פורום תוכיפדיה
האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי (/showthread.php?tid=1595)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - yinon236 - 04-07-2020

בנוגע לתזונה ראה כאן

רוח זה לא טוב לתוכים, והכי מסוכן אם התוכי רטוב ובאה אליו רוח, נראה מה צבי יענה לגבי זה

בימים הראשונים הוא צריך ימי הסתגלות, תנסה לתת צ'ופר דרך הסורגים אבל לא יותר מזה

כל רעש חזק עדיף שלא, מתי שצריך לנקות עם שואב אבק אני מציע להזיז את הכלוב למקום שקט

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 04-07-2020

(04-07-2020, 09:20 AM)eric כתב:  
  1. בחדר שלי יש מאוורר תקרה, המאוורר לא יפגע בתוכי? אני מתכוון הרוח, אני ממש לא אשאיר את המאוורר פועל בזמן שהתוכי מחוץ לכלוב.
    הרוח לבדה לא מפריעה לתוכי אבל שילוב של רטיבות ורוח עלולה להיות קטלנית עבורו.
    מלבד זאת, אם המאוורר מסתובב והתוכי עף באופן חופשי, הוא עלול להתנגש במאוורר ולקבל מכת מוות.

2. במידה ויש רעש חזק כמו של שואב אבק, זה יפחיד את התוכי? זה יפגע ביחס שלו כלפי בני אדם?
    בד"כ רעשים לא מפריעים לתוכי שלא נמצא בתהליכי רבייה.
  3. ברגע שאני קונה את תוכי, אפשר להתחיל לאמן אותו? או שלתת לו כמה ימים להתרגל ולא לגעת בו? (כמובן להחליף אוכל, מים, וכו)
    ממש לא!
    קודם עליך לרכוש את אמונו של התוכי.
    דרושים לכך לפחות שבועיים.

4. יש רשימה כלשהי שכתוב מה אפשר לתת לתוכי לאכול? אני מדבר על פירות וירקות.
    ראה כאן: תזונה מאוזנת לתוכים
    וגם כאן: 
    תזונה מאוזנת לתוכי שלך

5. וכאן: מהם מרכיבי המזון שהתוכי צריך לקבל כדי שתהיה לו תזונה מאוזנת?
שוב תודה!  

לסיכום: התזונה הנכונה לתוכי צריכה להיות מגוונת ומאוזנת:
  1. כופתיות - מזון בסיסי שיהיה זמין כל יום.
  2. תערובת זרעים יבשה, שמותאמת לגודל התוכי.
  3. תערובת זרעים/כולל קטניות מושרים למשך 24-48 שעות, תוך החלפת המים כל 3-4 שעות (יש להקפיד שהזרעים טפחו).
    שכוללת: שעועית, חומוס, אפונה, סויה, שעורה, תירס, דוחן לבן, שיבולת שועל, אורז מלא, דורה, חיטה, מאש, חריע, כוסמת, עדשים.
  4. רבע ביצה קשה (כולל הקליפה) או מזון ביצים (שקונים בחנות) - פעם או פעמיים בשבוע.
    חשוב לתת ביצה קשה או מזון ביצים בעיקר לתוכים שנמצאים בתהליך הרבייה, ותוכים שמאכילים גוזלים. 
    מזון הביצים מכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים, יש לו מרקם רך מה שמקל לעיכול בעיקר ע"י הגוזלים.
    ניתן לפזר את מזון הביצים על מזון לח (פירות, ירקות או השרייה/הנבטה) ומגישים לתוכים.
    מזון ביצים יש לאחסן בכלי הרמטי במקרר.
  5. ירקות מסוגים שונים, כמו: ברוקלי, פלפלים מכל הצבעים, גזר, סלק, קולורבי, עלי ביבי, כרובית, פלפל חריף, קישואים ולא לשכוח את הנבטים והשרייה.
  6. מעט פרות.
  7. אבן גיר (סידן) או סבידה
  8. מים טריים בכל יום.
  9. אסור לתת: אבוקדו (רעיל לתוכים), בצל, שום, חציל, שוקולד (רעיל לתוכים), תורמוס, אוכל מתובל, בצל, עגבנייה, משקאות מתוקים או חריפים תפו"א, פטרוזיליה, קפה, בלוט, ערמון, בוטן מצופה, תערובות פיצוחים למיניהן, חטיפים (במבה, ביסלי), ביסקוויט, לחם, שוקולד, מזון מומתק וכל מזון מעובד (כמו במבה, בסלי, שימורים וכדומה).
  10. להשתדל להימנע מלתת שקדים מחשש שיהיה בניהם גם כי שקד מר (קטן ורחב יותר ביחס לשקד רגיל) – מכיל ציאניד (מסיבה כלשהי שקדים מרים נפוצים בתערובות לתוכים גדולים, במידה ונמצאו, יש להוציאם).
  11. כמו כן, לא לתת לתוכי מזון שהוכן עבור בני האדם - הוא מכיל כמויות גדולות מידי של תבלינים (במבה, ביסלי , דוריטוס וכו' ).
    וכן - משקאות לא טבעיים ( קולה, ספרייט, סודה וכדומה).
  12. שים לב, תוכים שלא הורגלו למגוון מזונות מגיל מאוד צעיר (בעיקר בתקופת הגמילה), יתקשו להתרגל אליהם בגיל מבוגר.
    זה לא אומר שצריך לוותר, תמשיך להציע להם עד שיטעמו ואז הם ימשיכו להעז ולאכול.

