח לי .. זה אומר שאוכל להתאמן ולשחק איתו רק בבית וכו אשמח להמלצותכם / ניסיונכם ..

ואשמח לטיפים לגבי הרגלה לכופתיות ..
קניתי g14 צבעוני של קוקטיילים..

RE: קוואקר חדש - yinon236 - 06-21-2020

שלום וברוכים הבאים חייכן
תתחדשו על התוכי החדש אתם תהנו ממנו

לעניין האילוף רק בעוד כמה שבועות שהתוכי יגמל לגמרי מדייסה ויאכל מזון מוצק ושיהיה לו מזונות אהובים כצ'ופר כגון זרעי חמנייה.
וגם אז רק תרגילי אילוף קלים לגידול ורק מתי שהוא יקנה את אמונכם ויבטח בכם כי אם לא זה רק יציק לו ולא יהיה לו נעים
אז לסיכום בעניין האילוף 4 דברים: רק בעוד כמה שבועות, רק מתי שיהיה לו מזונות אהובים עליו כצ'ופר ורק מתי שיבטח בכם ורק אז תרגילים קלים לאילוף כרגע מומלץ בחום לבדוק כאן באינדס המאמרים בנושא אילוף

חבל מאוד שהתוכי גזור נוצות תעופה ועוד בגיל כזה קטן, די בטוח שלתוכי היו נוצות דם והמגדל גזר לו וירד לתוכי דם.
נוצות חדשות שגדלות, בקולמוס עוד זורם דם עקב כך (ניתן להבחין בזה שהצבע כחול ולא לבן) לכן אסור לגזור נוצות כאלו
משהו כאן לא מסתדר לי שנאמר שכבר גדלו נוצות לתוכי מאז, לוקח לנוצות לגדול חצי שנה- 8 חודשים כמובן שזה משתנה מפרט לפרט ותלוי גם בתזונה וכו... אבל בגלל שעוד התוכי קטן לא גדל לו מאז.
יש מצב שהמגדל גזר לו לא באופן סימטרי? חשוב מאוד להקפיד על סימטריה 
אופן גזירת הנוצות: צריך לגזור את חמשת הנוצות הקיצוניות או להשאיר 2 קיצוניות ולגזור את החמש שאחריהן איך המגדל גזר לו? אשמח לתמונה כשהכנף פרוסה באופן מלא
עוד טעות שנגזר לו בגיל כזה קטן שהתוכי לא מיומן ולא התנסה בתעופה וכן שרירי התעופה שלו חלשים אז לשאלתך בוודאי שכישורי התעופה שלו נפגעו.
בלי שום קשר אני מתנגד באופן מוחלט לגזירת נוצות תעופה, מוזמן לעיין כאן וגם כאן
בגלל שעכשיו התוכי בתהליכי גמילה הכי חשוב ובגדר חובה להרגיל אותו לתזונה מאוזנת שכוללת כפותיות, תערובת זרעים, ירקות, מעט פירות, תערובת השרייה, אבן גיר/ סבידה, ביצה קשה.
לתזונה מאוזנת ראו כאן 

תוכי שלא הרגילו אותו לתזונה נכונה כבר בהיותו גוזל, יהיה קשה הרבה יותר להרגילו בעתיד, אז יש לשים  לֵב  
בגלל שהוא גוזל בתהליכי גמילה להתחיל לגוון לו במגוון סוגי התזונה כולל כופתיות אז לשאלתך איך להרגיל את התוכי לכופתיות זה לא אמור להיות קשה מכיוון שלא מדובר בתוכי בוגר שחי על תערובת זרעים בלבד אלא בגוזל אז פשוט להציע לו במגוון דרכים ובכל זאת כאן יש דרכים ושיטות איך להרגיל את התוכי לכופתיות אז מומלץ לעיין 
ולאחר שיגמל לגמרי:
כופתיות יש להשאיר קבוע בכלוב כל הזמן, הם מהווים 75%-80% מהתזונה, את השאר משלימים:
תערובת זרעים איכותית (מה שנקרא פרימיום) 3 פעמים בשבוע
תערובת השרייה פעם- פעמיים גם חשוב מאוד
מעט ירק מדי יום ופעם- פעמיים בשבוע מעט פרי
רבע ביצה קשה (אפשר כולל הקליפה) 4 פעמים בשבוע
אבן גיר/ סבידה שיהיה קבוע בכלוב, מומלץ סבידה כי בסבידה יש גם מינרליים

בעניין תערובת השרייה אפשר לקנות מוכן ואפשר לקנות כמה חומרים בתפזורת, אופן ההשרייה- כתוב בקישורים שנתתי.
כל שאלה אנחנו כאן שיהיה המון בהצלחה  חיוך גדול

RE: קוואקר חדש - Hen_quaker - 06-21-2020

(06-21-2020, 08:18 AM)yinon236 כתב: שלום וברוכים הבאים חייכן
תתחדשו על התוכי החדש אתם תהנו ממנו

