פורום תוכיפדיה
האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי (/showthread.php?tid=1595)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 04-12-2020

לא הבנתי, מי שם את התוכי בחוץ?
זה נכון שכאשר תוכי נרטב ובנוסף נושבת הרוח, התוכי לא מסוגל לשמור על חום הגוף, הטמפרטורה שלו יורדת עד שהוא מת.
במה הוא עובד עליך?
תזכיר לנו את הבעיה שהייתה.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 04-12-2020

באמת מוזר, דווקא מכל התוכים "שיש לו", ודווקא כשהוא לא היה בבית (בעבודה) זה קרה...

מה בדיוק קרה?

אני אסביר למה אני חושד בו-
צבי, שלחת לי קישורים בשביל שאחפש תוכי האכלת יד, מצאתי מודעה בפייסבוק, מישהו פרסם שהוא מוכר תוכי קוקטייל בצפון ב-300 ₪, בדקתי את הפרופיל שלו בפייסבוק, ואת האמת, מההתחלה הוא לא נראה לי כמו מישהו שמתעסק עם חיות.
בכל זאת התעניינתי ושלחתי לו הודעה, הוא התקשר אליי, שאל איפה אני גר אמרתי לו שאני גר בטירת כרמל, ואז הוא אומר "איזה קטע גם אני גר בטירת כרמל".
שאלתי בן כמה התוכי הוא ענה לי שהוא בן כמה חודשים.
שאלתי אם הוא האכלת יד הוא אמר כן.
הוא גם אמר שהוא נותן אוכל חינם עם התוכי. ושאלתי את עצמי, למה שהוא ייתן אוכל בחינם אם התוכי? ומה הסיכוי שהוא גר גם בטירת כרמל? מחשיד לא? 
ואז שאלתי אותו אם התוכי מחוברת, הוא לא ידע בכלל מה זה מחוברת. מחשיד גם לא?
ופתאום, התוכי שרציתי לקנות מת, עדיין לא מחשיד? כי אני חושד מאוד.
הפרופיל שלו בפייסבוק, אולי יהיה לכם משהו להגיד: באשה שמרי
https://www.facebook.com/profile.php?id=100027886417891

אתה חושב שהוא סתם רצה לצחוק ממך?
למה בכלל הוא אמר שיש לו תוכי למכירה?
תמיד יכולים להיות כל מיני "ליצנים" ברשת.
במקרים כאלה, שאתה חושד, תמיד כדאי לבקש את הכתובת שלו ולהגיד לו שאתה מעוניין לראות את התוכי.

ראיתי שהוא חבר בקבוצה שנקראת,"קסם התוכים", תנסה למצוא פרסומים שלו ולהתעניין מי האיש.
תשלח הודעה למנהל הקבוצה כאן: קסם התוכים

אני עדיין מחכה לכלוב, אני אסע למוכר ואם התוכי יראה בריא בעיניי אז אקנה אותו.
בשביל לוודא שהתוכי בריא ושהכל בסדר איתו, אני צריך לבדוק אם הוא לא ישנוני, שהוא לא נמצא בתחתית הכלוב רוב הזמן, ושהנוצות שלו לא
"מנופחות", נכון?  זה מספיק בשביל לוודא שהכל בסדר איתו? מן הסתם שזה לא מחליף בדיקה רפואית, אבל אין לי אופציה לזה כרגע. 
אני אלך שניה למקום קיצוני, אבל נניח ואני קניתי את התוכי, אחרי יום-יומיים הוא מת, מה אני אעשה? אני לא בדיוק יכולתי לדעת אם הוא עשה משהו לתוכי שיסיים את חייו לאחר זמן כלשהו.. אתה מבין ממה אני חושש? אולי הוא ירמה אותי והוא לא באמת צעיר? אולי הוא שם לו משהו באוכל שיפגע בתוכי?
אני לא רגוע ב100% לגביו, אבל למרות זאת, אין לי עוד מקום שקרוב אליי שבו אני יכול לקנות תוכי בבטחה, כי המקומות האלו רחוקים מאוד ממני.

הוא חבר גם בקבוצה שנקראת ממלכת התוכים, תבדוק גם שם.
אתה יכול לבדוק עם מנהל הקבוצה בשם: שגיב רחמים.

הוא אמר לך שהתוכי מת, אז מה יש לך לחפש אצלו?
בקניית תוכי חדש צריך לבדוק ולשים לב לדברים האלה:
  1. אל תקנה תוכי שאינו גמול או תוכי שנמצא בשלבי גמילה אחרונים, התוכי צריך להיות גמול לגמרי.   
  2. אל תקנה תוכי שאינו מנוצה באופן מושלם, (לא להתפתות לאמירות כמו "הנוצות יגדלו במשך הזמן" וכדומה).
  3. אל תקנה תוכי שלא הורגל למגוון רחב של מזונות.
  4. לא לקנות תוכי על סמך תמונה או בטלפון או ע"י שליח.
  5. יש לשהות במחיצת התוכים במשך כשעה (לפחות), לשחק איתו ולתהות על קנקנו.
  6. שיהיה רגיל לאכול את כל מגוון המזונות, כולל, כופתיות, ירקות, תערובת זרעים יבשה, תערובת השרייה, ביצים.
  7. בנוסף לתעודת הבריאות, שתקבל מהמגדל, יש להתנות את סיום העסקה בבדיקה שתעשה בעצמך במעבדת קניאלי (בארץ).
  8. להשוות את הפרטים שכתובים על הטבעת אל הפרטים שכתובים בתעודת הבריאות.
  9. יש לבדוק שאכן התוכי מחוברת - תיגע בו בכל מיני מקומות בגוף (בראש, בחזה, מתחת לכנפיים) ותראה שהוא מסכים, לא מתנגד ולא נושך.
  10. יש לוודא שהוא עולה על היד בקלות.
  11. לוודא שהתוכי הורגל לאכול את כל מגוון המזונות המומלצים.
  12. לבדוק את מצבו החיצוני, שכל הנוצות שלמות, שלא חסרה לו אצבע, ושהוא נראה יפה, עומד זקוף, ערני ומראה שמחת חיים.
  13. להתעניין, כמה מפגשים נערכים עם תוכי וכמה זמן בכל מפגש.
זו גרסה מקוצרת.
יש גם גרסה שלמה (מורחבת יותר), אם תרצה, אוכל לתת לך גם אותה.

שכחתי לציין שהוא אמר לי שיש לו עוד תוכי שהוא מגדל, והוא מוכן למכור לי את התוכי, הוא אמר שהוא ימכור לי כי הוא מגדל הרבה קוקטיילים ואין לו בעיה

לאחר שתבדוק, כפי שציינתי לעיל ולאחר  שתקבל חוות דעת חיוביות, שווה לבקר אצלו.