פורום תוכיפדיה
בשעה טובה הזוג הראשון בבית - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: בשעה טובה הזוג הראשון בבית (/showthread.php?tid=1548)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - אהבת חיות - 04-03-2020

לפני שהבאתי הבייתה את הג'אקואית שלי התייעצתי והתגובה הראשונה שאמרו לי הייתה שלא תביא תוכי לבית שיש בו חתולים, כשהתוכית הגיעה אחרי תהליך הבנתי שלא רק שאני לא צריך לחשוש יותר מדי שהחתולים יזיקו לתוכית אלא אני צריך לחשוש שהתוכית לא תזיק לחתולים.
נכון, אין לי ניסיון עם זוגות, כי אם היה לי לא הייתי צריך להתייעץ (למרות שתמיד טוב לשמוע עוד דעות), אבל להבנתי ברגע שכולם מסתובבים חופשי סף הפחד של כולם יורד ואף צד לא יפגע בצד השני, ואף צד לא יפחד מהצד השני, זו דעתי, כמה היא נכונה במקרה הזה, אין לי מושג.
לגבי תזוזת הכלוב, מה לעשות מדיי פעם אני צריך לנקות את תחתית הכלוב, אני לא מזיז מעבר לכך.

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - צבי דגן - 04-03-2020

(04-03-2020, 11:28 AM)אהבת חיות כתב: לפני שהבאתי הביתה את הג'אקואית שלי התייעצתי והתגובה הראשונה שאמרו לי הייתה שלא תביא תוכי לבית שיש בו חתולים/
מי אמר לך דבר כזה?
כשמדובר בתוכי בודד מחוברת, שלא למטרת רבייה, בהחלט מותר שיחיו יחד עם חתול שקט ורגוע, במיוחד הדבר אפשרי כשמדובר בכלב.
הניסיון שלך, אכן הוכיח זאת.

אבל, כשמדובר בזוג לרבייה, זה כבר אופרה אחרת, כמעט כל דבר עלול להפריע להם.
בתקופת הרבייה, הזוג נעשה רגיש יותר וחושש יותר.
יתכן שלאחר המחזור הראשון או - השני, המצב עשוי להשתנות, אבל בשלב זה, כדאי מאוד שלא לאפשר לחיות מחמד אחרות להימצא בטווח הראיה של זוג התוכים.

לגבי תזוזת הכלוב, מה לעשות מדיי פעם אני צריך לנקות את תחתית הכלוב, אני לא מזיז מעבר לכך.
התזוזות האלה מפחידות מאוד את התוכים ומפריעות לתהליך הרבייה.
עדיף לוותר מעט על עניין הניקיון.

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - yinon236 - 04-03-2020

(04-02-2020, 09:27 PM)אהבת חיות כתב: זה אותו הדבר.
בעצם הסיטואציה שהקשר ביניהם יהיה חזק הסיכוי לרבייה גדול יותר (לפחות לדעתי, אתה מוזמן לחלוק עליי אם אתה חושב אחרת)
כפי שאמרתי לך בעבר, ואני אומר זאת שוב וזאת דעתי בלבד- אם אתה מעוניין ברבייה כדאי כמה שפחות התערבות שלך, למרות שהתקדמת יפה התוכים האלה לא הגיעו מחוברתים ועדיין בוודאי חוששים ממך.
לכן אני ממליץ כמה שפחות התעסקות שתיתן להם את השקט שלהם וכפי שצבי המליץ לך לא להזיז את הכלוב הרבה ושלא יכנסו החתולים

לעניין רבייה כבר אביב מגיע והעונה בפתח/בתחילתה
אם אתה מעוניין ברבייה אני ממליץ לך להוסיף גם מעט פרג לתפריט שלהם 2 כפות 3 פעמים בשבוע, זה עוזר להם לקראת עונת הרבייה ושמעתי שזה מעורר להם את החשק להתרבות.

חיבור הקשר בכללי אם אינך רוצה ברבייה של התוכים שברשותך, הייתי אומר לך להוציא את תא ההטלה

בנוסף צעצועים יכולים לעניין להם את הסביבה בהחלט. תקנה כמה צעצועים, שים בכלוב צעצוע או שניים וכל פעם תחליף להם שיהיה להם מעניין וכן צעצועי חיפוש מזון שתהיה להם פעילות
בנוסף אפילו לבנות להם סטנד לאפשר להם תעסוקה מחוץ לכלוב.

בנוגע ללהשאיר דלת פתוחה בלילה אני לא ממליץ לך תמיד צריך השגחה, ממילא הם יושנים בלילה.

