פורום תוכיפדיה
תוכי חדש - תוקף, לא רגיל לבני אדם, מפחד - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכי חדש - תוקף, לא רגיל לבני אדם, מפחד (/showthread.php?tid=1664)

עמודים: 1 2 3

תוכי חדש - תוקף, לא רגיל לבני אדם, מפחד - cocojambo002 - 05-13-2020

אהלן חברים, מקווה שפתחתי את זה בפורום הנכון, אז בקיצור הבאתי תוכי קוקטייל והוא יושב בכלוב, היום הוצאתי אותו פעם ראשונה (הוא אצלי בבית כ-3 ימים), קוקטייל זכר אשר עבר התעללות אצל הבעלים הקודמים שלו, לכן לקחתי אותו אליי במהירות, היה אצלו שנה..
הבנתי עכשיו שהוא אצלי שהוא - לא רגיל לבני אדם (ככל הנראה היה תמיד לבד), הוא תוקף בלי רחמים, נושף באף שאני מתקרב אליו, אז בנוגע להוצאה מהכלוב, הוא התחיל להשתגע ולרחף בחדר שלי (סגור גם החלון), לא הבנתי מה אני אמור לעשות ופשוט נלחצתי ויצאתי מהחדר, לאחר מכן חזרתי וראיתי אותו במקום אחר, ועוד פעם התחיל לעוף עד שאחרי שעתיים של גיהנום שעברתי הוא יושב על הכלוב ולא רוצה להכנס, אני מפחד להתקרב אליו שיתקוף אותי או יעוף לי לעבר הפנים או לא יודע מה...

מה לעשות חברים? רעיון??

RE: תוכי חדש - תוקף, לא רגיל לבני אדם, מפחד - yinon236 - 05-13-2020

הוא הגיע למקום חדש, תן לו שקט כמה ימי הסתגלות
תנסה להתקרב אליו עם הזמן להאכיל אותו ביד עם צ'ופר שיתקרב אליך לאט לאט שיבטח בך

RE: תוכי חדש - תוקף, לא רגיל לבני אדם, מפחד - cocojambo002 - 05-13-2020

הבנתי, תודה רבה על התגובה חבר, איך אני מחזיר אותו לכלוב? הוא יושן מעל הכלוב עכשיו.. שמתי לו את הכלוב על המיטה שלי כי הוא עף מקודם ליד המיטה שלי, ובאתי לקראתו ושמתי לו שם שיחזור..  לֹא הֶחלֵטִי

תפתח את פתחי הכלוב, הוא יהיה רעב ויכנס לבד
לחלופין, אתה יכול בעזרת מקל של הכלוב להכניס אותו אולי הוא יסכים לעלות עליו

יש לו פתח אחד כבר חח, לא התקרבתי מאז לכלוב שלו שלא יתחיל לעוף שוב פעם וישבור תראש..
הוא לא אכל כבר 3 שעות..  הא  הוא לא זז, רק מסתכל עליי כל הזמן הזה...

RE: תוכי חדש - תוקף, לא רגיל לבני אדם, מפחד - צבי דגן - 05-13-2020

• לפי העדות שלך, התוכי עבר התעללות, אין להתפלא שהוא פוחד מבני אדם - כולל ממך.
  • ראשית חשוב שיהיה לך כלוב גדול ככל שאתה יכול להרשות לעצמך וככל שיש לך מקום בבית.
    אם הכלוב הוא מסדרת ה-"A" (כלובים די מתאימים לקוקטילים), חשוב להשאיר את הדלת פתוחה כדי שהוא ירגיש חופשי לעלות על הסטנד (לא לשכוח לסגור את כל פתחי הבית).
    כפי שאתה מתאר לעצמך, גורם ה"זמן" הוא פקטור משמעותי ומכאן אתה יכול להבין שצריך להתאזר בסבלנות. 
ההמשך בתגובה הבאה

אל תדאג לאוכל, שלוש שעות של צום, הם לא נורא לתוכי.
כשהוא עף בחדר, חשוב לסגור את כל הפתחים ולהגיף את הווילונות כדי שלא יתנגש בשמשות.

כן הוא מסדרת A, כלוב יחסית קטן, יש לו שם מקום שהוא אוהב ויושב תמיד.. לא רואה סיבה מתאימה כעת לפתוח לו שוב פעם את הכלוב, אין לי כוחות שוב פעם לעבור את מה שעברתי היום איתו, אחכה שהוא יתרגל ויפתח אמון. מלאך

בנוגע לאימון התוכי אולי סרטון זה יעזור אבל אני לא ממליץ לגזור את נוצות התעופה כפי שהומלץ שם

הדרך הטובה ביותר היא לשמור על עשרת הכללים החשובים האלה:
  1. בימים הראשונים צריך להעניק לתוכי סביבה רגועה עם כמה שפחות צעקות, קפיצות, תנועות חדות וכדומה (בימים הראשונים, לא כדאי לשים אותו בסלון).  
    אם התוכי פוחד ממך, אפשר לשבת על כיסא מול הכלוב ולהיות איתו בגובה העיניים שלך.
  2. עשרת הימים הראשונים הם ימי ההסתגלות של התוכי.
    בימים אלה, לא כדאי לגעת בו ולא להכניס את היד לתוך הכלוב אלא רק כדי להכניס אוכל ולנקות את הכלוב, לטפל בו כראוי, ולספק את כל צרכיו.
    אם התוכי "מסכים" לעלות לך על היד מבלי שילחץ, תסתפק בכך ואם לא - תכבד את רצונו.
  3. במשך כ- 12 עד 24 השעות הראשונות, יתכן שהוא לא יאכל כלום, אל תילחץ מזה, כשיהיה רעב ויתרגל מעט לסביבה הוא יתחיל לאכול.
    תשאיר את דלת הכלוב פתוחה ותאפשר לו להסתובב בחדר כרצונו, כך הוא יכיר מהר יותר את הסביבה החדשה, אל תשכח לסגור את כל פתחי הבית ולהגיף את הווילונות, שלא יברח החוצה.
  4. כאמור לעיל, לא לפלוש לטריטוריה של התוכי ללא "הסכמתו", אלא אם כן, אתה רואה סימנים ברורים שאתה יכול לנהוג אחרת.
  5. לא לעשות דברים כנגד רצונו של התוכי ולא "להתעלק" עליו.
  6. בימים הראשונים, לנסות להאכיל אותו דרך הסורגים, אם הוא מתרחק ממך, סימן שהוא פוחד, תניח לו ולמחרת תנסה שוב.
  7. כאשר הוא מפסיק לחשוש ממך, אפשר לנסות לפתוח את הכלוב ולהאכיל אותו מבלי להכניס את היד לתוך הכלוב.
  8. בשלב הבא לנסות, לאט לאט, להכניס את היד אבל רק עד המקום שבו התוכי מתחיל להראות סימנים של חוסר רצון וחשש.
  9. רק בשלב הסופי לנסות להכניס את היד במטרה שיעלה על היד שלך או על מקל קטן שתחזיק ביד.
  10. תזכור שלכל אחד מהשלבים האלה דרוש זמן, ומשך הזמן אינו קבוע לכל התוכים והוא תלוי באופיו של כל פרט ופרט, חשוב שלא לנסות לקצר תהליכים ולאפשר לתוכי להתרגל לכל שלב.