פורום תוכיפדיה
בשעה טובה הזוג הראשון בבית - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: בשעה טובה הזוג הראשון בבית (/showthread.php?tid=1548)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

בשעה טובה הזוג הראשון בבית - אהבת חיות - 02-10-2020

בשעה טובה הזוג הראשון בבית.

הנקבה קצת קירחת נאמר לי שזה בגלל שהם מורטים בכדי להכניס לתא ההטלה.

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - yinon236 - 02-10-2020

מזל טובבב
מה לגבי תמונות?

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - אהבת חיות - 02-10-2020

עוד מעט אשלח

[Image: qUEVo9e.jpg]
[Image: GTb7fCz.jpg]

RE: חיפוש גוזל קוקטיל - צבי דגן - 02-10-2020

שיהיה בשעה טובה ובמזל טוב.
הזכר - מקסים.
בעניין הניצוי, מה שנאמר לך הוא, במקרה הטוב, לא נכון.
האם אתה מבחין בחיזור?
האם ראית חיזור או רבייה אצל הבעלים הקודמים?
בני כמה הם?
מאין לך שהזוג הזה פורה?

רק היום הבאתי אותם, אין מצב שהייתי שם להם, ברור שמחכה עוד זמן.

הזכר - מקסים.
האם ראית חיזור או רבייה אצל הבעלים הקודמים?
בני כמה הם?
מאין לך שהזוג הזה פורה?

הזכר בהחלט נראה יפה רק קצת חששן (הגיוני בהתחשב שלפני כמה שעות היה עם חבריו)
לראות חיזור לא כלכך אפשר לראות בווליר של תוכי פרא.
אני כן רואה את הרצון של הנקבה מהרגע שהכנסתי אותם לקבל תשומת לב מהזכר.
מבחינת הפוריות לגבי הזוג הספציפי כמו שאמרתי קצת בלתי אפשרי לדעת כשכולם היו בתוך הווליר.

האם הניצוי מראה על חוסר בריאות או שאני צריך לחשוש ממחלות?

כמו שכתבתי לנקבה יש תיאבון לא קטן (להבדיל מהזכר), אני מניח שזה משהו טוב.

(02-10-2020, 09:48 PM)אהבת חיות כתב: לראות חיזור לא כלכך אפשר לראות בווליר של תוכי פרא. - למה לא?
אני כן רואה את הרצון של הנקבה מהרגע שהכנסתי אותם לקבל תשומת לב מהזכר. - מה בדיוק אתה רואה? תתאר את ההתנהגות שלה.
מבחינת הפוריות לגבי הזוג הספציפי כמו שאמרתי קצת בלתי אפשרי לדעת כשכולם היו בתוך הווליר. - בהחלט - אפשרי.

האם הניצוי מראה על חוסר בריאות או שאני צריך לחשוש ממחלות? - קשה לדעת ללא בדיקה של ווטרינר.
בא נקווה לטוב.
אם יהיו לך הטלות, אז עניין הניצוי זניח.
עדיין מוקדם מידי מכדי לצפות לחיזור, תאפשר להם להתאקלם בסביבה החדשה (שבוע - זה מספיק) ואז תשים להם תיבת קינון.

