פורום תוכיפדיה
האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי (/showthread.php?tid=1595)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - macaw_life - 04-12-2020

(04-12-2020, 12:20 PM)eric כתב: אני עדיין מחכה לכלוב, אני אסע למוכר ואם התוכי יראה בריא בעיניי אז אקנה אותו.
בשביל לוודא שהתוכי בריא ושהכל בסדר איתו, אני צריך לבדוק אם הוא לא ישנוני, שהוא לא נמצא בתחתית הכלוב רוב הזמן, ושהנוצות שלו לא
"מנופחות", נכון?  זה מספיק בשביל לוודא שהכל בסדר איתו? מן הסתם שזה לא מחליף בדיקה רפואית, אבל אין לי אופציה לזה כרגע. 
אני אלך שניה למקום קיצוני, אבל נניח ואני קניתי את התוכי, אחרי יום-יומיים הוא מת, מה אני אעשה? אני לא בדיוק יכולתי לדעת אם הוא עשה משהו לתוכי שיסיים את חייו לאחר זמן כלשהו.. אתה מבין ממה אני חושש? אולי הוא ירמה אותי והוא לא באמת צעיר? אולי הוא שם לו משהו באוכל שיפגע בתוכי?
אני לא רגוע ב-100% לגביו, אבל למרות זאת, אין לי עוד מקום שקרוב אליי שבו אני יכול לקנות תוכי בבטחה, כי המקומות האלו רחוקים מאוד ממני.

צריך גם לשים לב להפרשות מהעיניים / נחיריים
לצבע ומרקם הלשלשת
רמת ניקיון הכלוב שהוא נמצא בו, כלי האוכל והמים
רמת הפעילות שלו התוכי
ואם הוא מפחד ממגע של בני אדם.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 04-17-2020

היי! אז קניתי היום את התוכי, הוא נראה נהדר - לא נראה חולה, חזרתי הביתה עם התוכי לפני רבע שעה חזרתי עם התוכי הביתה, המוכר אמרה לתת לתוכי לנוח שעה בערך כי הוא האכיל אותו, התוכי כרגע נראה קצת עייף, הוא עוצם את העיניים קצת.
מצרף תמונה![Image: kWWRsEa.jpg]

הכלוב שהתוכי נמצא בו הוא זמני, החדש עדיין לא הגיע
התוכי נראה מלוכלך קצת, כי המוכר האכיל אותו 
התוכי בן שלושה חודשים בערך לפי המוכר

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - yinon236 - 04-17-2020

חמוד מאוד
האכיל בדייסה נכון? רואים שהזפק מלא
הוא גמול למזונות יבשים? בנוסף זה הזמן להרגיל אותו לכופתיות, ירקות והשרייה
תוכי שלא הורגל לאכול ירקות וכופתיות בגיל צעיר יהיה קשה להרגילו אחר כך

תן לו מספר ימי התאקלמות

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - אהבת חיות - 04-17-2020

אם אני זוכר נכון, בגיל הזה הוא כבר אמור להיות גמול לגמרי והדייסה אמורה להיות מקסימום כסוג של פינוק מדיי פעם, לפי מה שנראה לי הוא עדיין אוכל דייסה כמזון עיקרי.

מישהו יכול בבקשה להסביר לי מה ההבדל בין רתמה לתוכי, לחליפת טיסה?
אני רוצה משהו שאני אוכל ללכת החוצה עם התוכי מבלי שהוא יברח, ושגם יאסוף את היציאות שלו.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 04-17-2020

