פורום תוכיפדיה
השחתת נוצות אצל סנגל - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: השחתת נוצות אצל סנגל (/showthread.php?tid=1616)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: השחתת נוצות אצל סנגל - צבי דגן - 04-23-2020

דווקא יש בארץ ווטרינרים בקנה מידה עולמי, כמו: 
  • ד"ר עדי גנץ: DVM , MSc , DVSc , DABVP-avian , DECZM-avian  כיום הוא המומחה הבינלאומי היחיד בישראל לרפואת ציפורים, ואחד מהבודדים בעולם המחזיקים בשני התארים גם יחד.
  • ד"ר אורי בנדהיים:  הוא היה ממייסדי המרפאה לרפואת ציפורי נוי בביה"ס לרפואה וטרינרית בהנובר.
    בשנת 1976 הוענק לו בישראל תואר "מומחה למחלות עופות", ובשנת 1989 "מומחה למחלות ציפורי-נוי.
    בשנת 1993 הוענקה לו מומחיות בציפורי-נוי מטעם הקולג' האירופי לרפואה וכירורגיה של בעלי-כנף (ECAMS Diplomate).
    בשנת 1995 אירגן בארץ כנס בינלאומי לרפואת ציפורים.
    בשנים 1995-7 כיהן כיו"ר האגודה האירופית לרפואת ציפורי-נוי (EAAV). בשנת 1993 היה שותף לפיתוח ערכת אבחון למחלות הדררת (כלמידיוזיס) וניו-קסל לתוכיים.
    והחל משנת 1988 ועד לשנת 2004 ריכז את הקורס לרפואת ציפורי-נוי בביה"ס לרפואה וטרינרית שליד האוניברסיטה העברית בירושלים.
    הגיש עבודות בכנסים בינלאומיים רבים לרפואת ציפורי-נוי (בירושלים, וינה, אמסטרדם, לונדון, פיזה, מינכן, והאיים הקנריים).
    לצערי, הוא יצא לגמלאות ולא עובד עוד.
  • ד"ר שלומית לוי: סיימה לימודיה באוניברסיטת בולוניה שבאיטליה כמצטיינת דיקן.
    עם סיום לימודיה נסעה לארצות הברית ועבדה שם 11 שנה.
    יש לה רישיון עבודה בקליפורניה, ניו יורק וניו ג'רסי.
    היא מרצה בפורומים רבים  בנושאים שונים , ובמכללת "מגן דוד ירוק"  היא מרכזת את הקורס על בעלי כנף.
    היא כתבה את שני הספרים היחידים בעברית על גידול תוכים - "ספר התוכים - המדריך השלם לגידול תוכים" ו"ספר התוכים 2- המדריך להתנהגות תוכים ולרביית תוכים בשבי".
  • ויש עוד רבים אחרים, למרות שלא בדקתי את כולם, כאן: רשימת וטרינרים מוכרים, שיש להם ניסיון עם תוכים

RE: השחתת נוצות אצל סנגל - אהבת חיות - 04-23-2020

לגבי ד"ר עדי גנץ אני יכול לציין שהייתי אצלו, אולי במקרה שלי יש לי חיות מאוד מיוחדות עם מיקרים מאוד מיוחדים, אבל הבאדם גימגם ולא ידע לענות על שאלות שלדעתי דיי בסיסיות

אני לא יכול להתווכח עם התחושות וההתרשמויות שלך.

RE: השחתת נוצות אצל סנגל - yinon236 - 04-23-2020

(04-23-2020, 10:24 PM)צבי דגן כתב: אתה צודק, כשמדובר באיבומק.
אבל ישנם גם תכשירים נוספים כמו תרסיס “פלימט” נגד טפילים שאותו כמובן מרססים.
ויש גם את האבקה אקריתין 1% שאיתו מאבקים את התוכים.
וכנראה יש חומר נוסף, שאנחנו לא מכירים שאיתו משתמש הווטרינר הנ"ל.
המבחן יהיה בתוצאות ונקווה לטוב.

פלימט ואבקת אקריתין זה לטפילים חיצוניים
תכשיר שנותנים דרך הפה זה תילוע לטפילים פנימיים, אבל מה לגבי טפילים חיצוניים שמוצצים את הדם?

אני עדיין ממשיך בדעתי שאין כמו איבומק

תראה, אני לא מאתמול פה ואני שומע על לא מעט תהיות של אנשים לגבי טיפולים שנותנים לתוכים, ודרכי טיפול שנראים מאוד מוזרים בלשון המעטה.
אני לא מתיימר להגיד שאני מבין אבל תסתכל על הדוגמא של התוכי שאנחנו מדברים פה, האם נראה לך הגיוני שתוכי יגיע לפגיעה כזאת שלא יכול לדרוך על הרגל?
אני יוצא מנקודת הנחה שוטרינר שמומחה בתוכים יידע להחזיק את התוכי בצורה בטוחה ושיכאיב כמה שפחות, אני הגעתי עם הוטרינרים למצבים שהצלחתי להגיד לתוכית שלי בצורה הרבה יותר טובה מאשר וטרינר שמתיימר להיות מומחה, זה לא נראה לי משהו שצריך להיות.

למיטב ידיעתי רופאים קודם כל משתמשים באיבומק ורק אם זה לא מצליח הם מחפשים טיפולים אחרים.

מסכים איתך שאיבומק הוא התכשיר המקובל ביותר לטיפול בטפילים חיצוניים ופנימיים כאחד.

אהבת חיותשוב אני אומר, שאני לא יכול (וגם לא רוצה) להתווכח עם התחושות שלך.
אני מכבד את רוב הווטרינרים שברשימה הנ"ל, אני מכבד את ההשקעה שלהם בלימודים (זה בדיוק כמו כל רופא אחר) ואת הידע שצברו הן בניסיון בארץ והן - בחו"ל.
אבל, בדומה לרפואה של בני אדם, לא כולם מרוצים מכל הרופאים ולכן קיימת הזכות לבחור את הרופא/הווטרינר שמתאים לך ביותר.

לא אמרתי שאני לא מכבד את ההשקעה שלהם בלימודים.

זה, עכ"פ, מה שנבע מדבריך.
דיברת על "טיפולים שנותנים לתוכים" על "דרכי טיפול שנראים מאוד מוזרים בלשון המעטה".
 אם לא הבנתי נכון את דבריך, תמקד אותם ותגיד באופן מפורש יותר.
ובכל מקרה, באופן כללי, אני מסכים איתך שלא כל הרופאים זהים וייתכנו הבדלים בניהם.
ולכן, יש לך את הזכות המלאה לבחור את הווטרינר שנראה לך בדיוק כפי שיש לכל אחד מאיתנו את הזכות לבחור בביה"ח ו/או ברופא שאנחנו סומכים עליו יותר.

אני חושב שזו שיחה יותר עמוקה מלהתעסק איתה בפורום הזה.