פורום תוכיפדיה
האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי (/showthread.php?tid=1595)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - yinon236 - 04-07-2020

ישעמם לו כל הזמן להיות סתם על המוט
תצטרך לבנות סטנד ענפים מעץ לא רעיל ולשים לו משחקים וצעצועי חיפוש מזון שתהיה לו תעסוקה, שיעשה פעילות שלא ישעמם לו

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 04-07-2020

כדי שתצליח לגרום לתוכי לשבת על המוט עמידה שמעל הכלוב, תצטרך קודם לחברת אותו, מה שיגזול ממך זמן רב.
אסור לשחרר תוכי בבית ללא השגחה צמודה משום שהוא עלול לעשות נזקים לבית ואף להזיק לעצמו, למשל אם יכרסם חוט חשמל, או יעוף לתות סיר עם מרק רותח.
כדי שהתוכי לא יעשה את צרכיו בבית אפשר להרגיל אותו שילבש "חליפת טיסה" (עדין מוקדם מידי לדבר על זה).
שאלה: למה אתה לא מחפש קוקטיל מחוברת?

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 04-07-2020

אני דווקא כן רוצה תוכי קוקטייל מחוברת, הבעיה זה שהמקומות שמצאתי קוקטיילים מחוברתים הם רחוקים מאיפה שאני גר (אני גר בטירת הכרמל), או שהם מעל התקציב שלי שהוא בסביבות 280 ₪, ואני אגיד את האמת - אני לא חושב שתהיה לי כל כך בעיה לגדל תוכי פרא ולחברת אותו - עם הזמן כמובן.
שוב, אין לי בעיה לקנות תוכי קוקטייל מחוברת אבל באמת שאני כבר לא יודע איפה לקנות כי אני לא מוצא.
מקום אחד שמצאתי זה חוות תוכים בקיבוץ יגור שזה יחסית קרוב אליי, אבל שאלתי את מי שעובד בחוות התוכים והם אמרו לי שאין להם קוקטיילים בכלל.
אני הזמנתי את הכלוב אתמול, ואני מתכנן לקנות את הקוקטייל (פרא) ב"אניפט" בחוצות המפרץ בחיפה, ובגלל המצב של הקורונה כנראה הכלוב יגיע בשבוע הבא ולכן יש לי עוד זמן לחשוב איפה לקנות קוקטייל, אבל אם מישהו מכם יודע אם יש בסביבתי מקומות שמוכרים קוקטיילים מחוברתים עד 280 ₪, אני אשמח אם תגידו לי.
אני בטוח ב-100% שבאמת עדיף לקנות קוקטייל מחוברת, אבל לפי מה שאני רואה אין לי כל כך אופציה לנסוע עד בית גידול במרכז הארץ לדוגמא..