לעניין האילוף רק בעוד כמה שבועות שהתוכי יגמל לגמרי מדייסה ויאכל מזון מוצק ושיהיה לו מזונות אהובים כצ'ופר כגון זרעי חמנייה.
וגם אז רק תרגילי אילוף קלים לגידול ורק מתי שהוא יקנה את אמונכם ויבטח בכם כי אם לא זה רק יציק לו ולא יהיה לו נעים
אז לסיכום בעניין האילוף 4 דברים: רק בעוד כמה שבועות, רק מתי שיהיה לו מזונות אהובים עליו כצ'ופר ורק מתי שיבטח בכם ורק אז תרגילים קלים לאילוף כרגע מומלץ בחום לבדוק כאן באינדס המאמרים בנושא אילוף

חבל מאוד שהתוכי גזור נוצות תעופה ועוד בגיל כזה קטן, די בטוח שלתוכי היו נוצות דם והמגדל גזר לו וירד לתוכי דם.
נוצות חדשות שגדלות, בקולמוס עוד זורם דם עקב כך (ניתן להבחין בזה שהצבע כחול ולא לבן) לכן אסור לגזור נוצות כאלו
משהו כאן לא מסתדר לי שנאמר שכבר גדלו נוצות לתוכי מאז, לוקח לנוצות לגדול חצי שנה- 8 חודשים כמובן שזה משתנה מפרט לפרט ותלוי גם בתזונה וכו... אבל בגלל שעוד התוכי קטן לא גדל לו מאז.
יש מצב שהמגדל גזר לו לא באופן סימטרי? חשוב מאוד להקפיד על סימטריה 
אופן גזירת הנוצות: צריך לגזור את חמשת הנוצות הקיצוניות או להשאיר 2 קיצוניות ולגזור את החמש שאחריהן איך המגדל גזר לו? אשמח לתמונה כשהכנף פרוסה באופן מלא
עוד טעות שנגזר לו בגיל כזה קטן שהתוכי לא מיומן ולא התנסה בתעופה וכן שרירי התעופה שלו חלשים אז לשאלתך בוודאי שכישורי התעופה שלו נפגעו.
בלי שום קשר אני מתנגד באופן מוחלט לגזירת נוצות תעופה, מוזמן לעיין כאן וגם כאן
בגלל שעכשיו התוכי בתהליכי גמילה הכי חשוב ובגדר חובה להרגיל אותו לתזונה מאוזנת שכוללת כפותיות, תערובת זרעים, ירקות, מעט פירות, תערובת השרייה, אבן גיר/ סבידה, ביצה קשה.
לתזונה מאוזנת ראו כאן 

תוכי שלא הרגילו אותו לתזונה נכונה כבר בהיותו גוזל, יהיה קשה הרבה יותר להרגילו בעתיד, אז יש לשים  לֵב  
בגלל שהוא גוזל בתהליכי גמילה להתחיל לגוון לו במגוון סוגי התזונה כולל כופתיות אז לשאלתך איך להרגיל את התוכי לכופתיות זה לא אמור להיות קשה מכיוון שלא מדובר בתוכי בוגר שחי על תערובת זרעים בלבד אלא בגוזל אז פשוט להציע לו במגוון דרכים ובכל זאת כאן יש דרכים ושיטות איך להרגיל את התוכי לכופתיות אז מומלץ לעיין 
ולאחר שיגמל לגמרי:
כופתיות יש להשאיר קבוע בכלוב כל הזמן, הם מהווים 75%-80% מהתזונה, את השאר משלימים:
תערובת זרעים איכותית (מה שנקרא פרימיום) 3 פעמים בשבוע
תערובת השרייה פעם- פעמיים גם חשוב מאוד
מעט ירק מדי יום ופעם- פעמיים בשבוע מעט פרי
רבע ביצה קשה (אפשר כולל הקליפה) 4 פעמים בשבוע
אבן גיר/ סבידה שיהיה קבוע בכלוב, מומלץ סבידה כי בסבידה יש גם מינרליים

בעניין תערובת השרייה אפשר לקנות מוכן ואפשר לקנות כמה חומרים בתפזורת, אופן ההשרייה- כתוב בקישורים שנתתי.
כל שאלה אנחנו כאן שיהיה המון בהצלחה  חיוך גדול

היי תודה על המענה הזריז ..
נתחיל ככה חח
הוא גמול מהדייסה ואוכל זרעים רגילים (הוא בררן כזה אבל ) ותערוכת השריה גם .
אני מידי פעם (פעם ביומיים נותן לו קצת דייסה בכדי שהתחזק אם חסר לו משהו)
הוא גזור בצורה סימטרית כמו שאמרת שתי הנוצות הכחולות הסופיות לא גזורות חח
והוא חברותי ברמה מטורפת ודורש יחס