לדעתי כל תוכי שמסתובב בבית צריך השגחה כמו שמשגיחים על ילד קטן
בהצלחה!

אני מסכים עם ינון ולכן נובע מכאן שאתה צריך להחליט מהי המטרה העיקרית שלך - רבייה או חברות התוכים.
קשה מאוד לפסוע על שתי הסעיפים, עליך לקבל החלטה בעניין.

כמו שכתבתי הניסיון שלי לא ממש גדול, ואני בהחלט מבין את האסכולה שאתם מדברים עליה, אבל יש לוגיקה שאולי יש בה משהו.
אתם באים ואומרים תתרחק ותרחיק כל גורם "מפריע" אבל השאלה מה יקרה עם הגורמים "המפריעים" יהיו חלק מה"טבע" שלהם וכבר לא יפrיעו להם, סף הפחד שלהם ירד ושום דבר לא יפריע להם (אם אני זוכר נכון דנו בזה פעם בשרשור אחר), אם הזיכרון שלי עובד טוב אז אפילו אתה צבי נתת דוגמא של מישהי מגדלת ג'אקואים מחוברתים ושהם גם מתרבים.

בטבע, מראש התוכים לא יבחרו מקום, לבניית הקן, שבו יש הפרעות.
בשבי העניין הזה שונה, אנחנו מאלצים את התוכים להתרבות במקום מסוים ולכן עלינו לדאוג שיהיו להם התנאים המיטביים.
מה שאמרתי בעבר "מישהי מגדלת ג'אקואים מחוברתים ושהם גם מתרבים", (אגב דיברתי על אקלקטוסים לא מחוברתים, אבל זה לא משנה), אתה צודק אלא ששם התהליך התחיל כשהזוג הזה קיבל את התנאים האופטימליים להתרבות (ללא הפרעות) ואז, במשך השנים הם התרגלו למטפל וסמכו עליו עד כדי כך שאפשרו לו ללטף אותם גם בעת הדגירה.
וכשמדובר באקלקטוסים, הדבר קשה יותר מאשר בג'אקו, משום שהנקבה מאוד תוקפנית וחרדה לצאצאיה.

בטבע, מקום שיש בו הפרעה זו מילה נרדפת לסכנה.
דווקא בגלל שבשבי אנחנו מאלצים אותם להיות במקום ספציפי סף הפחד שלהם הרבה יותר גבוהה ואם מורידים אותו הם יכולים להתרכז ברבייה. אני אקח את הדוגמא של הסינוץ אצלי, עפ"י מה שאתם אומרים אין סיכוי שהייתי יכול לראות את זה בטח שלא לצלם את זה ובטח שלא במרחק של סנטימטרים.
משום מה זכרתי שמדובר בג'אקואים (ואני לא מדבר על בית התוכים אלא על מישהי מאיזשהו קיבוץ בצפון)

(04-03-2020, 09:47 PM)אהבת חיות כתב: בטבע, מקום שיש בו הפרעה זו מילה נרדפת לסכנה.
נכון, ולכן בשבי, חתולים, כלבים, בני אדם, שינויים בסביבת הקן, שינוי המיקום של הכלוב וכדומה, מתפרשים ע"י התוכים כסכנה.
דווקא בגלל שבשבי אנחנו מאלצים אותם להיות במקום ספציפי סף הפחד שלהם הרבה יותר גבוהה ואם מורידים אותו הם יכולים להתרכז ברבייה.
הלוגיקה הזו לא עובדת אצל התוכים.
בעונת הרבייה ובמיוחד בתהליך החיזור ובניית הקן, הרגישות שלהם גבוה  יותר.
אני אקח את הדוגמה של הסינוץ אצלי, עפ"י מה שאתם אומרים אין סיכוי שהייתי יכול לראות את זה בטח שלא לצלם את זה ובטח שלא במרחק של סנטימטרים.
הסינוץ, איננה פעולה רגישה אצלם אלה פעולה שגרתית ולכן אין בה רגישות  כפי שישנה בתהליך ההתרבות.
משום מה זכרתי שמדובר בג'אקואים (ואני לא מדבר על בית התוכים אלא על מישהי מאיזשהו קיבוץ בצפון)
אה, נזכרתי, אתה צודק, מדובר בקיבוץ רמת דוד בעמק יזרעאל (יש לך זיכרון טוב   ביישן )

דווקא בתקופה של רגישות גבוהה ההיגיון (לפחות שלי) אומר שאם אין להם פחד מהסביבה הם יכולים להתרכז בקלות יותר בחיזור ובבניית הקן.

כנראה שההיגיון שלך לא דומה להיגיון של התוכים  חייכן
וגם לא - להיגיון שלי.