פורום תוכיפדיה
האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי (/showthread.php?tid=1595)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 04-27-2020

אני מציע שתתחיל ללמד את אחד החברים שלך, כבר מעכשיו.
במשך הזמן התוכי יכיר אותו והוא יכיר את התוכי וידע איך לטפל בו.
ואז, בבוא העת, לא תהיה לך בעיה.
אם אתה נוסע לבד ללא בני המשפחה, אז כדאי ללמד, את אחד מבני המשפחה, לטפל בתוכי.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 04-27-2020

וכמה פעמים ביום התוכי דורש יחס?(בערך)

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 04-27-2020

אין לזה תשובה חד משמעית.
האידיאלי הוא לעשות כפי שאתה עשית, שתהיה, פחות או יותר, המשכיות.
אבל אם אין ברירה אחרת, אז לפחות פעמיים ביום - בבוקר ולפנות ערב, כשעה לפני שקיעת השמש.
לתת לו אוכל, להחליף מים וקת לשחק איתו.

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - eric - 04-28-2020

היי, אני רוצה להכין צעצוע זמני לתוכי כי כרגע החנויות סגורות (די בטוח) ויש לי איזה חבל כביסה אני יכול לעשות איתו משהו, זה לא רעיל?
נדמה לי שזה סינתטי (אם כלל קיים חבל כביסה עשוי כותנה חח) מצרף תמונה:[Image: fP7om3Z.jpg]

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - צבי דגן - 04-28-2020

• החבל לא רעיל.
  • אבל, הוא בנוי מסיבים, שהתוכי יכול לפרק אותם, צריך להיזהר שלא יתפסו לסיבים במקור, או גרוע מזה - בגרון.
  • אתה יכול להשתמש בחבל הזה כל עוד הוא שלם.
    ברגע שתגלה שהתוכי מפרק אותו, תצטרך להחליף את החבל.
  • קיימים חבלים שעשויים הכותנה, ראה כאן: חבלים מכותנה

תודה  מגלגל עיניים

ביום האחרון התוכי שלי התחיל לעשות קולות קצת מוזרים: צפצוף מתמשך,  בלי הפסקות (רק בשביל לקחת אוויר, כן עשה הפסקה) הוא בדרך כלל עושה קולות כאלו כשאני מחליף לו אוכל, או בכללי כשאני נוגע לו בקערת אוכל/מים.
בפעם האחרונה כשהחלפתי לו אוכל היה אתמול, נדמה לי ב-12 בצהריים, ואני אומר מראש - אני כן בדקתי אם יש אוכל, והיה, אבל לא יותר מדי. ומאז הוא צפצף.
אז היום החלפתי לו את האוכל (בסביבות 16:00), אחרי זה הוא אכל די הרבה זמן, והפסיק לצפצף.
בנוסף לזה, החלק העליון של הכלוב יכול להיפתח, וניתן לשים מוט באמצע (יש תמונה באחד העמודים פה) ולפעמים כשאני פותח את החלק העליון של הכלוב, הוא מתחיל לצפצף בדיוק כמו שתיארתי מקודם, ונדמה לי שהוא מעדיף לשבת על הגג של הכלוב, מאשר לשבת על העמוד, כי כשהוא על העמוד הוא פחות רגוע מאשר שהוא יושב על הגג של הכלוב, הוא נושך את החלקים הפתוחים.
השאלות שלי:
  1. הצפצופים האלו לא נשמעים רגילים, הוא מזכיר לי קצת כמו ציפור "בוכה" או ציפור שמבקשת אוכל מהאמא, יש מצב שככה הוא רומז לי להחליף לו את האוכל?
  2. בקשר לפתיחת הכלוב, יכול להיות שהוא מגן על הכלוב שלו והוא חושב שאני הורס לו את הכלוב?
  3. אני ממש לא יודע מתי להחליף לו אוכל, אני תמיד בודק, הבעיה היא שיותר מחצי מהאוכל כבר מפוצח, ונמצא בקערה, אבל עדיין נשאר 30%-40% אוכל לא מפוצח (אכול) מתי אני אמור להחליף לו את האוכל?

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - yinon236 - 04-28-2020

זה נשמע שאולי הוא מבקש דייסה או שזה סתם ציוצים שמאפיינים גוזל
אשמח מאוד לסרטון

הוא לא מנסה להגן על הכלוב שלו זה בגלל שאתה מתקרב הוא שמח

בנוגע לאוכל אם יהיה לך כופתיות זה הפתרון הכי טוב כי אין קליפות

אתה יכול לתת כמה "דפיקות" על הכלי שהאוכל הקלוף יעלה למעלה ולעשות בחצר מעין פווו להוציא אוויר ולהעיף את הקליפות או פשוט לזרוק את השכבה העליונה לפח

בנוסף לכל מה שאמרתי, שמתי לב שהוא לא כל כך רוצה לעלות על הידיים היום.. וכשהוא לא רוצה לעלות אז הוא עושה את הקולות האלו.
יש לי כלבה בבית, וכשאני מחזיק את התוכי היא מנסה לעלות, יש מצב שהוא פוחד ממנה? או שכבר נמאס לו ממני היום? חח
ניסיתי לעשות לי מקלחת קלה (לא בכוח בכלל) פתחתי קצת מים ולאט לאט קירבתי אותו לכיוון המים, זה נראה שהוא ניקה את הנוצות שלו, אבל מה שעוד שמתי לב, זה שהוא קצת פצע את עצמו בכנף (לא בנוצה) לפני המקלחת, ראיתי קצת דם.

סרטון: 

https://www.youtube.com/watch?v=hCITzUKof0k

RE: האם אפשר לחברת תוכי קוקטייל פראי - yinon236 - 04-28-2020

בטח מדובר בנוצת דם, נוצה חדשה שהקולמוס שלה עוד כחול כי זורם בו עוד דם
בנוגע למקלחת הכי טוב זה לשים צלחת עם מים רדודים ואם מתחשק לו הוא יתקלח, שפריצר כמו של ספרים גם טוב להשפריץ מעט אם מתחשק לו

דרך אגב כשהתוכי רטוב אז אסור גמור שהוא יהיה חשוף לרוח

התוכי חדש אם הוא מתרחק ממך- הנח לו, הוא יתרגל אליך לאט לאט
בנוגע לקולות שהוא עושה אילו קולות של גוזל שרוצה דייסה
איך הוא אוכל יבש טוב? זה נראה שהתוכי זקוק לדייסה אחת פעם ביום