פורום תוכיפדיה
האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? (/showthread.php?tid=1655)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? - אהבת חיות - 05-13-2020

גם אני, בגלל זה אני חושש שמשהו פה מסריח  הא

RE: האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? - צבי דגן - 05-13-2020

שווה בדיקה נוספת ויותר יסודית.

RE: האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? - אהבת חיות - 05-13-2020

(05-13-2020, 10:39 AM)צבי דגן כתב: שווה בדיקה נוספת ויותר יסודית.

כמו למשל?
איך אני בדיוק עושה את זה?

RE: האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? - צבי דגן - 05-13-2020

תלך אליו, תתרשם ממנו ומהגוזלים שלו באופן בלתי אמצעי.
וגם תעלה בפניו את כל השאלות שעלו כאן.
בשיחה ישירה, פנים מול פנים, ולפי התשובות שלו, תקבל מידע נוסף וגם תתרשם ממנו.
בזמן שאתה שואל את השאלות, תראה לו שיש לך ספקות וחששות.
תהיה מוכן גם לזה שהוא עלול לנפנף אותך.

הראתי לכם את התמונות, התרשמתם בעצמכם, כששאלתי אותו אם עושה בדיקות, ענה לי שהוא עושה עפ"י בקשת הלקוח.
אם לא היה לי חששות שינפנף אותי לא הייתי מעלה בכלל פה את החששות שלי כי הייתי בטוח בקנייה הזאת.
הוא לא היה מוכן לשמור לי רק שהצעתי מקדמה הוא אמר שישמור (אני יכול להבין את זה) וגם זה הוא נתן תנאים.
הוא לא מוכן שאקח את התוכי הביתה ואחכה לתוצאות הבדיקה (למרות שהסיבה היחידה שאחזיר היא בגלל מחלות שמתקבלות מהמעבדה כך שאין לו ממה לחשוש).
השיקול אם לוותר על הגוזל הזה או לא הוא מאוד חשוב  עָצוּב.

לפי מה שראיתי כאן, אני חושב שאתה יכול לקנות את הגוזל (הקוקטיל) גם ללא טבעת.
בתנאי שאתה הוא זה שתיקח דגימת דם ותשלח אותו למעבדה בארץ.
והסיבה לכך פשוטה: לעולם אינך יכול להיות בטוח שדגימת הדם אכן נלקחה מהגוזל שאתה קונה.
כבר דיברתי על הנושא הזה בעבר - לצערי יש הרבה רמאויות בשוק התוכים.

הוא הוציא את הדם מולי ואני לקחתי למעבדה.
מה שאתה אומר זו בדיוק הנקודה, בדיוק כמו שיכולים להוציא דם מתוכי בריא ולתת תוכי חולה, ברגע שהוא לא טיבע באותו הרגע זה אותו הדבר, הוא יכול להחליף אותו (כמו שאמרת יש הרבה רמאויות אצל מגדלי תוכים, וחלק מהעניין הוא לתת לך תוכי לא בריא מבלי שתשים לב).

כבר אמרו לי (מישהו אחר לא אותו אדם שאני מדבר עליו עכשיו) אתה יכול לקחת את הגוזל אנחנו לא מוכנים שתחזיר ברגע שהוצאת ואם הוא חולה אז תעביר אותו למישהו אחר.

(05-13-2020, 11:50 AM)אהבת חיות כתב: הוא הוציא את הדם מולי ואני לקחתי למעבדה.
אם התשובה מהמעבדה מגיעה אליך - זה בסדר.
כבר אמרו לי (מישהו אחר לא אותו אדם שאני מדבר עליו עכשיו) אתה יכול לקחת את הגוזל אנחנו לא מוכנים שתחזיר ברגע שהוצאת ואם הוא חולה אז תעביר אותו למישהו אחר.
אמירה חמורה ביותר.

התשובה מגיעה אליי.
האם אני יכול להיות בטוח שלא יחליף את התוכי?
הוא לא טיבע אותו אם כל הסימנים שניסיתי לזהות (הוא עשה את זה מהר מאוד והכניס ישר לתיבת קינון וכשביקשתי להחזיק אותו הוא לא איפשר) הוא עדיין דיי קירח וקצת קשה למצוא פרטי זיהוי אם יחליט להחליף בין שני תוכים.

אני מתנצל שאני חופר בנושא הזה, אני פשוט באמת חושש במיוחד שאני מגדל את התוכי הזה בשביל מישהו אחר  עָצוּב .

RE: האם גוזל קוואקר וגוזל קוקטייל בגילים שונים יכולים להיות באותה האומנת? - yinon236 - 05-13-2020

החששות שלך הן בהחלט מובנות