כך צריך להיראות הכלוב שיכול להתאים לתוכי שלך.
[Image: NBcUI7a.jpg]

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 04-07-2020

הזמנתי אתמול כלוב באתר "ציפורי ציפורי", לכלוב קוראים כלוב לקוקטייל האכלת יד: 
[Image: IEAHC3I.jpg]
https://tukim.net/product/%d7%9b%d7%9c%d7%95%d7%91-%d7%94%d7%90%d7%9b%d7%9c%d7%aa-%d7%99%d7%93/?attribute_%25d7%25a6%25d7%2591%25d7%25a2=%D7%9C%D7%91%D7%9F
(למרות שהוא לא האכלת יד אני לא רואה את זה ככלוב לא מתאים לקוקטייל קריצה ). ברגע שהכלוב יגיע אני אקנה את התוכי, ואני מתכנן לשים אותו על השולחן שלי שעליו נמצא גם המחשב, בפינה.
מה דעתכם? כדאי לי לשים את הכלוב על השולחן לידי?

תוכל להשתמש בו אם רוב הזמן התוכי יהיה בחוץ כי הכלוב קטן (עד שיהיה מחוברת כמובן)

לא הייתי ממליץ לשים ליד לא יודע אם זה טוב לו האור שיוצא מהמסך מחשב (נראה מה דעתו של צבי והשאר)

אם הבנתי נכון ינון, אתה אומר שהכלוב יהיה בסדר כשהתוכי יהיה כבר מחוברת? מצטער על הבורות שלי ועל כמות השאלות, אני פשוט רוצה להכין את עצמי ואת הסביבה לתוכי העתידי  ושאתן לו את כל מה שדרוש.

תשאל תמיד.
בגלל שהכלוב קטן התוכי רוב שעות היום צריך להיות מחוץ לכלוב, תוכל לעשות את זה יותר בביטחה אם הוא יהיה קשור אליך ולא יחשוש

הכלוב הזה הוא בגודל גבולי - 57*40*40 ס"מ.
ולכן גם אני, כמו ינון, אומר שהוא יתאים לתוכי שלך בתנאי שברוב שעות היום הוא ישהה מחוץ לכלוב - על מוט העמידה שמעל הכלוב או - על סטנד.
[Image: 63VOnvo.jpg]
אני במקומך הייתי קונה כלוב מסדרה A
צריך לשים את הכלוב במקום נוח כך שלתוכי יהיו  12-14 שעות שינה בתנאי שקט וחשכה.

כרגע אני לא יכול להרשות לעצמי לשדרג את הכלוב, אבל עם מה שיש לי כרגע- יש דרך לגרום לתוכי לשבת על המוט עמידה שמעל הכלוב? מצידי שהתוכי יסתובב כל החיים שלו בבית בלי כלוב(כמובן לאבטח את הבית פני סכנות) הבעיה זה שהוא יעשה את הצרכים שלו בכל מקום.. אז יש אולי איזושהי דרך לגרום לו להיות על הכלוב רוב הזמן? כמובן בלי להשתמש בכוח. אני יודע שיש מין חליפות מיוחדות, אבל אין לי שום מושג עליהם או איפה משיגים חליפות.