פורום תוכיפדיה
יוצאים למספר ימים, - מה עושים עם הג'אקו? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: יוצאים למספר ימים, - מה עושים עם הג'אקו? (/showthread.php?tid=1665)

עמודים: 1 2

יוצאים למספר ימים, - מה עושים עם הג'אקו? - אליהו - 05-13-2020

שלום חברים.
בשבוע הבא בעז''ה אצא מהבית ל 4 ימים.  רציתי להתייעץ עם בעלי הניסיון והידע, מה לעשות עם התוכי.
מדובר בג'אקו ברמה, אבל לא מכיר בקושי זרים.  לקחת אותו איתי יהיה מאוד מסורבל ביציאה שאני המדוברת, - מה גם שהוא יאלץ להסתפק בכלוב נסיעות.  האפשרויות שלי הם, או לבקש מאחי שיבוא לטפל במזון ובצרכי התוכי. או להפקידו בבית הורי - שאוהבים תוכים, אך הוא לא מכיר אותם כלל.  וחלק ניכר מהזמן לא יהיו בני''א בסביבתו.
מה דעתכם?

RE: יוצאים למספר ימים, - מה עושים עם הג'אקו? - yinon236 - 05-13-2020

אם זה לבית הוריך זה להוציא אותו ממקום מחייתו? אז לא כדאי זה יכניס אותו לסטרס מיותר

שאח שלך יבוא הביתה לטפל בו, בנוסף שיוציא אותו החוצה שלא ישתעמם לו שתהיה לו תעסוקה- שיתן לו צ'ופרים למינהם, אם יש סטנד וצעצועים זה מצוין שיעביר לו את היום
אם אין סטנד מעץ לא רעיל אז אפילו מעל הכלוב וכו....

כמה דגשים:
להבא כדאי להרגיל אותו לאח שלך כמה ימים קודם לפחות כשבועיים מראש

תוכי לא להשאיר חופשי בבית ללא השגחה (ממש כמו שלא משאירים תינוק לבד בבית)

אני לא יודע כמה זמן יש לאח שלך אבל יהיה מצוין אם הוא יספק לו תעסוקה של שעתיים מינימום מחוץ לכלוב

המצב שלך טוב שאתה עוזב אותו רק ל 4 ימים

ישנם מקומות "בייבי סיטר" שאתה מפקיד שם את התוכי, זה לא מומלץ כי התוכי שלך שם נמצא בסביבת תוכים אחרים ויכול להידבק ממחלות אם התוכים יהיו שם נגועים.

RE: יוצאים למספר ימים, - מה עושים עם הג'אקו? - אהבת חיות - 05-13-2020

אם תוכלי במשך השבוע הזה להביא להורים בכדי להרגיל את התוכי אליהם, נראה לי יכול להיות אידיאלי.
אם לא תהיה ברירה שאח שלך יבוא להאכיל אבל רצוי שגם ישחק עם התוכי ולא יבוא רק להאכיל וללכת.

RE: יוצאים למספר ימים, - מה עושים עם הג'אקו? - אליהו - 05-14-2020

תודה חברים.
הבעיה היא שבעבר אחי היה אצלי וניסה קצת להתקשקש עם התוכי, אבל זה האחרון סטם אותו בעליל. - כך שלשחק איתו וכו', לא ממש ילך. וגם מימלא לא יהיה לו ממש זמן לזה, רק להחליף מים ומזון, ואולי לתת לו כמה צ'ופרים לפה.
בקשר לסטנד וצעצועים, יש לו מערכת גדולה בסלון של מקלות וענפים, כולל חבל שהוא לועס ומטפס עליו לכלוב קטן שנמצא בחלון.
למה א''א להשאיר אותו משוחרר בחדר גדול שהוא מכיר טוב (וכמובן החדר נטול סיכונים לתוכי)?

RE: יוצאים למספר ימים, - מה עושים עם הג'אקו? - yinon236 - 05-14-2020

(05-13-2020, 08:26 PM)אהבת חיות כתב: אם תוכלי במשך השבוע הזה להביא להורים בכדי להרגיל את התוכי אליהם, נראה לי יכול להיות אידיאלי.
אם לא תהיה ברירה שאח שלך יבוא להאכיל אבל רצוי שגם ישחק עם התוכי ולא יבוא רק להאכיל וללכת.

לא הייתי מציע להוציא את התוכי מאיזור מחייתו אם מדובר ב 4 ימים

ציטוט: "וזה האחרון סטם אותו בעליל" לא הבנתי
ובנוגע ללהשאיר את התוכי לבד מספיק שהוא ילעס כבל חשמל זה כבר מסוכן

בקשר לסכנת לעיסת כבל חשמל וכדו',  שוב אדגיש שאשגיח בקפידה לא להשאיר לתוכי סכנות, -  אין כבל חשמל \ שקיות \ חפצים מתנודדים או חדים \ חתולים, ובקיצור, באמת לבדוק טוב שאין סכנה, ובנוסף יהיה ביקורת יומית של אחי.   - חושב שעדיף להשאירו בבית?

בעיקרון אם היה זה נוח, - היה עדיף לקחת אותו איתי, או שיותר טוב יהיה לו להישאר בבית לבד, מאשר ארבע ימים להיטלטל בחוץ? 

טעות כתיב, כוונתי הייתה ל ''שטם'' - דהיינו שנא \ דחה.

RE: יוצאים למספר ימים, - מה עושים עם הג'אקו? - צבי דגן - 05-14-2020

העיקרון שצריך להנחות אותך הוא שהפרידה תהיה כמה שפחות טראומטית לתוכי.
לכן רצוי היה לקחת אותו איתך.
אבל, אם זה לא אפשרי, אז לפחות - להשאיר אותו עם משהו שהוא מכיר ויש לו קשר עם התוכי.
הקשר לא חייב להיות חזק וארוך בזמן, מספיק שהתוכי לא ירגיש זרות אל המטפל הזמני ולא יפחד ממנו.

RE: יוצאים למספר ימים, - מה עושים עם הג'אקו? - yinon236 - 05-14-2020

עד שתצא שבוע הבא אני מציע לך שאח שלך יבוא אליכם כל יום שהתוכי יתרגל אליו ושיתן לו צ'ופר וכו...

RE: יוצאים למספר ימים, - מה עושים עם הג'אקו? - macaw_life - 05-14-2020

לפי מה שראיתי שאנשים עושים 
הם מרגילים את התוכי לאדם שאמור לטפל בו כשאתה לא נמצא כמה ימים /אפילו שבוע שבועיים מראש
לפני הנסיעה
מראים לאדם את סדר היום של התוכי את התזונה שהוא אמור לקבל 
את שעות השינה, מתי להעיר מתי להכניס אותו לישון וכדומה.
בנוסף צריך שהאדם יידע כמה זמן להוציא את התוכי מהכלוב 
כדי שלא ירגיש יותר מדי לחץ שהשגרה שונתה בפתאומיות
בנוסף הייתי ממליץ ללמד את האדם שמגיע לטפל את כל כללי הבטיחות, מה מותר לאכול מה אסור בשום פנים ואופן
איזה חלונות אתה מוודא שסגורים לפני שהוא יוצא מהכלוב וכו כו'.
בהצלחה

OK אשקול שוב היטב את האפשרויות שלי ע''פ העקרונות שהונחו כאן. תודה חברים.