כמו שכתבתי לנקבה יש תיאבון לא קטן (להבדיל מהזכר), אני מניח שזה משהו טוב. - תספק להם תזונה עשירה ומאוזנת.
התפריט השבועי צריך להכיל:
  1. כופתיות - מזון בסיסי שיהיה זמין כל יום.
  2. תערובת זרעים יבשה, שמותאמת לגודל התוכי.
  3. תערובת זרעים/קטניות מושרים למשך 24-48 שעות, תוך החלפת המים כל 3-4 שעות (יש להקפיד שהזרעים טפחו).
    שכוללת: שעועית, חומוס, אפונה, סויה, שעורה, תירס, דוחן לבן, שיבולת שועל, אורז מלא, דורה, חיטה, מאש, חריע, כוסמת, עדשים.
  4. רבע ביצה קשה (כולל הקליפה) או מזון ביצים (שקונים בחנות) - פעם או פעמיים בשבוע.
    חשוב לתת ביצה קשה או מזון ביצים בעיקר לתוכים שנמצאים בתהליך הרבייה, ותוכים שמאכילים גוזלים. 
    מזון הביצים מכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים, יש לו מרקם רך מה שמקל לעיכול ע"י הגוזלים.
    ניתן לפזר את מזון הביצים על מזון לח (פירות, ירקות או השרייה/הנבטה) ומגישים לתוכים.
    מזון ביצים יש לאחסן בכלי הרמטי במקרר.
  5. ירקות מסוגים שונים, כמו: ברוקלי, פלפלים מכל הצבעים, גזר, סלק, קולורבי, עלי ביבי, כרובית, פלפל חריף, קישואים ולא לשכוח את הנבטים והשרייה.
  6. מעט פרות.
  7. אבן גיר או סבידה. 
  8. מים טריים בכל יום.
  9. אסור לתת: אבוקדו (רעיל לתוכים), בצל, שום, חציל, שוקולד (רעיל לתוכים), תורמוס, אוכל מתובל, בצל, עגבנייה, משקאות מתוקים או חריפים תפו"א, פטרוזיליה, קפה, בלוט, ערמון, בוטן מצופה, תערובות פיצוחים למיניהן, חטיפים (במבה, ביסלי), ביסקוויט, לחם, שוקולד, מזון מומתק וכל מזון מעובד (כמו במבה, בסלי, שימורים וכדומה).
  10. להשתדל להימנע מלתת שקדים מחשש שיהיה בניהם גם כי שקד מר (קטן ורחב יותר ביחס לשקד רגיל) – מכיל ציאניד (מסיבה כלשהי שקדים מרים נפוצים בתערובות לתוכים גדולים, במידה ונמצאו, יש להוציאם).
  11. כמו כן, לא לתת לתוכי מזון שהוכן עבור בני האדם - הוא מכיל כמויות גדולות מידי של תבלינים (במבה, ביסלי , דוריטוס וכו' ).
    וכן - משקאות לא טבעיים ( קולה, ספרייט, סודה וכדומה).
  12. שים לב, תוכים שלא הורגלו למגוון מזונות מגיל מאוד צעיר (בעיקר בתקופת הגמילה), יתקשו להתרגל אליהם בגיל מבוגר.
    זה לא אומר שצריך לוותר, תמשיך להציע להם עד שיטעמו ואז הם ימשיכו להעז ולאכול.

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - אהבת חיות - 02-10-2020

(02-10-2020, 09:48 PM)אהבת חיות כתב: לראות חיזור לא כלכך אפשר לראות בווליר של תוכי פרא. - למה לא?
אני כן רואה את הרצון של הנקבה מהרגע שהכנסתי אותם לקבל תשומת לב מהזכר. - מה בדיוק אתה רואה? תתאר את ההתנהגות שלה.
שמתי להם בנתיים חוצץ והיא כל הזמן עולה עליו.

מבחינת הפוריות לגבי הזוג הספציפי כמו שאמרתי קצת בלתי אפשרי לדעת כשכולם היו בתוך הווליר. - בהחלט - אפשרי.

מה שהצלחתי לראות בזמן שהייתי שם זה את כולם בורחים מצד לצד, אבל הבנתי שיש ביצים אז כך שאני מאמין שזה אומר משהו.
האם הניצוי מראה על חוסר בריאות או שאני צריך לחשוש ממחלות? - קשה לדעת ללא בדיקה של ווטרינר.
בא נקווה לטוב.
אם יהיו לך הטלות, אז עניין הניצוי זניח.
עדיין מוקדם מידי מכדי לצפות לחיזור, תאפשר להם להתאקלם בסביבה החדשה (שבוע - זה מספיק) ואז תשים להם תיבת קינון.

כמו שכתבתי לנקבה יש תיאבון לא קטן (להבדיל מהזכר), אני מניח שזה משהו טוב. - תספק להם
אם הנקבה תמשיך עם התיאבון הזה יהיה לי קל לתת לה מזונות שונים,כרגע הזכר לא נגע בכלום מקווה שמחר זה ישתנה.
תזונה עשירה ומאוזנת.

