פורום תוכיפדיה
האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי (/showthread.php?tid=1595)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 05-02-2020

אה.. אני מודה שעד עכשיו, היתי בטוח שזה על אותו עיקרון, וחשבתי ששניהם עשויים מאותו דבר.. אף פעם לא ראיתי סבידה בחנויות.
שאלה, יש לי כרגע כלי אוכל ריק, שאני מעוניין לעשות בו שימוש, שני כלי האוכל האחרים מכילים את הדברים הבאים: אחד מכיל זרעים, והשני כופתיות. כרגע בשביל לתת לו להתרגל לכופתיות, אני שם לו גם וגם. בהמשך אני אתן לו רק 3 פעמים בשבוע תערובת זרעים. ויש לי כלי שלישי שעומד ריק, ואני רוצה לשים בו ירקות/פירות/השרייה/מזון ביצים. וכרגע אני רוצה לשים לו מזון ביצים, אפשרי לתת לו בכלי הריק את המזון ביצים? או שעדיף לערבב עם כופתיות?

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - אהבת חיות - 05-02-2020

ניסית לתת לו ביצה?
אם בא לך לנקות תוכל למצוא בחופים סבידה.
לגבי האהבה נראה לי שאהבה שלך אליו רק תגבר חייכן

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - yinon236 - 05-02-2020

מזון ביצים אפשר לתת בכלי אבל לא עם כופתיות כי זה מזון יבש אז לא מומלץ, מזון ביצים לשים על מזון לח שהוא "ידבק" אליו

סבידה בחופים? זה לא בא מדיונונים? לא יצא לי לראות דיונון מת בחוף, הדבר המת היחידי שראיתי בחוף זו מדוזה חח
את האמת כן ניסיתי, לתת לו ביצה, אבל זה היה לכמה שניות ששמתי ליד המקור שלו, אבל ממש לתת לו בכלוב, לא יצא. אם אני זוכר נכון, צבי אמר שמזון ביצים עדיף על ביצה, אבל אני עדיין לא בטוח על מה באמת עדיף.

סבידה היא עצם דיונון.

יש לי שאלה דחופה: אני היום קניתי לתוכי כלי מיוחד לשתיה, הכלי שנתלה מחוץ לכלוב, ואני לא בטוח שהוא יודע איפה המיקום החדש של המים שלו, אבל לפני שניה דחפתי אותו בעדינות לכיוון הכלי, ונראה שהוא הכניס את המקור שלו למים. אני בקרוב הולך לישון, ואני דואג שהוא לא ידע איפה המים שלו נמצאים ולא ישתה בכלל בלילה. אז אם הוא הרגיש וראה שהמים נמצאים בכלי החדש, אני יכול להיות בטוח שהוא יסתדר?

היתרונות של מזון ביצים על ביצה קשה- חוץ מהחלבונים והסידן שנמצא בקליפה, המזון מכיל גם וויטמינים ומינרליים
ביצה קשה אפשר לשים בכלוב לא יותר מ 20 דקות בקיץ ולא יותר מחצי שעה בקיץ כי זה מקור לחיידקים
מזון ביצים אפשר להשאיר בהרבה יותר בדרך כלל כל היום.

זה יותר קל פשוט לשים את המזון מאשר ביצה קשה
החסרונות זה שהוא יקר על פני ביצה קשה

מזון ביצים נותנים יותר לזוגות עובדים לפני עונת הרבייה להעשיר להם את התזונה וכשיש גוזלים קבוע בכלוב, הוא גם עוזר לגדילת הנוצות כי יש יותר חלבונים בתפריט מאשר לשים ביצה קשה

האמת, מכיוון שיש לך תוכי אחד שיש לו תפריט מאוזן מבחינת תזונה (אוכל כופתיות, ירקות ובטח תיתן לו גם תערובת השרייה חייכן קריצה ) אתה יכול להסתפק בביצה קשה ללא הקליפה (כי יש לך אבן גיר) רבע ביצה קשה 4 פעמים בשבוע

אם יותר נוח לך מזון ביצים והוא יותר אוהב אז זה מצוין

תוכל לפזר על ירקות לחים ועל תערובת ההשרייה
תוכל גם לתת ככה איך שהוא

(05-02-2020, 07:41 PM)eric כתב: יש לי שאלה דחופה: אני היום קניתי לתוכי כלי מיוחד לשתיה, הכלי שנתלה מחוץ לכלוב, ואני לא בטוח שהוא יודע איפה המיקום החדש של המים שלו, אבל לפני שניה דחפתי אותו בעדינות לכיוון הכלי, ונראה שהוא הכניס את המקור שלו למים. אני בקרוב הולך לישון, ואני דואג שהוא לא ידע איפה המים שלו נמצאים ולא ישתה בכלל בלילה. אז אם הוא הרגיש וראה שהמים נמצאים בכלי החדש, אני יכול להיות בטוח שהוא יסתדר?

אתה מתכוון למבחנת מי שתייה- מצוין.
בלילה גם ככה תוכים לא שותים, תתלה ליד מוט העמידה ואני בטוח שהוא ימצא

קראתי והבנתי  חיוך גדול קריצה
בדיוק כך עשיתי, שמתי ליד המוט, תודה רבה על העזרה!!

בשמחה  חיוך גדול

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 05-02-2020

(05-02-2020, 12:47 PM)eric כתב:

https://youtu.be/QJoR42UKKbY
אני לא מסוגל לנוח מבלי שהוא יתחיל לעשות רעש ולנסות לצאת מהכלוב, אני רק מתיישב על המיטה בשביל לנוח קצת והוא מתחיל לעשות את מה שרואים בסרטון.
מה אני אמור לעשות בנוגע אליו? פשוט "להתעלם"?

עדכון: כיסיתי את הכלוב כמו שאני מכסה בלילה, והוא נרגע לגמרי.
זה בסדר לעשות ככה?
או שזה יכול לגרום לבעיות בגלל שאני מתעלם ממנו ככה?
לא טוב לכסות את הכלוב, כי בחושך הוא לא אוכל.
שמת לב שהכלוב מאוד קטן ואין לו אפשרות לנוע בו?
ועוד שמת שתי מוטות שחוסמות לגמרי את המרחב.