פורום תוכיפדיה
בזמן שבניתי את הכלוב .. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: בזמן שבניתי את הכלוב .. (/showthread.php?tid=1583)

עמודים: 1 2

בזמן שבניתי את הכלוב .. - macaw_life - 03-20-2020

היום בזמן שבניתי את הכלוב השארתי את התוכים בחדר על הסטנד ללא השגחה למשך 10 דקות (כל עשר דקות אני בודק מה איתם נותן להם משחקים להתעסק איתם)
בזמן שהייתי עסוק עם הכלוב הנקבה שלי כנראה נפלה מהסטנד והגיעה למטבח
ומשום מה בערך 4 נוצות מהזנב שלה היו סדוקות לכל אורכן כאילו מישהו דרך עליה והיא ניסתה לזוז ולא הצליחה
חשוב לציין שהיא כבר כחודשיים מחליפה נוצות בכל הגוף יש גם נוצות חדשות בזנב (2) יכול להיות שהיא עשתה את זה לעצמה כדי שהנוצות האלו יחלשו ויפלו?
[Image: WfFMl5D.jpg]
יש לכם מושג אולי ממה זה יכול להיגרם?
תודה ושבת שלום.

RE: בזמן שבניתי את הכלוב .. - צבי דגן - 03-20-2020

זו הפעם הראשונה שאני שומע על דבר כזה.
אם ההשערה שלך נכונה, שהיא עשתה את זה לעצמה כדי שהנוצות האלו יחלשו ויפלו, נשאלת השאלה למה דווקא עכשיו?
למה היא עשתה זאת דווקא אחרי שהיא נפלה מהסטנד? הרי היא יכלה לעשות את זה גם כשהיא הייתה על הסטנד.
לי נדמה שאתה מפספס משהו שקרה במשך עשר הדקות שלא ראית אותה.

RE: בזמן שבניתי את הכלוב .. - macaw_life - 03-21-2020

(03-20-2020, 11:07 PM)צבי דגן כתב: זו הפעם הראשונה שאני שומע על דבר כזה.
אם ההשערה שלך נכונה, שהיא עשתה את זה לעצמה כדי שהנוצות האלו יחלשו ויפלו, נשאלת השאלה למה דווקא עכשיו?
למה היא עשתה זאת דווקא אחרי שהיא נפלה מהסטנד? הרי היא יכלה לעשות את זה גם כשהיא הייתה על הסטנד.
לי נדמה שאתה מפספס משהו שקרה במשך עשר הדקות שלא ראית אותה.
זה גם יכול להיות, אין לי מושג מה קרה אני רק יודע שהיא בתהליך של החלפת נוצות כבר די הרבה זמן ונוצות התעופה לפני שהן מתחלפות היא ממש גורמת להן להיסדק עד שהן נשברות ואז מוציאה את הקולמוס (החלק שנותר)
יכול להיות גם שהזכר עשה לה את זה, הוא הרבה פעמים עוזר לה להסתנץ.
לפעמים עומד על נוצות הזנב שלה ומסדר את נוצות הזנב בכל מקרה יש לה שתי נוצות חדשות (דם) בזנב ככה שזה לא כ"כ נורא ולא ייקח עוד שנה עד שיצמחו חזרה.

RE: בזמן שבניתי את הכלוב .. - צבי דגן - 03-21-2020

חילוף נוצות לא מתרחש בבת אחת אלא - בהדרגה, כדי למנוע בזבוז אנרגיה.
מלבד זאת, החילוף נעשה באופן סימטרי בשתי הכנפיים יחד, וזאת כדי לשמור על איכות התעופה.
גם נשירת הנוצה מתבצעת באופן מלא לכל הנוצה - הדגל, הניצב והקולומוס יחד, תוך כדי גדילת נוצה חדש - נוצת דם.
גם את עניין הסינוץ, אני מוציא מכלל האפשרויות, משום שפעולה זו נעשית בעדינות במטרה לסרק, לטפול ולטפח את הנוצות.
פעולה ברוטלית, כפי שנעשתה אצלך, לא יכולה להיחשב לסינוץ.
אם אכן הזכר עשה את זה, הרי שמדובר בחוסר במינרלים שונים בגופו של הזכר.
בעבר הצעתי לך להשתמש בסבידה, האם עשית זאת?
במקביל תן להם לאכול ירקות, תערובת השרייה ונבטים, אלה הן מזונות שמכילים מינרלים.
כמו כן, כשאתה נותן ביצה קשה, תצרף את החלק היחסי של הקליפה, שכן היא מכילה בעיקר סידן.

