פורום תוכיפדיה
שינה של התוכי מחוץ לכלוב - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: שינה של התוכי מחוץ לכלוב (/showthread.php?tid=1690)

עמודים: 1 2

שינה של התוכי מחוץ לכלוב - eric - 05-21-2020

היי, רציתי לשאול אם בלילה אפשר לתת לתוכי לישון על המוט מחוץ לכלוב, גם ככה חשוך והוא פוחד לעוף בחושך, והוא גם ככה ישן, אז אין לו סיבה לעוף.
אם אתן לו לישון מחוץ לכלוב, זה יהיה יותר נעים בשבילו?
יותר "חופש"?
או שלא יהיה הבדל בשבילו?

RE: שינה של התוכי מחוץ לכלוב - צבי דגן - 05-21-2020

גם בטבע הציפורים ישנות בחוץ על ענף.
אתה יכול לאפשר לו לישון על מוט מחוץ לכלוב, כדאי שזה יהיה סטנד
ראה גם כאן: סטנד לתוכים

RE: שינה של התוכי מחוץ לכלוב - eric - 05-21-2020

זה תורם איכשהו לתוכי? הוא מרגיש עם זה יותר טוב?

RE: שינה של התוכי מחוץ לכלוב - אהבת חיות - 05-21-2020

להבנתי, תאפשר לו לבחור את המקום שהא מעדיף.
אם ירגיש בטוח בכלוב הוא לא ייצא ממנו ולהפך.

אני מסכים עם אהבת חיות.
אם אתה יכול לאפשר לו לבחור זה עדיף.
ולשאלתך, התוכי לא ירגיש הבדל משמעותי, מלבד העובדה שמשנים לו מקום.
אם הוא יתרגל למקום החדש, הוא ירגיש טוב כמו במקום הקודם.
אבל, יש כאן הסתייגות: תוכי שמחליפים לו את המקום הוא נכנס ללחץ ודרוש לו זמן עד שיתרגל.
לכן, אם אתה לא חייב להחליף לו את המקום, אל תעשה זאת.

אני לא בדיוק יודע להגיד איפה הוא מעדיף- לכלוב שלי יש אופציה להפתח מלמעלה ואפשר לשים לו מוט עץ שישב על הכלוב למעלה. למה קשה לי להגיד איפה הוא מעדיף לשבת? כי לקראת הערב, כשמתחיל להיות חשוך, לפעמים הוא נמצא בכלוב, ולפעמים מעל הכלוב, על המוט. וכשאני מנסה לגעת בו(ליתר דיוק כשאני מנסה להרים אותו) הוא נותן לי ביסים קלים והוא תוקפני כלפי, הוא ממש מתנהג כמו חתול עצבני, הוא מוציא עליי אוויר ותוקף את האצבע שלי עם הראש בצורה מהירה,כאילו שהוא מבקש ממני לעזוב אותו בשקט, אבל זה לא נשיכות כואבות בכלל (למען האמת, בלי קשר, ואם זה אפשרי בכלל, אני לא בטוח שהתוכי שלי יודע מה זה לנשוך חזק)אבל לפי ההתנהגות שלו, זה נראה יותר שהוא מעדיף שאני לא אחזיק אותו על היד בשעות הערב,כשאין הרבה אור מסביבו, כי הוא דווקא נותן לי ללטף אותו בראש. אבל הוא נראה שמח בשני המקומות, ההבדל היחידי כשהוא מחוץ לכלוב זה שהוא עף בחדר ותמיד עף אליי, פשוט מרגיש יותר משוחרר (מן הסתם). ושאלתי אם אפשר לתת לו לישון מחוץ לכלוב, כי חשבתי אולי יהיה לתוכי יותר נעים, שירגיש יותר משוחרר ושהוא ירגיש יותר תחושת ביטחון. Smile (למרות שהוא כבר מרגיש בטוח אצלי Wink )

RE: שינה של התוכי מחוץ לכלוב - yinon236 - 05-21-2020

אני לא מסכים לתת לתוכי לישון מחוץ לכלוב
בתוך הכלוב זה יותר בטיחותי עבורך ועבור התוכי
זה לא משנה לו העיקר תנאים של שקט וחושך מוחלט והוא ישן

הבנתי, אז אתן לו לישון בכלוב, תודה רבה! Big Grin

(05-21-2020, 09:44 PM)eric כתב: אני לא בדיוק יודע להגיד איפה הוא מעדיף - לכלוב שלי יש אופציה להיפתח מלמעלה ואפשר לשים לו מוט עץ שישב על הכלוב למעלה.
אז תפתח לו את הגג ושים מוט, זה יהיה טוב גם ליום וגם ללילה.
למה קשה לי להגיד איפה הוא מעדיף לשבת? כי לקראת הערב, כשמתחיל להיות חשוך, לפעמים הוא נמצא בכלוב, ולפעמים מעל הכלוב, על המוט.
וכשאני מנסה לגעת בו (ליתר דיוק כשאני מנסה להרים אותו) הוא נותן לי ביסים קלים והוא תוקפני כלפי, הוא ממש מתנהג כמו חתול עצבני, הוא מוציא עליי אוויר ותוקף את האצבע שלי עם הראש בצורה מהירה, כאילו שהוא מבקש ממני לעזוב אותו בשקט, אבל זה לא נשיכות כואבות בכלל (למען האמת, בלי קשר, ואם זה אפשרי בכלל, אני לא בטוח שהתוכי שלי יודע מה זה לנשוך חזק) אבל לפי ההתנהגות שלו, זה נראה יותר שהוא מעדיף שאני לא אחזיק אותו על היד בשעות הערב, כשאין הרבה אור מסביבו, כי הוא דווקא נותן לי ללטף אותו בראש.
זה בדיוק מה שהוא רוצה להגיד לך ​​​​​​ "לעזוב אותו בשקט".
כשלתוכי נמאס ממך או שהוא רוצה לנוח, לישון, לאכול וכדומה, אם תמשיך "לחפור" לו, הוא ינסה להגיד לך שתניח לו ע"י נשיכה חלשה ואם תמשיך - הנשיכה עלולה להיות גם חזקה.

אבל הוא נראה שמח בשני המקומות, ההבדל היחידי כשהוא מחוץ לכלוב זה שהוא עף בחדר ותמיד עף אליי, פשוט מרגיש יותר משוחרר (מן הסתם).
ושאלתי אם אפשר לתת לו לישון מחוץ לכלוב, כי חשבתי אולי יהיה לתוכי יותר נעים, שירגיש יותר משוחרר ושהוא ירגיש יותר תחושת ביטחון. Smile (למרות שהוא כבר מרגיש בטוח אצלי Wink )
כפי שאמרנו לעיל, תאפשר לו להחליט בעצמו.

תודה צבי, אני חייב להגיד שיש משהו בדבריי ינון, אני חושש שבבוקר אם הוא יהיה מחוץ לכלוב הוא יתחיל להתעופף בחדר ולעשות דברים שלא בטיחותיים לתוכי..(כבר קרה לי שהוא עף על המיטה שלי מבלי ששמתי לב בזמן שישנתי Wink וזה קרה היום)