• האם שאלת את המוכר למה יש לו נפיחות בחזה? (זה לא הזפק).[Image: mQaoRgT.jpg]
  • מדובר בנקבה בוגרת מעל גיל חצי שנה ואפילו מעל גיל שמונה חודשים.
  • לא נראה לי שהלכלוך נובע מהאכלה ידנית משום שלא מדובר בגוזל (כפי שצוין לעיל ע"י אהבת חיות).
    והראיה לכך היא שלא קבלת הנחיות להמשך ההאכלה ידנית, וגם לא קבלת אבקת דייסה נכון?
  • תוכי, שנוצותיו מלוכלכות, חשוד בעיניי כתוכי לא בריא.
    ואם הלכלוך נובע מההאכלה של המגדל, זה לא פחות גרועה שהמגדל מאכיל באופן כזה ולא מנקה אותו לפחות לפני המכירה.
  • אני במקומך לא הייתי קונה תוכי כזה ומעדיף ללכת במסלול הבטוח יותר.
  • ציטוט: "נניח ואני קניתי את התוכי, אחרי יום-יומיים הוא מת, מה אני אעשה?" תמיד המוכר יוכל לטעון שהוא נכר לך תוכי בריא ולהתנער מאחריות.
  • חליפת טיסה - ראה כאן: חליפת טיסה לתוכי (חליפה רפואית)
    רתמה, ראה כאן:  ציוד לתוכים - המלצות

מבחינת ההאכלה הידנית בגיל כזה- אין לי מושג, אבל הוא אוכל לבד, היום שמתי אותו מעל קופסת אוכל שלו, והוא אכל קצת, אבל חוץ מזה, הוא לא אכל היום, בעיקר ניקה את הנוצות שלו. בקיצור התנהג כמו תוכי רגיל ביום יום.
בקשר ללכלוך שלו, הוא לא מלוכלך. בתמונה הצבעים של הנוצות התבהרו, הוא נראה נקי למדי חוץ מהנוצות בזנב, כי המוט בכלוב היה נמוך, והעלתי קצת את המוט(אני חושב שזאת הסיבה ללכלוך בנוצות הזנב)
ובדקתי את הנפיחות בחזה, העברתי אצבע מהחזה לכיוון הרגליים, (כמה פעמים) והחזה מרגיש רגיל לחלוטין, כפי שאני מכיר מהתוכים הקודמים שלי.
בקיצור, לפי מה שאני רואה, התוכי נראה בסדר גמור, אבל אולי אני טועה, אני לא מומחה.

• אם הוא אוכל בעצמו, סימן שהוא לא זקוק להאכלה ידנית והמוכר סיפר לך סיפור.
  • זה שהוא עדיין לא אוכל כפי שצריך, הוא תופעה טבעית לתוכי שמשנים לו את הסביבה.
    אני מניח שמחר הוא כבר יוכל כפי שצריך.
  • לעניין הלכלוך, אתה אומר שזה רק נראה כך בתמונה, אנא תראה לנו תמונה טובה יותר.
    אני מקווה שאתה צודק.
  • בהחלט ייתכן שהתוכי בריא ואתה לא טועה משום שאתה רואה את התוכי במציאות ולכן אתה יכול לשפוט טוב יותר מאיתנו.
    מלבד זאת, גם אני רואה שבכללי התוכי נראה טוב, כפי שגם נאמר לך לעיל.
  • בכל מקרה וכדי להיות שקט, הייתי עורך לו בדיקת דם מולקולרית כדי לשלול מחלות שונות.
    ראה כאן: איך מבצעים בדיקת דם לתוכי?
    וגם כאן: קרניאלי- המעבדה הווטרינרית

אני אצלם סרטון מחר ואשלח אותו לפה.
ואני כן מתכנן לעשות לו בדיקה, אבל לא בזמן הקרוב.

תצלם סרטון, תעלה אותו ליוטיוב ותשים כאן את הקישור.
מלבד הסרטון, תצלם גם מספר תמונות סטילס מזוויות שונות.
תראה את הזנב, את הביב והחזה.
תערוך לו בדיקת דם מהר ככל האפשר משום שאם יתגלו בעיות, המוכר לא יוכל לטעון שהן נגרמו אצלך.
ובגדול, כדאי לך להיות שקט, ודע כי ישנן מחלות שעלולות להדביק גם את האדם.
ראה כאו: מחלות תוכים שעלולים להדביק את בני-האדם