פורום תוכיפדיה
השחתת נוצות אצל סנגל - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: השחתת נוצות אצל סנגל (/showthread.php?tid=1616)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: השחתת נוצות אצל סנגל - צבי דגן - 04-22-2020

לאחר הביקור אצל הווטרינר, תעדכן אותנו.

RE: השחתת נוצות אצל סנגל - Bar3133 - 04-23-2020

עדכון:
הייתי שוב אצל הווטרינר, כמובן כל הדרך התוכי שיחק אותה 100% בריא.
כך גם בדקות הראשונות אצל הווטרינר, שלא הבין מה אני רוצה. בזכות הדגשים שצבי דגן סימן בתמונות יכולתי להפנות את תשומת ליבו, ואכן הוא הבין שיש בעיה.
יש שם כמו "גולה" קטנה ושהוא לחץ עליה, התוכי צווח. הוא אמר שעכשיו הוא נותן לו משחה עם חומר מאלחש, הוא מעדיף את זה על ניקוז מוגלה אם יש בכלל.
הוא אמר לשים כ- 3-4 פעמים ביום (שזה סרט בפני עצמו, ודאי שהתוכי יתנגד מאוד לזה).
באם לא יהיה שינוי עד יום ראשון אצטרך לבוא אליו ואז הוא ינקז את המוגלה.

לשאלתי על הטפילים ועל הטיפול שהוא נתן דרך הפה ולא כמקובל שצריך לעשות בדיקת מיקרוסקופ, הוא ענה: שלא תמיד שעושים בדיקה מיקרוסקופית רואים טפילים אם יש, ולכן הוא מעדיף לתת תרופה דרך הפה. (ציטוט: "שלא רואים במיקרוסקופ טפילים, זה לא אומר שאין"..)
איבומק זו תרופה נגד טפילים שבמקור היא מיועדת לפרות, ושרוצים לתת לתוכי צריך לדלל אותה ולעשות התאמות שונות כדי שיתאפשר לתת אותה לתוכי.
הוא נתן תרופה ייעודית לכמה סוגי טפילים שמראש מיועדת לבעלי כנף ושמה מוקסידיקטין, שאלתי אותו לגבי המנה השנייה שאמורים לתת לאחר 10 ימים הוא אמר שהוא ייתן לי במזרק ואני אוכל לתת לתוכי את המנה השנייה.

לא שאלתי לגבי הטיפול עם מלחם, ולא שאלתי לגבי גזיזת הכנפיים נוצות התעופה, כי כל תשובה שלו לא תהיה מקובלת עלי.
יש דרכים מקובלות לטפל בכנפיים וציפורניים וכאן התוכי טופל בדרכים שלא מתקבלות על הדעת.

RE: השחתת נוצות אצל סנגל - צבי דגן - 04-23-2020

למרות שאני די סקפטי, מקווה שהמוגלה תתרפא מאליה.
בד"כ המוגלה מופיע בפצעים או מורסות (אבצס) ומעידה על זיהום דלקתי, בדרך-כלל חיידקים.
המוגלה מכילה חיידקים ותאי גוף מתים, תאי דם לבנים וחומרי פסולת שונים, כמו רעלנים שהחיידקים הפרישו ועוד.
אני במקומו הייתי מנסה לנקז את המוגלה (אלא אם כן, הוא לא בטוח שזה מוגלה).
בכל מקרה, אם היום ראשון הוא ינסה לנקז ע"י דקירה במחט, תכסה לתוכי את העיניים שלא יראה אותך או אפילו תצא מהחדר וזאת כדי שלא יקשור את החוויה הטראומטית איתך.

טוב עשית שלא שאלת לגבי הטיפול עם המלחם, ולא שאלת לגבי גזירת נוצות התעופה.
אין טעם להיכנס לוויכוח איתו, שהרי ידוע שבעניין גזירת נוצות התעופה, יש דעות שונות.
להבא, אם תצטרך לגזור לו את הציפורניים, תקנה מספריים ייעודיות ותעשה זאת בעצמך.
[Image: Y6286Zk.jpg][Image: NtSSi56.jpg][Image: zwVDOyC.jpg]
אפשר להשתמש גם בפצירה כזו:
[Image: oygrjGO.jpg]

RE: השחתת נוצות אצל סנגל - yinon236 - 04-23-2020

הוא צודק שאיבומק נותנים מדולל ומוכרים גם איבומק מדולל והעיקר שזה מכיל את החומר איבומקטין ושוב נגד טפילים חיצוניים צריך לשים טיפה אחת על העורף כשהעור חשוף מנוצות בשביל שיחדור למחזור הדם ולא דרך הפה

ישנם טפילים חיצוניים שאפשר לראות אותם במיוחד בעזרת זכוכית מגדלת, בינואוקולר או מיקרוסקופ וישנם גם טפילים פנימיים שאי אפשר לראות על העור.
איבומאק או פליימוט מתאימים לשיניהן.
ראה כאן: שימוש באיבומק פורופין או בפליימוט לטיפול בטפילים חיצוניים ופנימיים 
כדאי לעיין גם כאן: טפילים נפוצים בתוכים

RE: השחתת נוצות אצל סנגל - Bar3133 - 04-23-2020

לדברי הווטרינר, הטיפול דרך הפה לתוכי יעיל לכל סוגי הטפילים

אם זה מה שהוא אומר, לא אתווכח איתו, בטח הוא מתבסס על ניסיון קודם עם התכשיר הזה.
מן הסתם, הדברים אמורים להתברר תוך מספר ימים, לאחר גמר הטיפול.

RE: השחתת נוצות אצל סנגל - yinon236 - 04-23-2020

צבי הנה ציטוט מתוך המאמר הראשון ששלחת: "הטיפול נעשה בטיפטוף על החזה והעורף, וטיפה לתוך הפה, כמובן לאחר התיעצות ובדיקה של התוכי אצל וטרינר."

במאמר מדובר על איבומאק ובכל זאת לא ידוע באיזה חומר הוטרינר השתמש אבל האם מתן תרופה דרך הפה זה חודר גם למחזור הדם?

אתה צודק, כשמדובר באיבומק.
אבל ישנם גם תכשירים נוספים כמו תרסיס “פלימט” נגד טפילים שאותו כמובן מרססים.
ויש גם את האבקה אקריתין 1% שאיתו מאבקים את התוכים.
וכנראה יש חומר נוסף, שאנחנו לא מכירים שאיתו משתמש הווטרינר הנ"ל.
המבחן יהיה בתוצאות ונקווה לטוב.

RE: השחתת נוצות אצל סנגל - אהבת חיות - 04-23-2020

יכול להיות שזה רק נדמה לי, אבל המידע שיש לווטרינרים בתחום התוכים, קטן משמעותית ממה שיש על חיות בית נפוצות יותר (והייתי אצל לא מעט וטרינרים שטענו שהם מומחים לתוכים)