פורום תוכיפדיה
בשעה טובה הזוג הראשון בבית - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: בשעה טובה הזוג הראשון בבית (/showthread.php?tid=1548)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - אהבת חיות - 02-12-2020

הוסיפו לתערובת כופתיות, וכן אני מוציא את החמניות שיתפקדו כצ'ופר לאימון.

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - צבי דגן - 02-12-2020

כדאי לך לעיין כאן: התאמת תערובת זרעים לקוקטילים, אפשר להוסיף אבל - לא לגרוע.
לעניין הכופתיות, נוהגים לקנות אותם בנפרד וגם לשים אותם בכלוב בכלי נפרד.
תערובת זרעים ללא כופתיות זולות באופן משמעותי מאלה שמכילות את הכופתיות.
אם תחליט לקנות תערובת זרעים ללא כופתיות, תשים לב שהתערובת אכן עשירה ומכילה את רוב הזרעים שנדרשים.

לגבי הניצוי שאמרתם שנראה לכם שיש בעיה, אני מניח שאם יש בעיה הייתי רואה נוצות על רצפת הכלוב, אז הנוצות היחידות שראיתי היו כמה נוצות בודדות שלמות שנראה שזו החלפת נוצות רגילה, בנוסף לכך אני רואה בכמה מקומות גדילת נוצות חדשות, אמשיך לעקוב.

לא אמרנו שיש כאן מריטת נוצות.
אבל, רואים במפורש שקיימת בעיה בנוצות.
שווה לערוך בדיקה ולפחות - מעקב.

לצורך העניין יש בעיה בריאותית (מקווה שלא!)
אם הקרחות יגדלו אני אמור לראות נוצות על רצפת הכלוב,כמו שאמרתי ממה שאני הצלחתי לזהות זה בעיקר גדילת נוצות חדשות.
יש קרחת באיזור הצוואר, לדעתי ברגע שאזהה שם גדילת נוצות אני מאמין שאוכל להיות יותר רגוע.

זה יכול לנבוע מפתולוגיה קשה כלשהי החל ממחלת ה"טוברקולוזיס"/שחפת (אל תיבהל כי זה מאוד נדיר), בגלל הנוצות המלוכלכות.
דרך מחלת המקור והנוצות - איבוד נוצות, התפתחות לקויה של הנוצות.
ועד לפתולוגיות קלות יותר, כמו מחלות עור, טפילים וכדומה.
אל תיקח את דבריי כאן כאבחון מקצועי אלא רק כאפשרויות תאורטיות בלבד.
בדיקה והבחנה מקצועית - רק ע"י ווטרינר.

על איזה לכלוך אתה מדבר?
אם אתה מדבר על הזנב יכול להיות שאולי הם התכלכו בכלוב שהיו בזמן הנסיעה, הם עשו את צרכיהם ולצערי אין לי אפשרות לנקות את זה.

אבל ההיגיון אומר שכל אחת מהמחלות האלה הייתה אמורה להדביק את כל התוכים שנמצאים בתוך הווליר,לא?

בנוסף לכך המחלות האלה לא יתנו לנוצות לגדול, כך שאני מאמין שאם תהיה גדילה אני יכול להיות רגוע,לא?

נשמע הגיוני.
מכיוון שאין לי מספיק נתונים, אני לא יודע להגיע לך אם הסבירות היא גבוהה או - נמוכה.
כבר ראיתי תוכים במצב הזה שנבע מתם הזנחת וע"י טיפול נכון (ממשק ותזונה) העניין הסתדר.
אבל, אם קנית את התוכים ממקום מסודר, היה עליך לבדוק ולוודא שיש שם לפחות פיקוח ווטרינרי ואולי אפילו לדרוש תעודת בריאת עבור התוכי שקנית.

(02-12-2020, 10:47 PM)צבי דגן כתב: כבר ראיתי תוכים במצב הזה שנבע מתם הזנחת וע"י טיפול נכון (ממשק ותזונה) העניין הסתדר.

לא הבנתי מה כתבת.

(02-12-2020, 10:47 PM)צבי דגן כתב: נשמע הגיוני.
מכיוון שאין לי מספיק נתונים, אני לא יודע להגיע לך אם הסבירות היא גבוהה או - נמוכה.
כבר ראיתי תוכים במצב הזה שנבע מתם הזנחת וע"י טיפול נכון (ממשק ותזונה) העניין הסתדר.
אבל, אם קנית את התוכים ממקום מסודר, היה עליך לבדוק ולוודא שיש שם לפחות פיקוח ווטרינרי ואולי אפילו לדרוש תעודת בריאת עבור התוכי שקנית.
כיוון שבדקתי בלא מעט מקומות כפי שאתה יודע כי עידכנתי פה לא מעט את הסבב שעשיתי, לא היה אחד שעשה בדיקות בריאות ושיש לו תעודת בריאות לקוקטילים.
במקרה הנוכחי אני יודע שיש פיקוח וטרינרי ולקוקיטילים אין תעודות בריאות להבדיל מתוכים גדולים.

וכמו שכתבתי, ההיגיון אומר שאם יש מחלות מדבקות כל תוכי שנמצא באותו ווליר אמור להדבק, לקחתי את שניהם מאותו ווליר, לא שניהם היו אמורים להיות עם אותם הסיפטומים?

אמרתי שיכול להיות שהיא בריאה ואילו מצב הניצוי נובע מממשק וטיפול לא נכונים.