פורום תוכיפדיה
האם לאפשר לתוכים שלי להיות לבד? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם לאפשר לתוכים שלי להיות לבד? (/showthread.php?tid=1711)

עמודים: 1 2 3 4

האם לאפשר לתוכים שלי להיות לבד? - אהבת חיות - 05-27-2020

הנחתי לזוג שלי בתקופה האחרונה לנפשם וצפיתי בהתנהגות שלהם בזמן הזה.
ככל שהנחתי להם לנפשם נראה שהם יותר מפוחדים ועצבניים.
בעבר ככל שהתקרבו אליי כך התקרבו אחד אל השניה.
שמעתי מלא מעט אנשים (לא רק פה), שאמרו לי תתן להם להיות לבד, אבל עפ"י מה שראיתי עד עכשיו זה רק יצר ריגרסיה, בנוסף לכך אני לא יכול לתת להם לטעום דברים חדשים כי הם פשוט לא מאמינים בי (גם אם אשים בכלי שלהם)

RE: האם לאפשר לתוכים שלי להיות לבד? - צבי דגן - 05-27-2020

(05-27-2020, 09:06 PM)אהבת חיות כתב: הנחתי לזוג שלי בתקופה האחרונה לנפשם וצפיתי בהתנהגות שלהם בזמן הזה.
ככל שהנחתי להם לנפשם נראה שהם יותר מפוחדים ועצבניים.
זה די ברור, איתך הם מרגישים בטוחים יותר.
בעבר ככל שהתקרבו אליי כך התקרבו אחד אל השנייה.
מאותה סיבה שציינתי לעיל.
שמעתי מלא מעט אנשים (לא רק פה), שאמרו לי תתן להם להיות לבד,
זו אמירה שגוייה ולא נכונה.
ומה שכתבת להלן רק מוכיח את אמיתות דבריי.

אבל עפ"י מה שראיתי עד עכשיו זה רק יצר רגרסיה, בנוסף לכך אני לא יכול לתת להם לטעום דברים חדשים כי הם פשוט לא מאמינים בי (גם אם אשים בכלי שלהם).
לא הבנתי למה הם לא מאמינים בך?

RE: האם לאפשר לתוכים שלי להיות לבד? - אהבת חיות - 05-27-2020

צבי אתה היית מאלה שאמרו שעדיף לתת להם להיות לבד בכדי שיתקרבו יותר לתיבת קינון ויתרבו.

הם הפסיקו להאמין בי כי עפ"י המלצות מפה ועוד אנשים שדיברתי איתם שאמרו לי להניח להם להיות לבד, האמון שנוצר נסדק ונוצרה ריגרסיה רצינית ברמה שהזכר חושש ממני כמו בימים הראשונים.

RE: האם לאפשר לתוכים שלי להיות לבד? - yinon236 - 05-27-2020

אני גם המלצתי לך להתרחק משום שקנית תוכים "פרא" ולא מחוברתים שבאופן טבעי חוששים ממגע אדם
אם תיתן דוגמא למה שאתה מתכוון זה יעזור

ינון, לא הבנתי את כוונתך, איזו דוגמא אתה רוצה?

RE: האם לאפשר לתוכים שלי להיות לבד? - yinon236 - 05-27-2020

כשאתה אומר שהם מפוחדים ועצבניים

(05-27-2020, 09:39 PM)אהבת חיות כתב: צבי אתה היית מאלה שאמרו שעדיף לתת להם להיות לבד בכדי שיתקרבו יותר לתיבת קינון ויתרבו.
אם מדובר על זוג לרבייה - זה נכון.
הם הפסיקו להאמין בי כי עפ"י המלצות מפה ועוד אנשים שדיברתי איתם שאמרו לי להניח להם להיות לבד, האמון שנוצר נסדק ונוצרה ריגרסיה רצינית ברמה שהזכר חושש ממני כמו בימים הראשונים.
אתה התעקשת ליצור קשרים עם הזוג ובד בבד לאפשר להם לקשור קשרים הדדיים.
אמרתי לך שזה אפשרי אבל פחות מקובל.
אם בכל זאת רוצים שהזוג יהיה רגיל לבני אדם ושהם גם יתרבו, צריך לפחות במשך חצי שנה (ועדיף - שנה) וכל אחד בנפרד להרגיל אותם לבני אדם - לחברת אותם.
ורק לאחר מכן, לצרף אותם יחד כדי שיתחברו לזוג שמתרבה.