RE: בזמן שבניתי את הכלוב .. - macaw_life - 03-21-2020

(03-21-2020, 11:24 AM)צבי דגן כתב: חילוף נוצות לא מתרחש בבת אחת אלא - בהדרגה, כדי למנוע בזבוז אנרגיה.
מלבד זאת, החילוף נעשה באופן סימטרי בשתי הכנפיים יחד, וזאת כדי לשמור על איכות התעופה.
גם נשירת הנוצה מתבצעת באופן מלא לכל הנוצה - הדגל, הניצב והקולומוס יחד, תוך כדי גדילת נוצה חדש - נוצת דם.
גם את עניין הסינוץ, אני מוציא מכלל האפשרויות, משום שפעולה זו נעשית בעדינות במטרה לסרק, לטפול ולטפח את הנוצות.
פעולה ברוטלית, כפי שנעשתה אצלך, לא יכולה להיחשב לסינוץ.
אם אכן הזכר עשה את זה, הרי שמדובר בחוסר במינרלים שונים בגופו של הזכר.
בעבר הצעתי לך להשתמש בסבידה, האם עשית זאת?
במקביל תן להם לאכול ירקות, תערובת השרייה ונבטים, אלה הן מזונות שמכילים מינרלים.
כמו כן, כשאתה נותן ביצה קשה, תצרף את החלק היחסי של הקליפה, שכן היא מכילה בעיקר סידן.

הם לא מקבלים סבידה אבל כן ביצה קשה עם קליפה 2 בשבוע ככה שזה בערך אחת לכל אחד
יכול להיות באמת שחסרים לזכר ויטמינים כי הוא גם בתהליך חילוף נוצות , עד עכשיו (כמעט חצי שנה ) הוא היה מסנץ אותה והיא אותו ולא קרה דבר כזה . זה נראה ממש מכוון . לאורך כל הנוצה

RE: בזמן שבניתי את הכלוב .. - yinon236 - 03-21-2020

סבידה זה טוב כי בנוסף לסידן יש גם מינרליים

RE: בזמן שבניתי את הכלוב .. - צבי דגן - 03-21-2020

בקליפת הביתה יש בעיקר סידן.
ייתכן שחסרים להם מינרלים נוספים.
בעניין הוויטמינים, אני פחות דואג ועם זאת, אתה יכול לקנות אריזה אחת ולהשתמש בה.
הוויטמינים לתוכים קיימים בצורת אבקה שאותה מערבבים עם האוכל ויש גם בנוזל שמכניסים במים.
בלהקות גדולות נוהגים להשתמש במופע הנוזלי, ועבור תוכים בודדים - אבקה.
לגבי הסינוץ, כבר ציינתי לעיל, שזה לא נראה סינוץ.

RE: בזמן שבניתי את הכלוב .. - yinon236 - 03-21-2020

לי בזמנו היה מולטי ויטמין הייתי מערבב במים בתוך בקבוק ושומר במקום טוב ושם במבחנת מי השתייה לפי ההוראות יצרן

RE: בזמן שבניתי את הכלוב .. - צבי דגן - 03-22-2020

(03-21-2020, 11:51 PM)yinon236 כתב: לי בזמנו היה מולטי ויטמין הייתי מערבב במים בתוך בקבוק ושומר במקום טוב ושם במבחנת מי השתייה לפי ההוראות יצרן
לערבוב במים יש בעיקר שני חסרונות:
  1. מתקלקל מהר ולא נשמר לאורך זמן ולכן צריך להחליף את המים בכל יום (בקיץ - יותר).
  2. אין לך שליטה על כמות המים שהתוכי שותה וממילא - על כמת הוויטמינים שנכנסים לגופו.
כאשר מדובר בלהקה, אפשר להשתמש בנוזלים משום ניתן להניח שרובם שתו את המים וקבלו את הוויטמינים.
ואם לא שתו היום, אז ישתו מחר.

לעומת זאת, אם אתה משתמש באבקה, ומפזר אותה על ביצה קשה או מזון ביצים, קל לך יותר להבחין שאכן התוכי אכל את הביצה וגם את הוויטמינים.

RE: בזמן שבניתי את הכלוב .. - yinon236 - 03-22-2020

הייתי שם לפי הוראות יצרן בבקבוק של ליטר ובכך הוא היה נגמר מהר וכל פעם ממלא חדש בשביל למזוג למבחנות של השתייה

אגב, אותה אבקה היה אפשר או לערבב במים או לשים על מזון ביצים והיה מינון למשתמש בכל אחד מהאופנים