פורום תוכיפדיה
גוזלים בתיבת קינון במזג אויר קר - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: גוזלים בתיבת קינון במזג אויר קר (/showthread.php?tid=1536)

עמודים: 1 2 3 4 5

גוזלים בתיבת קינון במזג אויר קר - גלי - 01-24-2020

שלום לכולם .
החזרנו את תא ההטלה לאחר חודש פלוס ולהפתעתי מיד הארות שלי הטילו בו ביצים ובקעו שני גוזלים. הנקבה אמנם דוגרת יפה והם הורים מאוד טובים.
השאלה שלי, היום כשבדקתי ראיתי שהגוזל הקטנטן קצת קר לו והשני שהוא בן שבוע פחות או יותר גם כזה רועד.
הנקבה אמנם רוב הזמן בתוך התא אבל האם הקור הזה יכול להרוג את הגוזלים, למשל כשהיא יוצאת לאכל וכדומה?
אני תמיד מקרבת את הגוזלים אחד לשני ויש ברשותי אומנת ואני כבר עברתי מספיק דרמה פה עם גידולי הגוזלים השניים שלי רק שעכשיו אני מתחבטת.
האם לתת לאמא לעשות את העבודה עם הכי פחות הפרעות, או שלא לקחת סיכון ולהוציא לאומנת?
אבל פה לגדל גוזלים בני כמה ימים זה לא קל ודורש מיומנות ללא פשוטה, למרות שעשיתי בעבר אבל גם נחלתי אכזבות עם גוזלים בגיל כזה צעיר.
התיבת קינון שמור היטב מרוחות אמנם שמתי נילון עבה וסגרתי את כולו שלא יהיה רוח אבל עדיין מדובר בימים קרים והתוכים שלי כבר עשו איזה 3 סבבים בחודשים הקודמים כפי שזכור לכמה מכם.
אשמח לתשובות לפני שבת.
תודה .
אני אמנם מוכנה עם דייסה ואומנת אבל בגלל הגיל אני חוששת, הנקבה רוב הזמן בתא, אבל יוצאת לפעמים לאכל או שיש איזה רעש.

RE: גוזלים בתיבת קינון במזג אויר קר - צבי דגן - 01-24-2020

פיקוח נפש דוחה שבת   ביישן
זו בדיוק הסיבה, למה לא כדאי לאפשר לתוכים להתרבות בחורף, בטח לזוג שכבר עשה השנה מספר מחזורי רבייה.
כרגע, אני מציע לך להכניס לכלוב גוף חימום ולהגן אותו מסביב ברשת.
למשל: מנורת חימום קרמית
[Image: TRZyCFR.jpg][Image: LxkR7Mp.jpg]

אל תתחשבי בהספק שכתוב על התמונה (75W), תקני גוף חימום בהספק שמתאים לגודל הכלוב שלך.
כמו כן, זה יכול להיות גוף חימום אחר (רק לא מפזר חום) כמו אלה:
מנורת חימום אינפרא אדום led חום עבור עופות ובעלי החיים.
[Image: ZWwzDLt.jpg]
ויש גם רגילה
[Image: JuAixDl.jpg]

RE: גוזלים בתיבת קינון במזג אויר קר - גלי - 01-24-2020

אין באפשרותי להשיג כזה דבר להיום זה בטוח וגם צריך כבל מאריך וזה יגרום לתוכים למרת ולצרוח האם הגוזלים יהיו בסדר עד תחילת שבוע ? או להוציא ? מה דעתך?

יש גם את הנורות מוגנות בהספקים שונים אינפרא לאפרוחים.
[Image: YIBrXzN.jpg][Image: jnN8tmD.jpg][Image: fhfDbp5.jpg][Image: SCbfDs2.jpg]

אני לא יכול להגיד מה יקרה אם תוציאי את הגוזלים.
האם הכלוב נמצא בבית או - בחוץ?

RE: גוזלים בתיבת קינון במזג אויר קר - macaw_life - 01-24-2020

אמנם אין לי ניסיון עם גוזלים בני כמה ימים. אך לדעתי כמו שצבי הציע להוסיף חימום במידה ואין אפשרות אז לשים באומנת ולהתחיל להאכיל ( רק אם יש לך את הידע המתאים)

RE: גוזלים בתיבת קינון במזג אויר קר - yinon236 - 01-25-2020

היי גלי שבוע טוב
ראשית, מה שלום סימבה?
דבר שני מה שמתאים זו נורה קרמית, נורה זו מפיצה חום ולא אור, על מנת שהתוכים יוכלו להבחין בין יום ללילה.
לשים מחוץ לכלוב כי אסור שהתוכים יגעו במנורה
יש לשים את המנורה לכיוון איזור תא ההטלה שהאיזור יהיה חמים ולדעתי חובה להוסיף בקר טמפ' שיכבה את המנורה בהתאם כי עלול להיות חימום יתר

RE: גוזלים בתיבת קינון במזג אויר קר - גלי - 01-25-2020

שבוע טוב לכולם.. מדובר על זוג פרא בכלוב גדול בחוץ .. אמנם מקורה אבל הקור שיש כיום בלתי אפשרי לנקבה כנראה לחמם גם שני גוזלים וגם ביצה.
לצערי היום בבוקר הקטן לא שרד וכואב לי מאוד כי יכולתי לקחת אותו אתמול, אבל מתוך חשש שלא אדע להאכיל גוזל בן יום העדפתי שלא לקחת סיכון, והוא מת מקור. בגלל זה לקחתי את הגוזל בן השובע וחצי לאומנת מהבוקר כי גם הוא היה רועד וכמה שהיא בפנים שוב, הקור ממש נוראה בימים האחרונים.
הגוזל באומנת אוכל כל שעתיים לערך. שוקל 31 גרם.
לא כל כך קל להאכיל גוזל כזה קטן כל שעתיים אבל בינתיים הוא בסדר, הבנתי שהאכלה אחרונה בסביבות 11 בלילה.,נקווה לטוב.
לא האמנתי שהתוכים יעשו סבב בקור כזה אבל כנראה הם לא קיבלו את התחזית לאחרונה חח..
מחר ב-6 מאכילה שוב ונראה בלילה איך היא שורד.
לשלשת נורמלית והוא אוכל בסדר.
יש עוד ביצה שיכולה לבקוע ועכשיו הדילמה שוב מה לעשות עם גוזל בן יומו?
לא מובן איך לשים נורה בחוץ שתחמם את תיבת הקינון?
התיבה הוא חיצוני ויש קושי עם הגשמים לשים כבלים מאריכים וכמובן שבתוך הכלוב זה לא יעזור.

RE: גוזלים בתיבת קינון במזג אויר קר - yinon236 - 01-25-2020

משתתף בצערך על מות הגוזל
יש בית מנורה עם קליפס שזה קל שזה נתפס בסורגי הכלוב