פורום תוכיפדיה
בשעה טובה הזוג הראשון בבית - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: בשעה טובה הזוג הראשון בבית (/showthread.php?tid=1548)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - macaw_life - 02-10-2020

מזל טוב ובהצלחה , הייתי עוקב אחרי עניין המריטות ואפילו שוקל מדי יום בבוקר לפני האוכל ואחרי בלשלשת הראשונה כדי לוודא שהיא לא יורדת במשקל

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - אהבת חיות - 02-11-2020

(02-10-2020, 11:56 PM)macaw_life כתב: מזל טוב ובהצלחה , הייתי עוקב אחרי עניין המריטות ואפילו שוקל מדי יום בבוקר לפני האוכל ואחרי בלשלשת הראשונה כדי לוודא שהיא לא יורדת במשקל
זה תוכי פרא אין אפשרות כרגע לגעת בה ובטח שלא לשקול אותה.

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - אהבת חיות - 02-12-2020

עדכון: התחלתי לשיר ליד הכלוב ופתאום ראיתי תגובה של רצון להתקרב למקור השירה (בהתחלה זו הייתה הנקבה ולאחר מכן הזכר).
ככל שהמשכתי לשיר ראיתי את הזכר מתקרב לקערית האוכל שלו יותר ויותר עד שהתחיל לאכול מולי (לא הייתי בטוח כמה הוא אכל ביומיים מהרגע שהבאתי אותו עד היום כי לא ראיתי אותו אוכל).
בנוסף היום זו הייתה הפעם הראשונה שהשמיעו קול בבית (הפעם האחרונה שהשמיעו קול הייתה כשדיברו עם שאר הקוקטילים בבית הגידול).
כשיצאתי מהחדר שמעתי את הזכר משמיע את קולו כאילו מנסה לקרוא לי.
את הנקבה ראיתי אוכלת כמעט מהשניה הראשונה ששמתי להם את האוכל, ולכן החלטתי בבוקר להוציא את גרעיני החמניה והחרייה מתוך המזון ולראות איך היא תקבל את זה, כיוון שלא הפריע לה והיא המשיכה לאכול את מה שנשאר, הוצאתי לה גם את הזירעונים שיש שם והשארתי אותה רק עם כופתיות, לפחות ממה שראיתי עד עכשיו היא מתמודדת עם הכופתיות לא רע בכלל.
האם לזירעונים יש איזו משמעות מבחינת ערך תזונתי לקוקטילים או שאפשר להשאר רק עם הגופתיות?
האם תחילת השמעת קולם אומרת שהם מתחילים להתרגל לבית או רצון לתקשר איתי או שניהם ביחד?

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - צבי דגן - 02-12-2020

(02-12-2020, 12:17 PM)אהבת חיות כתב:
  • האם לזירעונים יש איזו משמעות מבחינת ערך תזונתי לקוקטילים או שאפשר להשאיר רק עם הכופתיות?
    ברור שלזרעים יש חשיבות תזונתית.
    אם יש חריע, תשאיר את זרעי חמניות בכמות של 2% ממשקל כלל הזרעים.
    לחריע יש חשיבות גדולה בעיקר בחורף בגלל ריכוז השומן הגבוה והוא נחשב למוצר בריא בתפריט הציפורים.
    ובכלל תשתמש בתפריט המומלץ.

• האם תחילת השמעת קולם אומרת שהם מתחילים להתרגל לבית או רצון לתקשר איתי או שניהם ביחד?
    בהחלט - כן.

אני לא מתכוון לחריע ולחמנייה.
הוצאתי כדי להרגיל לכופתיות ולמזונות נוספים.

הבנתי.
אבל, לאחר שהתוכים יאכלו את הכופתיות, תחזיר את יתר מרכיבי התפריט.

האם בבית הגידול הקודם לא הרגילו אותם לכופתיות?

[Image: n0znREi.jpg]
אני מתכוון לזירעונים החומים

לא מזהה את הזרעים החומים.
מה הבעיה איתם?

אם אין לו ערך אז אני מעדיף את הכופתיות אבל אם יש אז ברור שאשאיר.
ואת הגרעיני החמנייה אני מעדיף להשאיר בתור צ'ופר לקירבה (אם הצלחתי לקרב כדי שיקשיבו אולי אצליח יותר מכך בעזרת הגרעינים)

עדין לא ברור לי לאיזה זרעים התכוונת.