התפריט השבועי צריך להכיל:
  1. כופתיות - מזון בסיסי שיהיה זמין כל יום.
  2. תערובת זרעים יבשה, שמותאמת לגודל התוכי.
  3. תערובת זרעים/קטניות מושרים למשך 24-48 שעות, תוך החלפת המים כל 3-4 שעות (יש להקפיד שהזרעים טפחו).
    שכוללת: שעועית, חומוס, אפונה, סויה, שעורה, תירס, דוחן לבן, שיבולת שועל, אורז מלא, דורה, חיטה, מאש, חריע, כוסמת, עדשים.
  4. רבע ביצה קשה (כולל הקליפה) או מזון ביצים (שקונים בחנות) - פעם או פעמיים בשבוע.
    חשוב לתת ביצה קשה או מזון ביצים בעיקר לתוכים שנמצאים בתהליך הרבייה, ותוכים שמאכילים גוזלים. 
    מזון הביצים מכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים, יש לו מרקם רך מה שמקל לעיכול ע"י הגוזלים.
    ניתן לפזר את מזון הביצים על מזון לח (פירות, ירקות או השרייה/הנבטה) ומגישים לתוכים.
    מזון ביצים יש לאחסן בכלי הרמטי במקרר.
  5. ירקות מסוגים שונים, כמו: ברוקלי, פלפלים מכל הצבעים, גזר, סלק, קולורבי, עלי ביבי, כרובית, פלפל חריף, קישואים ולא לשכוח את הנבטים והשרייה.
  6. מעט פרות.
  7. אבן גיר או סבידה. 
  8. מים טריים בכל יום.
  9. אסור לתת: אבוקדו (רעיל לתוכים), בצל, שום, חציל, שוקולד (רעיל לתוכים), תורמוס, אוכל מתובל, בצל, עגבנייה, משקאות מתוקים או חריפים תפו"א, פטרוזיליה, קפה, בלוט, ערמון, בוטן מצופה, תערובות פיצוחים למיניהן, חטיפים (במבה, ביסלי), ביסקוויט, לחם, שוקולד, מזון מומתק וכל מזון מעובד (כמו במבה, בסלי, שימורים וכדומה).
  10. להשתדל להימנע מלתת שקדים מחשש שיהיה בניהם גם כי שקד מר (קטן ורחב יותר ביחס לשקד רגיל) – מכיל ציאניד (מסיבה כלשהי שקדים מרים נפוצים בתערובות לתוכים גדולים, במידה ונמצאו, יש להוציאם).
  11. כמו כן, לא לתת לתוכי מזון שהוכן עבור בני האדם - הוא מכיל כמויות גדולות מידי של תבלינים (במבה, ביסלי , דוריטוס וכו' ).
    וכן - משקאות לא טבעיים ( קולה, ספרייט, סודה וכדומה).
  12. שים לב, תוכים שלא הורגלו למגוון מזונות מגיל מאוד צעיר (בעיקר בתקופת הגמילה), יתקשו להתרגל אליהם בגיל מבוגר.
    זה לא אומר שצריך לוותר, תמשיך להציע להם עד שיטעמו ואז הם ימשיכו להעז ולאכול.

RE: בשעה טובה הזוג הראשון בבית - צבי דגן - 02-10-2020

ציטוט:שמתי להם בנתיים חוצץ והיא כל הזמן עולה עליו.
לא הבנתי, תראה תמונה
מה שהצלחתי לראות בזמן שהייתי שם זה את כולם בורחים מצד לצד, אבל הבנתי שיש ביצים אז כך שאני מאמין שזה אומר משהו.
סבבה.
אם הנקבה תמשיך עם התיאבון הזה יהיה לי קל לתת לה מזונות שונים, כרגע הזכר לא נגע בכלום מקווה שמחר זה ישתנה.
לזכר יש קשיי הסתגלות גדולים יותר.
נראה מה תהיה ההתנהגות שלו בעוד 2-3 ימים (כע\דאי לדווח).