פורום תוכיפדיה
האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי (/showthread.php?tid=1595)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 05-02-2020

(05-02-2020, 06:29 PM)eric כתב: הבנתי..
בקשר לכופתיות, נראה שהוא אוכל רק אותם ולא את הזרעים, ועכשיו אני קולט עד כמה כופתיות זה דבר מלכלך.
אני לא יודע למה, אבל יש לי מממש הרגשה שהוא מפצח את הכופתיות והכל עף על הרצפה
תוכים הם ציפורים מאוד בזבזניות, ככה זה גם בטבע.
יש לזה הסבר, אבל לא אכנס לזה עכשיו (אם ההסבר מעניין אותך, תבקש הסבר.

הכוונה שלי היא שהוא רק מפצח, לא אוכל והכל עף על הרצפה. אבל זה עדיין רק ההרגשה
חלק מזה הוא גם אוכל.
תתחשב בכך שהוא צעיר ועדיין לא למד לאכול את הכופתיות. 

(05-02-2020, 07:21 PM)eric כתב: אה.. אני מודה שעד עכשיו, היתי בטוח שזה על אותו עיקרון, וחשבתי ששניהם עשויים מאותו דבר.. אף פעם לא ראיתי סבידה בחנויות.
סבידה הוא שלד של דיונון ומכיל בנוסף לסידן, הרבה מינרלים.
ראה כאן: סבידה

שאלה, יש לי כרגע כלי אוכל ריק, שאני מעוניין לעשות בו שימוש, שני כלי האוכל האחרים מכילים את הדברים הבאים: אחד מכיל זרעים, והשני כופתיות. כרגע בשביל לתת לו להתרגל לכופתיות, אני שם לו גם וגם. בהמשך אני אתן לו רק 3 פעמים בשבוע תערובת זרעים. ויש לי כלי שלישי שעומד ריק, ואני רוצה לשים בו ירקות/פירות/השרייה/מזון ביצים. וכרגע אני רוצה לשים לו מזון ביצים, אפשרי לתת לו בכלי הריק את המזון ביצים? או שעדיף לערבב עם כופתיות?
עדיף לשים בנפרד משום שכך יש לך שליטה על הכמויות.

(05-02-2020, 07:29 PM)eric כתב: סבידה בחופים? זה לא בא מדיונונים? לא יצא לי לראות דיונון מת בחוף, הדבר המת היחידי שראיתי בחוף זו מדוזה חח
נכון שלא תמצא דיונון מת בחוף, אבל כן תמצא את השלד (סבידה) שהגלים פולטים את החוף?
את האמת כן ניסיתי, לתת לו ביצה, אבל זה היה לכמה שניות ששמתי ליד המקור שלו, אבל ממש לתת לו בכלוב, לא יצא.
אם אני זוכר נכון, צבי אמר שמזון ביצים עדיף על ביצה, אבל אני עדיין לא בטוח על מה באמת עדיף.
נכון שמזון ביצים עדיף בגלל שהוא נוח יותר לשימוש (פחות מתקלקל, תמיד זמין).
מבחינת ההרכב התזונתי, הם זהים.
אם אין כרגע מזון ביצים, תן לו חתיכות קטנות של ביצה קשה, כולל החלק היחסי של הקליפה כשהיא מפוררת.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 05-03-2020

אפשר הסבר על למה ציפורים בזבזניות בבקשה? נשמע מעניין
בקשר לגודל של הכלוב, במציאות לפי איך שהוא זז נראה שיש לו מספיק מקום, אני כרגע לא יכול לממן כלוב נוסף

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - yinon236 - 05-03-2020

הכלוב קטן, לכן אתה חייב להוציא אותו החוצה רוב שעות היום וכמובן בהשגחה
הם בזבזנים משם שבטבע מה שנופל הוא נופל על הרצפה בטבע והסביבה שלהם לא מתלכלכת להבדיל מהשבי שהסביבה שלהם מאוד מתלכלכת

אני מבין,  אבל אני לא תמיד יכול להוציא אותו מהכלוב..
נכון הוא מצפצף בגלל שהוא רוצה דייסה? אז אם אני לא אתן לו בכלל, הוא יפסיק לצפצף עם הזמן?

(05-02-2020, 12:47 PM)eric כתב:

https://youtu.be/QJoR42UKKbY
אני לא מסוגל לנוח מבלי שהוא יתחיל לעשות רעש ולנסות לצאת מהכלוב, אני רק מתיישב על המיטה בשביל לנוח קצת והוא מתחיל לעשות את מה שרואים בסרטון.
מה אני אמור לעשות בנוגע אליו? פשוט "להתעלם"?

עדכון: כיסיתי את הכלוב כמו שאני מכסה בלילה, והוא נרגע לגמרי.
זה בסדר לעשות ככה?
או שזה יכול לגרום לבעיות בגלל שאני מתעלם ממנו ככה?

זה נגיד לא של רעב
אם מדובר לדוגמא בצרחות של רעב אז הפתרון זה לתת לו לאכול (הכוונה זה דייסה כי הוא עוד לא התרגל לגמרי בלי אבל אחרי כמה ימים אצלך זה יעבור לו) אבל הכי טוב לתת לו אם הוא עדיין ממשיך לצרוח צרחות של רעב

זה אני מבין, הוא רוצה לצאת מהכלוב

ראה את התגובה שערכתי

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 05-03-2020

(05-03-2020, 05:48 AM)eric כתב: אפשר הסבר על למה ציפורים בזבזניות בבקשה? נשמע מעניין
ההסבר פשוט מאוד, התוכים חיים במקומות שיש שפע של מזון (בעיקר באזורים טרופיים) ולכן איו טעם שיבזבזו את זמנם על "חיסכון".
סיבה נוספת היא יחסי הגומלין בים הצמח לבין התוכים = הצמח מספק את המזון והתוכי מפיץ את הזרעים וכך גורם לצמח להשתרש במקומות נוספים.

בקשר לגודל של הכלוב, במציאות לפי איך שהוא זז נראה שיש לו מספיק מקום, אני כרגע לא יכול לממן כלוב נוסף.
גודל הכלוב לא נקבע לפי התקציב שלך, הכלוב הזה קטן מאוד, נקודה.
זה שאין לך תקציב הוא נושא אחר.
בינתיים, ועד שתקנה כלוב אחר, תאפשר לו להיות מחוץ לכלוב במשכי זמן ארוכים ככל האפשר.
ומה בעניין מוטות העמידה?