פורום תוכיפדיה
שאלות בנוגע לפינקים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: ציפורי שיר (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- אשכול: שאלות בנוגע לפינקים (/showthread.php?tid=176)

עמודים: 1 2 3 4 5 6

RE: שאלות בנוגע לפינקים - jhony_bravo - 03-18-2018

* בנגלז הוא הכלאה של כמה מיני פינקים שבוצעה בסין ההבדל בין הזוויגים נין לדעת או לפי התנהגות או בדיקת דנ"א
* ניתן להחזיק באותו הכלוב בנגלזים וזברות מאחר ומבחינת אופי הם מתאימים אבל תחווה ירידה קטנה בהצלחה בריבוי
   אם המטרה היא ריבוי מקסימלי אז עדיף להפריד ללהקות נפרדות למיטב ידיעתי הם לא מתרבים ביניהם
* אל תוסיף אף ציפור נוספת ביחד לכלוב עם בנגלזים או זברות שני המינים מציקנים ויפריעו לכל פינק אחר להתרבות
   תוכונים גם הם מציקנים אבל במקרים מסויימים אפילו יתקפו זברות ובנגלזים
   ציפורי אהבה הם תוכים מאוד תוקפניים ולכן מגדלים אותם רק עם ציפורי אהבה אחרות ולא מערבבים עם תוכים אחרים
   וממיני ציפורי האהבה שניתן לגדל בלהקות גם אז מקפידים שכל תוכי שלא מצא זיווג מיד מוצא מהכלוב כדי שלא יותקף על ידי השאר
* המינים הכי קלים לריבוי ולגידול והכי סלחניים לטעויות מהתוכים הם תוכונים קוקטילים וציפורי אהבה
   בהינתן תנאים מתאימים תתקשה למנוע מהם להתרבות
   מהפינקים זברות בנגלזים ואורזיות מאוד קלים לריבוי

RE: שאלות בנוגע לפינקים - זברה פינק מן - 03-24-2018

כמו שכתבתי לפני כמה ימים הוספנו זוג כנרים כנראה צ'אפרים, מואכלים בתערובת בסיסית (מכיוון שייש וויכוח והרבה מגדלים אמרו לי שעדיף תערובת יעודית בסיסית ולהוסיף להם דברים אחרים חיוניים כמו ירקות פירות בייצים כי מהתערובת העשירה הם בוררים את מה שטעים ולא אוכלים את מה שצריך וחשוב) כמובן שייש אבן סידן והם מופרדים בינתיים.
הזכר בן למעלה משנה והנקבה קצת יותר צעירה.

בימים האחרונים שמנו לב שהזכר שורק בטירוף שריקות חזקות ארוכות וייש לציין גם נעימות מאוד לאוזן.
כמו כן הוא מנקר בעצבנות מעיין נקישות או ניקורים עצבניים על מקלות העמידה, הנקבה מעט רגועה ושקטה יותר.
מה צריך לעשות עכשיו?
האם לפתוח את המחיצה ולתת להם להיות ביחד?
מה הם הסימנים שהם מוכנים לזיווג?
ומעבר לסידן פירות ירקות ותערובת זרעים מה עוד כדאי לעשות ?

תודה מראש

RE: שאלות בנוגע לפינקים - צבי דגן - 03-24-2018

כמה זמן אתה מבחין בהתנהגות הזו של הזכר?

בעניין התזונה, אני מודע לכך שיש דיעות שונות בעניין וכל אחד נוהג לפי הניסיון שלו ולפי ההצלחה שלו ברבייה.
אני חושב שצריך להציע לפינק את כל המזונות שמיועדים לו ולאפשר לו לבחור.
במשך הזמן, גם אתה תוכל ללמוד ולדעת לפי הניסיון שתרכוש עם הפינקים שלך.
יכולים להיות הבדלים בין הפרטים השונים ולמרות זאת, לפחות בשנה הראשונה, צריך להציע להם מגוון גדול ככל האפשר.
תעיין גם כאן:
תזונת הפינקים

הזכר מתנהג כך כמה ימים השירה שלו מאוד מאסיבית והוא מאוד פעלתן , הנקבה נראית קצת אדישה אבל אוכלת טוב ונראית בריאה לחלוטין .