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - yinon236 - 04-07-2020

תנסה לפרסם אשכול כאן ב"מכירה קנייה" אולי משהו מכיר

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - אהבת חיות - 04-08-2020

(04-07-2020, 09:05 PM)eric כתב: אני דווקא כן רוצה תוכי קוקטייל מחוברת, הבעיה זה שהמקומות שמצאתי קוקטיילים מחוברתים הם רחוקים מאיפה שאני גר(אני גר בטירת הכרמל), או שהם מעל התקציב שלי שהוא בסביבות 280, ואני אגיד את האמת- אני לא חושב שתהיה לי כל כך בעיה לגדל תוכי פרא ולחברת אותו- עם הזמן כמובן. שוב, אין לי בעיה לקנות תוכי קוקטייל מחוברת אבל באמת שאני כבר לא יודע איפה לקנות כי אני לא מוצא.
מקום אחד שמצאתי זה חוות תוכים בקיבוץ יגור שזה יחסית קרוב אליי, אבל שאלתי את מי שעובד בחוות התוכים והם אמרו לי שאין להם קוקטיילים בכלל.
אני הזמנתי את הכלוב אתמול, ואני מתכנן לקנות את הקוקטייל(פרא) ב"אניפט" בחוצות המפרץ בחיפה, ובגלל המצב של הקורונה כנראה הכלוב יגיע שבוע הבא ולכן יש לי עוד זמן לחשוב איפה לקנות קוקטייל, אבל אם מישהו מכם יודע אם יש בסביבתי מקומות שמוכרים קוקטיילים מחוברתים עד 280 ₪, אני אשמח אם תגידו לי.
אני בטוח ב100% שבאמת עדיף לקנות קוקטייל מחוברת, אבל לפי מה שאני רואה אין לי כל כך אופציה לנסוע עד בית גידול במרכז הארץ לדוגמא..
קודם כל לא הייתי ממליץ לקנות מהחנות הזאת בלשון המעטה.
אתה לא חייב לנסוע עד מרכז הארץ, יש לא מעט מגדלים באיזור שלך שמוכרים תוכים מחוברתים, כמו שינון אמר אתה יכול לפרסם פה במכירה/קניה ואתה יכול לפרסם גם בפייסבוק.
נכון שזה אתגר מדהים לחברת אבל הוא לוקח לא מעט זמן שאולי יכול להחסך לך אם תחפש מחוברת, ובמקרה של מחוברת לא נגמרת העבודה תמיד תוכל לאמן לתרגילים מדהימים.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 04-08-2020

למה אתה לא ממליץ לקנות מהחנות אניפט? אני דווקא מאוד התרשמתי מהסניף בחוצות במפרץ, מקום די גדול, התוכים נראים בריאים, ועוד כל מיני דברים חיובים שראיתי בסניף

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 04-08-2020

כדי לקנות תוכי, צריך להיות מוכן לנסוע גם למרחק רב.
תנסה לחפש בקישורים האלה:

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 04-08-2020

תודה רבה צבי, מצאתי מישהו שמגדל קוקטיילים האכלת יד ומוכר אותם, נשאר לו אחד אחרון צעיר. יצא שהוא גר גם בטירת כרמל. בגלל שהכלוב עוד לא אצלי, אז הוא אמר שהוא ישמור לי את הקוקטייל, ואני מצטרף תמונות תגידו מה דעתכם על הקוקטייל (צעיר, האכלת יד, וזכר אם אני זוכר):
[Image: ylsCuLq.jpg][Image: 2pnwYoT.jpg]

האם גזרו לו את נוצות התעופה?

מספר הנחיות לפני קניית תוכי
  1. אין לקנות תוכי דרך הטלפון, אתה צריך לבקר את התוכי ולבדוק אותו.
  2. שים לב מראהו החיצוני.
    שהנוצות תהיינה מבריקות ושלמות.
    שלא יהיו סימנים של מריטת נוצות.
    שנוצותיו לא יהיו נפוחות.
    שעמידתו תהיה איתנה, הראש זקוף.
  3. התנהגות ובריאות
    שלא יראה סימני דיכאון.
    שלא יהיה ישנוני.
    שרוב זמנו יעמוד על המוט ולא על ריצפת הכלוב.
    שלא יראה קשיים נשימתיים, נשימה עם מקור פתוח – סימן לא טוב.
    נשימה מאומצת המלווה תנועות קצביות של הזנב – לא טוב.
    שלא יפחד ולא יחשוש מבני אדם.
    שלא יביע אי רצון לצאת מהכלוב.
    שיעלה לך על היד.
    שיגלה עניין לסביבה.
    שלא ינשוך.
    שתהיה לו טבעת סגורה ותעודה שמעידה על מינו.
    תעודה עדכנית שמעידה על בריאות התוכי.
  4. תזונה ולשלשת
    שים לב ללשלשת שתהיה רגילה ולא נוזלית מידי.
    שים לב אם הוא אוכל (בקש מהמוכר שכילו אותו).
  5. והכי גרוע - סימנים עצביים
    כגון סיבוב הראש, הסתובבות במעגלים, עוויתות.