אוקיי מבחינת הבררנות דרושה סבלנות, להציע לו ובכל מיני אופנים לדוגמא ירקות לתת כמה סוגים, פעם קצוץ דק פעם חתיכות עבות יותר וכו...
ופשוט להתחיל להציע לו גם כופתיות

(06-21-2020, 09:59 AM)yinon236 כתב: אוקיי מבחינת הבררנות דרושה סבלנות, להציע לו ובכל מיני אופנים לדוגמא ירקות לתת כמה סוגים, פעם קצוץ דק פעם חתיכות עבות יותר וכו...
ופשוט להתחיל להציע לו גם כופתיות

ולגבי תעופה הוא יוכל לעוף כמו תוכי רגיל אחרי שגזרו לו או שכבר חייב להמשיך כי הוא לא יהיה מאוזן בנחיתות וכו.. (כרגע הוא במרפסת שמש עם סככה אבל עדיין יוכל לברוח )
ואוכל לשחרר אותו רק בבית עם חלונות סגורים..
ולגבי הכופתיות אני מנסה גם וגם והוא רוצה רק תתערובת / דייסה , ניסיתי גם כופתיות רכות (ששמים מים חמים עליהם) והוא לא רוצה חח

לעניין התזונה דרושה סבלנות להמשיך להציע לא להתייאש, הוא עדיין מעוניין בדייסה וזה בסדר

בעניין התעופה: "כבר חייב להמשיך כי הוא לא יהיה מאוזן בנחיתות" לא הבנתי את השאלה

גם אם התוכי גזור נוצות תעופה הוא יוכל לקפוץ ולעוף למרחק יחסית לכן עדיין יכול לברוח
אז גם אם התוכי גזור או לא צריך לסגור את החלונות (זה חלק מהחסרונות של למה לא לגזור את נוצות התעופה) ממליץ לך לקרוא את 2 הקישורים ששלחתי לך בנוגע לגזירת נוצות תעופה

(06-21-2020, 10:24 AM)yinon236 כתב: לעניין התזונה דרושה סבלנות להמשיך להציע לא להתייאש, הוא עדיין מעוניין בדייסה וזה בסדר

בעניין התעופה: "כבר חייב להמשיך כי הוא לא יהיה מאוזן בנחיתות" לא הבנתי את השאלה

גם אם התוכי גזור נוצות תעופה הוא יוכל לקפוץ ולעוף למרחק יחסית לכן עדיין יכול לברוח
אז גם אם התוכי גזור או לא צריך לסגור את החלונות (זה חלק מהחסרונות של למה לא לגזור את נוצות

התעופה) ממליץ לך לקרוא את 2 הקישורים ששלחתי לך בנוגע לגזירת נוצות תעופה

שאלתי לגבי הכנפיים אני לא רוצה שהוא יהיה גזור ,
אבל אם כבר הלך לו האיזון והוא לא יוכל לעוף כמו שצריך אולי עדיף להמשיך לגזור .
הקטע שאצלי זה שונה אחרי שקראתי את הדיונים כי אצלי הוא במרפסת..

אני מעדיף לא לגזור אבל השאלה אם הוא יוכל לעוף כמו שצריך בצורה טבעית כמו שצריך ?

אמרת לי שזה גזור באופן סימטרי נכון? אז אין טעם לגזור

מתי שיגדל לו כמו שצריך הוא יתנסה, ירכוש מיומנויות תעופה ויצליח לעוף טוב עם הזמן

לא הבנתי מה השוני לגבי המרפסת? כפי שאמרתי גם תוכי גזור יכול לברוח

RE: קוואקר חדש - צבי דגן - 06-21-2020

בעניין למידת הטריקים, אתה ממהר מידי, קודם עליך לרכוש את אמונות של התוכי.
רק לאחר שרכשת את אמונו, תוכל להתייעץ שוב בעניין האילוף ולמידת הטריקים.
כמה זמן הוא נמצא אצלך?
אמרת שהוא "הוא גמול מדייסה מלפני יומיים", מאין לך הקביעה החד משמעית הזו?
בשום אופן לא לגזור לו את נוצות התעופה.
כדאי מאוד לקרוא את המאמר הזה: מה אני מתנגד לגזירת נוצות התעופה?

הוא אצלי כבר שבוע בערך..
הוא סומך עליי ברמה מטורפת ..
כל מקום אני הולך הוא בא אחרי
נותן לי לפתוח לו את הכנף אפילו ..
לא מפסיק לרצות שאני ירים אותו .
מתי אז לדעתך הזמן לטריקים בערך?

לגבי הדייסה הוא כן גמול מלפני שבועיים שלוש אני פשוט נותן לו כדי ״לחזק אותו פעם ביומיים ״
(אני בקשר טוב עם המגדל אז אני יודע)