שכחתי גם לציין שגם הפינקים וגם הכנרים מקבלים מזון בייצים לח ומומלץ . 

בנוסף כבר מעל שבוע הזברה פינק והבנגלזים ישנים הרבה ביחד בקנים שבנו בסלסלות אבל עדיין לא הטילו , האם זה סימן מבשר טובות ?

אתה מערבב כאן מספר סוגיות ביחד ומצליח לבלבל אותי.
אנא תתמקד בנושא אחד.

כמה זוגות יש לך בכל כלוב?
אם הזכר והנקבה של הפינק נמצאים בכלוב אחד עם מחיצה, זה הזמן להסיר את המחיצה ולעקוב אחר ההתנהגות של הזוג.
כמו כן, אשמח לראות תמונות.

1. [Image: iU5C5K5.jpg]

2. [Image: KxYSYNt.jpg]

3. [Image: OHQ1EIt.jpg]

4. [Image: T4UqS1I.jpg]

5. [Image: ifkL7Z0.jpg]

חלק מהתמונות הפוכות , אני לא יודע גם למה קטנות , העליונות זה הכנרים הראשון הזכר השניה נקבה השאר הפינקים .

כל הארבעה זוגות מופרדים , בנוסף לאוכל יעודי אנחנו מוסיפים פרי וירק מגורד כמו אגס , פרי הדר , תפוח , גזר מלפפון , ביצה קשה עם קליפה מרוסקת , מזון ביצים מיוחד , כמובן שהתערובת שונה לפינקים ולכנרים .

התמונות קטנות משום ש/העתקת את האייקונים שלהם ולא את התמונה עצמה.
מייד אטפל בעניין.

1. סדרתי לך את התמונות.
  2. אני לא רואה הבדל בין שתי התמונות הראשונות.
  3. בתמונה השלישית, רואים זוג שמופרד ע"י מחיצה.
    אתה יכול להוריד את המחיצה ולעקוב אחר ההתנהגות שלהם.
    אם אתה רואה תוקפנות קלה, זה בסדר. אבל אם תהיה תוקפנות אגרסיבית עד זוב דם, תחזיר את המחיצה.
  4. האם בתמונה הרביעית יש רק פינק בודד?
  5. בתמונה החמישית אני רואה שני כלובים שבכל אחד יש זוג - זה בסדר.
  6. התמונה השישית היא הברורה ביותר.
    האם אתה רואה חיזור? בניית קן?

[Image: VEJuZxs.jpg]
[Image: D3ugPiD.jpg]

עוד תמונות , זוג בנגלזים והנקבה של הכנר, כל זוג מופרד  לחוד ,   הכנרים עדיין מופרדים גם בכלוב רביה זכר לבד ונקבה לבד, הבנגלזים והזברה פינק האפורים כבר בנו קן, אצל הזוג פינק הלבן עוד לא קורה כלום.

בתמונה הרביעית זה כלוב מחולק ל- 2 כשבכל חלק יש זוג , לא רציתי לערבב זברה אפור עם לבן, זוג הבנגלזים בכלוב נפרד.

אכן יש חיזור הזכר נצמד למחיצה כשהנקבה ליד מהצד השני שורק ממש חזק והרבה ומפרםר בכנפיים, נראה חיזור אבל אני לא בטוח.

נ.ב אמרו לי לאחד ביניהם (הקנרים) רק כשהנקבה תתחיל לבנות קן או כשהזכר ינסה להאכיל אותה או להעביר דרך הסורג חומרי קינון האם זה נכון?

תודה וסליחה אם אני חופר ...