פורום תוכיפדיה
בשעה טובה הזוג הראשון בבית - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: בשעה טובה הזוג הראשון בבית (/showthread.php?tid=1548)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - אהבת חיות - 05-24-2020

המים באיזורינו לא הכי נקיים (בעיקר ביוב שנכנס לים) בטוח ששטיפה במים יספיקו, אם בכלל כדאי לקחת מהים ולא לקנות?

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - צבי דגן - 05-25-2020

נכון שעדיף לקנות, למרות שגם בקנויים, אתה לא יכול להיות בטוח מאיפה הם הגיעו לחנות.
ובעניין הביוב, אל תיקח מהאזור שלך, למרות שהסבידות נפלטות אל החופים ממרחקים גדולים, כך שזה לא ממש משנה.

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - yinon236 - 05-25-2020

אתה יכול גם לפורר להם סבידה לתוך הביצה קשה ולערבב

רצוי מאוד גם מזון ביצים לקראת עונת הרבייה וגם בעונה עצמה להעשיר להם את החלבון וגם הוא מכיל סידן אבל הכי חשוב שיהיה מקור זמין של סידן בכלוב

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - אהבת חיות - 05-25-2020

(05-25-2020, 06:45 AM)צבי דגן כתב: נכון שעדיף לקנות, למרות שגם בקנויים, אתה לא יכול להיות בטוח מאיפה הם הגיעו לחנות.
ובעניין הביוב, אל תיקח מהאזור שלך, למרות שהסבידות נפלטות אל החופים ממרחקים גדולים, כך שזה לא ממש משנה.
לצערנו רוב החופים שלנו לא באמת נקיים ואי אפשר באמת לדעת כמה הסבידה נקייה, השאלה אם אנחנו באמת יכולים להיות בטוחים שניקוי במים מספיק ושהתוכים במקום לקבל דברים יקבלו מחלות מסבידה מזוהמת.
לצערי אני מסכים איתך שאי אפשר לדעת מאיפה החנויות מביאות.

תרתיח ותייבש טוב בשמש והכל יהיה בסדר
ולגבי החופים אני לא ממש מסכים איתך אני מכיר מגדלי אקווריום מים מלוחים שמחליפים החלפות מים עם מי ים והאלמוגים פורחים ומשגשגים אבל זה כבר נושא אחר קריצה
כמובן שזה תלוי בסוג החוף, המיקום וכו...

(05-25-2020, 07:36 AM)yinon236 כתב: תרתיח ותייבש טוב בשמש והכל יהיה בסדר
ולגבי החופים אני לא ממש מסכים איתך אני מכיר מגדלי אקווריום מים מלוחים שמחליפים החלפות מים עם מי ים והאלמוגים פורחים ומשגשגים אבל זה כבר נושא אחר קריצה
כמובן שזה תלוי בסוג החוף, המיקום וכו...
מסכים איתך, אבל ביחד עם זאת כשאתה רואה צינורות ביוב אז אתה תוהה כמה באמת אפשר לסמוך על כך שהם נקיים, וכמה אפשר לנקות אותם כמו שצריך מבלי שהם יקבלו מחלות.
אשמח למצוא בים ולנקות במקום לקנות אבל אני רוצה להיות בטוח שהתוכים שלי מקבלים משהו נקי, אם אתם מכירים חופים שאפשר להיות בטוחים בהם אשמח לשמוע.

להרתיח ולייבש זה מספיק ובכל מקרה אני אבדוק לך לגבי חופים באיזור הצפון
אני הייתי כבר מציע לך לקנות במקום לחפש בחופים...

כרגיל, אתה נוקט באמצעי זהירות עם מקדם מאוד גבוה ואין לי טענות על זה.
אבל, אני רוצה להפתיע אותך, צינור ביוב אומנם מזהם את המים מבחינת האדם (קוליפורמים צואתי ועוד), אבל הדגים דווקא נהנים מזה.
לפני שנים רבות ראיתי דייגים בעכו שדגו דגי קיפון בורי, דווקא ליד הצינור משום ששם היה ריכוז גדול יותר של דגים מאשר בסביבה הרחוקה מהצינור.

לפני לא מזמן (תסלח לי שאני לא זוכר במדויק את הפרטים) היה סיפור שחיות מתו בגלל שאכלו חיות מורעלות.
האם אתה בטוח שהיית רוצה לאכול דג שקיבתו ספוגה במי ביוב?
רוב הסיכויים שאם בני אדם יאכלו דג כזה הם יחלו.

אתה צודק, כאשר הם אכלו ממש רעל שהחקלאים פיזרו פיתיון עם רעל כדי להרוג את התנים.
התנים אכלו את הפיתיון ומתו.
באו הנשרים ואכלו את בשר התנים (נשרים לא צדים את המזון אלא אוכלים פגרים) ואז הם הועלו מה שנקרא "הרעלה משנית".
זה לא דומה למי ביוב.