פורום תוכיפדיה
האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי (/showthread.php?tid=1595)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 05-01-2020

כך אפעל כפי שאמרתם.
צבי, שאלה: יש לי מזון ביצים (נשאר לי בערך 200 גרם), האם מזון ביצים מהווה תחליף לביצה קשה? אם כן, זה משתלם כספית? וכמה יש לשים? אני בדרך כלל שם מעל תערובת זרעים+דוחן כפית מעל, והתוכי נהנה חייכן

על איזה תפריט מדובר? אם אתה מדבר על המגוון הרחב מאוד של המזונות ששלחת,(פירות ירקות, כופתיות, זרעים, וכו) אז כן, אני כן ראיתי וקראתי מספר פעמים, אבל אני מתכוון לירקות / פירות ספציפים ומומלצים.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 05-01-2020

אכן, מזון ביצים הוא תחליף נוח לביצה קשה משום שהוא נשמר למשך זמן ארוך יותר.
הם מכילים מרכיבי תזונה זהים.
לגבי הכמות, תצטרך לבדוק בעצמך משום שלכל לכל תוכי יש תיאבון משלו.
תפעל כך: תן לו כמות מסוימת (למשל כפית), אם סיים את הכל, אז למחרת תן לו קצת יותר, אם לא סיים, - תן לו קצת פחות, כך תעשה עד שתגיע אל הכמות שהתוכי שלך אוכל.
למרות שאפשר לערבב עם מזונות אחרים, אני ממליץ לך לשים לו בנפרד, לפחות עד שתדע את הכמות.
ברשימה "הארוכה" ציינתי גם את סוגי הירקות.
הינה שוב: תן לו ירקות ("חיים") כמו: ברוקלי, פלפלים מכל הצבעים, גזר, סלק, קולורבי, עלי ביבי, כרובית, פלפל חריף, קישואים ולא לשכוח את הנבטים וההשריה - כל יום ירק אחר.
מעט פרות, כשאתה נותן תפוח עץ תזכור להוציא ממנו את הגרעינים כי הם רעילים לתוכי.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 05-02-2020

היי, שמתי לב שלתוכי שלי יש סוג של שטף דם במקור, יכול להיות שזה נוצר כתוצאה מהתנגשות בחלון? (קרה לו כמה פעמים) אם כן, השטף דם לא יפגע בו? (אני יודע שההתנגשות עצמה מסוכנת, ואני מונע את זה כמה שאני יכול)

עדכון בקשר לכופתיות: לפני כשעה התוכי אכל את האוכל שהוא רגיל אליו, ואז מאוחר יותר, הוא הלך לאכול קצת מהכופתיות, וכל זה קרה בכלוב, מבלי שנגעתי בו.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 05-02-2020

ראשית, תראה לנו תמונת תקריב של המקור.
דע לך שמכה חזקה במקור עלולה להרוג את התוכי.
ושנית, כשהתוכי נמצא בחדר, תפרוש את הווילונות על החלונות.
בעניין הכופתיות, אם הוא באמת אוכל, זה בסדר.
רק תשים לב שהוא אכן אוכל.

[Image: qG5LwhU.jpg] קשה להחזיר את התוכי, זה הכי טוב שאני יכול...

[Image: gnamqpd.jpg]

יש לי שאלה בקשר לטיסה לחו"ל:
אמא שלי מציעה לי לא להיות יותר מידי עם התוכי, כי הוא מאוד יתחבר אליי ואז יהיה לו קשה כשאני לא לידו או לא בבית, ונגיד אני טס לחו"ל לחודש, ובן משפחה יטפל וישחק עם התוכי, איך העובדה שאני לא בבית תשפיע על התוכי? הוא לא ירצה להתקרב למטפל?

יש לי שאלה בקשר לטיסה לחו"ל:
אמא שלי מציעה לי לא להיות יותר מידי עם התוכי, כי הוא מאוד יתחבר אליי ואז יהיה לו קשה כשאני לא לידו או לא בבית, ונגיד אני טס לחו"ל לחודש, ובן משפחה יטפל וישחק עם התוכי, איך העובדה שאני לא בבית תשפיע על התוכי? הוא לא ירצה להתקרב למטפל?

אם אתה מתכוון לזה:
[Image: mVmxQfE.jpg][Image: ZFy3GXd.jpg]
אז מדובר רק בשטף דם פנימי לא חדש.
זה לא נורא ויחלוף עם הזמן.

כן, על זה מדובר. תודה!  חיוך גדול

(05-02-2020, 10:19 AM)eric כתב: יש לי שאלה בקשר לטיסה לחו"ל:אימא שלי מציעה לי לא להיות יותר מידי עם התוכי, כי הוא מאוד יתחבר אליי ואז יהיה לו קשה כשאני לא לידו או לא בבית,.
זה ממש לא נכון, תמשיך לשחק עם התוכי ככל שיש לך זמן פנוי.
ונגיד אני טס לחו"ל לחודש, ובן משפחה יטפל וישחק עם התוכי, איך העובדה שאני לא בבית תשפיע על התוכי?
לא ישפיע הרבה, בתנאי שהתוכי יקשור קשרים גם עם בן המשפחה.
הוא לא ירצה להתקרב למטפל?
לכשתחזור, יידרש מעט זמן עד שהתוכי ייזכר בך מחדש משך הזמן תלוי בעוצמת הקשר שלך עם התוכי, ככל שהקשר שלכם חזק יותר, כך משך הזמן יתקצר. 

הבנתי  ביישן

הבנת שזה בדיוק הפוך ממה שאימא שלך חשבה?