פורום תוכיפדיה
האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי (/showthread.php?tid=1595)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - אהבת חיות - 04-08-2020

צבי כמה מגדלים אתה מכיר שנתנו לבעלים החדשים תעודות בריאות של תוכים שמחירם זול יותר מהבדיקות?

ושיהיה ברור אני חושב שבבית צריך להיות תוכי בריא כך שצריך לעשות את הבדיקות האלה.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 04-08-2020

ווטרינר שלוקחים אליו את הכלב, קשור גם לתוכים? כי כל עניין של הבדיקת דם קצת מלחיץ אותי...
אגב, אם אין לו טבעת על הרגל (וכנראה שאין לו, לא שאלתי ולא ראיתי את התוכי במציאות עוד), צריך לעשות משהו בנוגע לזה?

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - אהבת חיות - 04-08-2020

לא כל וטרינר שמטפל בכלבים וחתולים מטפל גם בתוכים, זו התמחות נוספת וצריך להיות בטוח שהוטרינר מבין בתוכים.

אפשר לשים טבעת פתוחה אבל אפשר להוריד אותה.
טבעת סגורה אם אני זוכר נכון אפשר לשים עד שבועיים מבקיעת הביצה לאחר מכן אי אפשר כבר לשים כי האצבעות לא גמישות.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 04-08-2020

(04-08-2020, 09:05 PM)אהבת חיות כתב: צבי כמה מגדלים אתה מכיר שנתנו לבעלים החדשים תעודות בריאות של תוכים שמחירם זול יותר מהבדיקות?
נכון שאין הרבה כאלה.
ולכן, כל מי שקונה תוכי צריך לפנות לווטרינר הן כדי לערוך לו בדיקה כוללת והן כדי לערוך בדיקת דם מולקולרית.

(04-08-2020, 09:07 PM)eric כתב: ווטרינר שלוקחים אליו את הכלב, קשור גם לתוכים? כי כל עניין של הבדיקת דם קצת מלחיץ אותי.
מדובר בווטרינר שיש לו ניסיון קליני עם תוכים.
אגב, אם אין לו טבעת על הרגל (וכנראה שאין לו, לא שאלתי ולא ראיתי את התוכי במציאות עוד), צריך לעשות משהו בנוגע לזה?
אתה לא צריך לענוד לו טבעת וגם, בגיל הזה אי אפשר לענוד טבעת.
ולכן תצטרך בעצמך, לערוך לו בדיקת דם מולקולרית.
ראה גם: 
קרניאלי- המעבדה הווטרינרית

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 04-09-2020

הבנתי.
יש לי כמה שאלות בקשר להאכלת התוכי-
כמה פעמים ביום קוקטייל אמור לאכול? אני מדבר על תערובת של זרעים, כי זה האוכל שהוא בדרך כלל אוכל.
לפי מספר הפעמים ביום שהתוכי אוכל, נגיד 6 פעמים ביום (נגיד), יש אפשרות שאוציא לו את האוכל מהכלוב והאכיל אותו ידנית?
או שלהשאיר את האוכל הקבוע שלו, ופשוט לשים קצת אוכל ביד ולהציע לו?

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - אהבת חיות - 04-09-2020

בתור התחלה תשאיר את תערובת הזרעים בכלוב (שיהיה תמיד אוכל בכלי),תצטרך לעבור תהליך לפני שהם יאכלו לך מהיד.
בהמשך כשהם יתחילו יותר להכיר אותך תוכל לשים על היד והם יתקרבו לאט ובזהירות

אני לא בטוח אם זה ישנה משהו, אבל אני מעדכן- אתמול מצאתי קוקטייל האכלת יד למכירה ב-300 ₪, אז אולי זה מקצר תהליכים...?

האכלת יד או מחוברת?

ברגע שהתוכי הואכל ע"י האדם ובטח אם חוברת בנוסף לכך התהליכים יהיו יותר מהירים כי הוא יותר סומך על בני האדם שלא יפגעו בו, אבל בכל מקרה אתה ספציפי ברגע שיגיע אלייך תצטרך לרכוש את אמונו.

שאלתי את המוכר אם הוא מחוברת והוא לא ידע מה זה... אחרי זה הסברתי לו והוא אמר לי שהתוכי רגיל לבני אדם, לא מפחד מאנשים ולא נושך. אני כמובן אבדוק אם הוא באמת לא נושך כשאגיע לראות את התוכי.
ואם הוא קצת פחדן, זה משנה משהו? חוץ מהעובדה שאצטרך באמת לרכוש את אמונו.

זה תלוי מה רמת הפחד.
מאוד יכול להיות שהמוכר יניח את התוכי על ידך ויהיה בסדר ותראה תוכי מתוק, וברגע שהתוכי יגיע לביתך הוא יעשה סוויץ' ולא יהיה מוכן שיתקרבו אליו, זה בדיוק זמן ההסתגלות.
אני מאמין שתזהה אם הוא מפוחד ולא נותן לגעת בו ברמות של תוכי לא מחוברת או בקטנות של חשש ממישהו חדש.