ככה עושים את זה ביתר קלות (אבל בזמן ממושך) וקשה יותר לעשות את שתי הפעולות במקביל.
אני מניח שמכאן נובעים הקשיים.

אולי לא הצלחתי להסביר את עצמי טוב, אז אשתדל להסביר את עצמי יותר טוב.
לכאורה אני מסכים עם מה שאתם אומרים, וביחד עם זאת עפ"י התצפיות שאני רואה מהרגע שהפסקתי להתעסק איתם הם התרחקו אחד מהשנייה, (למיטב ידיעתי אי אפשר להתרבות בשלט רחוק קריצה).
כמו שאמרת צבי זה שהעניין לא מקובל לא בהכרח אומר שלא אפשרי, ולא מעט אנשים שדיברתי איתם אמרו שחיברתו את התוכים שלהם וברגע שנתנו לזוג להתרבות הייתה ריגרסיה מול האדם (כמו שנאמר גם פה).
וביחד עם כל הנאמר שעבדתי עם התוכים שלי (עם שניהם במקביל) הגעתי לסיטואציה שהם אוכלים לי מהיד, הנקבה עלתה על האצבע שלי עפ"י פקודה והזכר איפשר לי ללטף את ראשו, ודווקא אז ראיתי את הזכר יותר קרוב לנקבה ומסנץ אותה לא מעט (למיטב זכרוני זה סוג של קשר ביניהם ואולי אפילו סוג של חיזור), משהו שנעלם כמעט לגמרי ברגע שהנחתי להם לנפשם.
אז יכול שהסקת המסקנות שלי מוטעת, אבל איך שזה נראה עפ"י התצפיות הנ"ל הקשר ביניהם התחזק כשהקשר איתי התחזק, ואם הקשר ביניהם התחזק בצורה כזאת זה היה רק עניין של זמן שהם גם היו מתרבים,לא?

לא אמרתי שזה לא אפשרי.
אם אתה רוצה לקחת על עצמך משימה שלא ממש מקובלת (אבל לדעתך היא אפשרית), אתה צריך ללמוד תוך כדי התהליך, להסיק את המסקנות ולהתקדם.
עניין הרגרסיה ברור ומתבקש מכיוון שאתה משנה להם את ההרגלים ולכן, עד שבני הזוג רוכשים את ההרגלים החדשים, הם קצת מתבלבלים ונסוגים מעט עד שהם מאמצים להם את ההרגלים החדשים.
זה עלול להיות גם בשיטה שהזכרתי לעיל, אבל - פחות.
אתה צריך להבין שתוכים אומנם אמורים להיות רגילים לשינויים ובכל זאת, דרוש להם זמן כדי להתרגל לשינויים האלה.
זה לא יקרה ביום אחד, וגם לא בשבוע אחד.
לפעמים דרושים מספר שבעות עד שהתוכים מתרגלים לשינויים שהיו בשגרה.
אף פעם, לא תוכל להתנהג עם התוכי באופן מסוים ולצפות שתמיד ובכל מקרה תקבל תוצאות זהות לחלוטין.
אם אתה מבחין שהקשר ביניהם התחזק כשהקשר איתך התחזק, ואתה בטוח בזה, אז תזרום איתם.
ושוב אני רוצה להדגיש, השינויים לא מתרחשים במשך סדר גודל של ימים, אלא - יותר.

צבי אני מופתע ממך.

דווקא אתה שנלחם בסטיגמות לגבי תוכים הייתי מצפה ממך לחשוב מחוץ לקופסא ולראות מעבר לכך.
מהנסיון שלי בשנים האחרונות שאני מגדל הבנתי שאין דבר כזה "מקובל", כל אחד עובד בצורה שונה אם וטרינרים שחושבים בצורה ממגדלים ואף ישנו ויכוח בין וטרינרים, ואף אתה עצמך כשחיפשתי לקבל מידע על בוריו של גידול תוכי אמרת לי שאצטרך למצוא את הדרך שלי לגידול.
יצאתי מנקודת הנחה שאם כולם אומרים אותו הדבר כנראה שבמשהו במחשבה שלי מוטעה, אז אין לי מושג אם זה נכון או לא וכנראה שימים יגידו.
בתור אחד שהגיע למצב שהוא מצליח ללטף תוכי פרא שחושש מהסביבה שלו, ועבד על כך 3 חודשים, אני מודע לכך שזה לא עניין של ימים אלא של שבועות ואף חודשים.