פורום תוכיפדיה
האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? (/showthread.php?tid=1655)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? - צבי דגן - 05-12-2020

קוטר הטבעות וגיל הטיבוע:
קוקטיילים של הכלאות: גיל ממוצע לטיבוע: 9-16 ימים,  קוטר: 6 מ"מ.
קוקטייל אפור (טבעי), גיל ממוצע לטיבוע:  9-12 ימים, קוטר: 5.3 מ"מ.

RE: האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? - צבי דגן - 05-12-2020

כך עושים את זה:

RE: האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? - macaw_life - 05-12-2020

אני די בטוח שהם לא מתנצים באותה מהירות ולכן יצטרכו טמפ' שונות ...

RE: האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? - אהבת חיות - 05-12-2020

(05-12-2020, 09:52 PM)צבי דגן כתב: קוטר הטבעות וגיל הטיבוע:
קוקטיילים של הכלאות: גיל ממוצע לטיבוע: 9-16 ימים,  קוטר: 6 מ"מ.
קוקטייל אפור (טבעי), גיל ממוצע לטיבוע:  9-12 ימים, קוטר: 5.3 מ"מ.
ראית תמונות של הגוזל המדובר האם הוא כבר גדול לטבעת?

(05-12-2020, 09:59 PM)macaw_life כתב: אני די בטוח שהם לא מתנצים באותה מהירות ולכן יצטרכו טמפ' שונות ...

אם יצטרכו טמפרטורות שונות אני בבעיה.
אבל לפי מה שהבנתי בגלל שכבר חם יותר אז חלק מהם אפשר לשים בחוץ.

כשאני שם אותם בקופסא לשים נסורת עליה נייר סופג ועליו רשת פלסטיק נכון?

אתה מתכוון לגוזל הזה?
[Image: WWpRd0e.jpg]
הוא אכן נראה גדול יותר מ-12 יום, אבל יכול להיות שהוא עדיין בגיל פחות מ-16 יום.
יש מגדלים שיודעים לענוד את הטבעת גם בגיל מבוגר יותר.
מה זה משנה לך? - העיקר שתראה שיש לו טבעת סגורה.

RE: האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? - אהבת חיות - 05-12-2020

לגבי ריפוד הקופסא זו הדרך הנכונה?
כן זה הגוזל.
תוכל לשלוח לי בבקשה את הוראות דילול הדייסה עפ"י גיל הגוזל (שלחת אליי פעם אני לא מוצא עכשיו)

מה יש שם בתיבת הקינון?
הינה הטבלת שבקשת
[Image: YqNfO8b.jpg]

אם תשתמש בחברה אחרת, תפעל לפי ההוראות שעל האריזה.
  • חייבים להכין את הדייסה לפי יחסים מדויקים ולפי הוראות היצרן.
  • אם הדייסה תהיה דלילה מידי, הגוזל לא יקבל מספיק מזון מוצק וההתפתחות שלו תהיה איטית.
    אם הדייסה תהיה סמיכה מידי, הוא לא יצליח לרוקן את הזפק (האטת הזפק) וזה יותר מסוכן מאשר דייסה דלילה.
  • כך גם בעניין הטמפרטורה של הדייסה, היא צריכה להישמר קבועה למשך כל זמן ההאכלה.
    דואגים שהדייסה לא תתקרר ע"י כך שמכניסים אותה לכלי נוסף עם מים חמים.
    המים החמים שומרים על הטמפרטורה של הדייסה.
    בנוסף לכך, בודקים כל הזמן את הטמפרטורה בעזרת מד חום (שלא יגע בדפנות הכלי).

מה כוונתך מה יש בתיבת הקינון?

יחס 1 על 4 זה לא דליל מדיי?

שאלת אותי, ציטוט: "לגבי ריפוד הקופסה זו הדרך הנכונה?" - הבעיה היא שאני לא ממש מזהה את חומר הריפוד שיש בתיבת הקינון.
נראה לי שיש שם הרבה צואה יבשה, אבל אני לא בטוח.
יחס 1 על 4 זה לא דליל  - רק במשך ביום החמישי והשישי, שים לב לטבלה, החלך מהיום התשיעי הדייסה סמיכה יותר.