פורום תוכיפדיה
האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי (/showthread.php?tid=1595)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 05-07-2020

בבקשה, ולא נורא, לא כל כך משנה לי חייכן
אגב נזכרתי במשהו-
"על בדיקת מין הייתי מוותר אם יש לך סבלנות, שהתוכי יגיע לגיל 10 חודשים- שנה תוכל לדעת."
איך אפשר לדעת?

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - yinon236 - 05-07-2020

אולי זה יעזור

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 05-07-2020

תודה!

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 05-07-2020

אצל קוקטילים בוגרים, במיוחד אלה ששמרו על הצבע הטבעי (אפור), קל מאוד להבחין בין הזוויגים (זכר ונקבה).
זיהוי הזוויג אצל קוקטילים ששמרו על צבעם הטבעי
זיהוי הזוויג נעשה רק לאחר גיל חצי שנה.
אצל המוטנטים קשה מאוד להבדיל משום שהם לא שומרים על צבעם הטבעי.
שים לב, שבכל מקרה, עד גיל  7-6 חודשים המופע החיצוני של הקוקטיילים הם כמו מופע הנקבות. 
מעל גיל זה מתחילים לראות סימנים, בחלק הפנימי של הכנף והזנב.
  • אצל הנקבה יש שורה של נקודות בהירות על הנוצות (לזכר אין נקודות כאלה).
  • תפרוש את הכנף והזנב, אם יש שורת נקודות בהירה על הנוצות בחלק הפנימי זאת נקבה, כנ"ל לגבי הזנב. 
  • במילים אחרות: לנקבה בוגרת (כאמור - לאחר חצי שנה) יש נקודות ופסים צהובים על הצד התחתון של אברות הזנב והכנף.
  • כמו כן - כתמי לחיים חיוורים.
  • לזכר הבוגר - כתמי לחיים בצבע כתום חזק.
תיעזר במאמר הזה: קוקטייל - הבחנה בין הזוויגים (זכר או נקבה)

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 05-09-2020

היי, אני עכשיו שמתי לתוכי כופתיות, ואני בדרך כלל שובר אותן לחתיכות קטנות יותר בזה שאני לוחץ עליהן עם האגודל, זה בדרך כלל קצת קשה וכואב, אבל הפעם שמתי לב שחלק מהכופתיות נשברות קצת יותר בקלות, ואני מניח שהן ספגו קצת לחות. אני סוגר ממש טוב עם אטב כביסה, ובכללי הפתח של השקית ממש קטן. עכשיו, יכול להיות שאני מדמיין ולא קרה להן כלום, אבל אם כן, זה נורמלי? לא יפריע לתוכי לאכול?

יש אצלי קופסואות אוכל בבית עם סוגרים, ואני יכול לשים את הכופתיות שם, השאלה היא אם זה יעשה הבדל (לטובה)

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - yinon236 - 05-09-2020

קודם כל למה שמת את הכופתיות עכשיו? מעבר לזה שהם לא אוכלים בלילה זה גם יעיר אותו שתפתח את הפתח של הכלוב ותשים את האוכל

קודם כל עדיף בכלי אטום ארמטי שלא תהיה כניסת אוויר, לדוגמא קופסא של מטרנה או בקבוק מפלסטיק ריק ויש עוד דוגמאות

ולשאלתך האמת שאני לא יודע את התשובה, נחכה לשמוע מה דעתם של הגולשים בפורום.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 05-09-2020

התוכי עוד לא ישן, האור היה עדיין דלוק בחדר. אז לא בדיוק הערתי אותו חח
אני שמתי לו את הכופתיות והאכלתי אותו קצת, והחזרתי לכלוב, וכיסיתי אותו לפני כמה דקות. ואני כן נותן לו לפחות 10 שעות שינה, אני מוודא שגם בבוקר הוא במקום חשוך.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - yinon236 - 05-09-2020

הוא צריך לישון 12-13 שעות שינה
אני הייתי נוהג מתי שמחשיך שישן (בחורף התוכים אצלי היו ישנים יותר מבקיץ)

אם יחסר לו שעות השינה אז הוא ישן במשך היום והוא עלול להיות עצבני ונשכן וכן גם חוסרים בתזונה כי הוא יאכל פחות ביום

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - אהבת חיות - 05-09-2020

מסכים עם ינון התוכי צריך לישון לפחות 12 שעות.
ינון: בטבע הם ישנים מהרגע שהשמש שוקעת עד הזריחה, בשבי זה פחות רלוונטי ואנחנו קצת מעוותים להם את העניין.
לדעתי זה בסדר גם אם הולכים אחרי השקיעה ולהחשיך בבוקר בכדי שישנו את ה12 שעות לפחות.
אם נלך עפ"י הטבע אז בחורף הם צריכים ללכת בסביבות 17:00, אנשים שעסוקים כמה באמת יצליחו להיות עם התוכים שלהם ולתת להם את תשומת הלב שהם צריכים?

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 05-09-2020

את הכופתיות, צריך לשמור בשקית אטומה לאחר שהאוויר הוצא ממנה, או בקופסה סגורה היטב ולשמור במקרר.
אם יש לחות בשקית או בקופסה, הכופתיות עלולות להתקלקל.