פורום תוכיפדיה
כלוב בבנייה עצמית - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: ציוד (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- אשכול: כלוב בבנייה עצמית (/showthread.php?tid=1530)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: כלוב בבנייה עצמית - צבי דגן - 01-19-2020

• תראה לי איפה קראת שהסיבה העיקרית להרעלת מתכות כבדות היא כתוצאה ממגע עם כלוב מברזל מגולוון.
  • אני מניח שקראת את המאמר כאן: גלוון, ישנם שני סוגים של גילוון חם וגילוון קר.
    להזכירך שגילוון קר נעשה באמצעות זרם חשמלי ש"מצמיד" את חלקיקי האבץ אל הברזל, חלקיקי האבץ יוצרים שכבת גילוון בעובי 15 מקרון בלבד.
    בגלל שהשכבה של הגילוון הקר דקה יותר ורק "מוצמדת" אל המתכת, היא עמידה פחות.
    לכן, פרופילים בגלוון קר יקבלו חלודה וקורוזיה אחרי שנים מעטות.
  • לעומת זאת, בגילוון חם מכניסים את הברזל לתוך אמבטיה של אבץ רותח בטמפרטורה של 460 מעלות צלזיוס. (טמפרטורת התכה של אבץ היא: 419.5 מעלות צלזיוס ).
    אחרי אמבטיית האבץ, מוציאים את הברזל מהאבץ ונותנים לו להתקרר עד שנוצר ציפוי אבץ הרמטי בעובי של 80 מיקרון.
    בזכות הטמפרטורה הגבוהה של האבץ הרותח, האבץ לא רק מצפה את הברזל מבחוץ אלא נכנס לתוכו ונעשה חלק בלתי נפרד מהברזל.
  • ואחרי שאמרתי את זה, תנקוט באמצעי בטחון נוסף (כפי שציינתי לעיל) - תתקין את הרשת בחלק הפנימי.
    אבל גם הרשת מגולוונת  לֹא הֶחלֵטִי .
  • לתוכים בריאים, אין בעיה להתמודד עם קור ואפילו עם שלג.
    ראה כאן: תוכים יכולים לשרוד גם בשלג
  • אם יהיו גוזלים בחורף, תוכל לחמם בעזרת גופי חימום ייעודיים.

RE: כלוב בבנייה עצמית - macaw_life - 01-19-2020

(01-19-2020, 10:32 PM)צבי דגן כתב:  
  • תראה לי איפה קראת שהסיבה העיקרית להרעלת מתכות כבדות היא כתוצאה ממגע עם כלוב מברזל מגולוון.
    להזכירך שגילוון קר נעשה באמצעות זרם חשמלי ש"מצמיד" את חלקיקי האבץ אל הברזל, חלקיקי האבץ יוצרים שכבת גילוון בעובי 15 מקרון בלבד.
  • לעומת זאת, בגילוון חם מכניסים את הברזל לתוך אמבטיה של אבץ רותח בטמפרטורה של 460 מעלות צלזיוס. (טמפרטורת התכה של אבץ היא: 419.5 מעלות צלזיוס ).
    אחרי אמבטיית האבץ, מוציאים את הברזל מהאבץ ונותנים לו להתקרר עד שנוצר ציפוי אבץ הרמטי בעובי של 80 מיקרון.
    בזכות הטמפרטורה הגבוהה של האבץ הרותח, האבץ לא רק מצפה את הברזל מבחוץ אלא נכנס לתוכו ונעשה חלק בלתי נפרד מהברזל.
  • ואחרי שאמרתי את זה, תנקוט באמצעי בטחון נוסף (כפי שציינתי לעיל) - תתקין את הרשת בחלק הפנימי.

You can easily avoid heavy metal poisoning by clearing any consumable heavy metals from your bird's environment (i.e., the cage and fencing materials). Instead, purchase cages and fencing made from non-toxic materials, such as stainless steel and welded wires. If your bird plays outside the cage, ensure there are no sources for heavy metal available for it to consume. Lead can be found in old paint, stained glass, lead curtain and fishing weights, and soldering.
"אפשר למנוע בקלות הרעלת מתכות כבדות על ידי הוצאת מתכות הניתנות לעיכול בסביבת הציפור ( לדוגמא הכלוב וחומרי גידור) במקום , קנה כלובים ורשתות העשויות מחומרים לא רעילים , כגון פלדת אל חלד (נירוסטה) וחוטים מרותכים (אין לי מושג למה הכוונה) 
https://www.petmd.com/bird/emergency/poisoning-toxicity/c_bd_Heavy_Metal_Poisoning

הרעלת אבץ 
 Sources
  • Galvanized wire cages, toys, chains and water or food bowls (galvanized coatings may contain up to 99.9% zinc)
  • Zinc hardware (washers, nuts, wire)
  • U.S. pennies minted after 1983

"מקורות 
כלובי חוט מגולוון , משחקים ,שרשראות וקערות מים או אוכל (גילוון עשוי להכיל עד 99.9% אבץ)
https://www.beautyofbirds.com/heavymetalpoisoningbirds.html

כמו כן ,

"It is important not to use any metal that is galvanized. Galvanizing is the process during which metals are plated with a thin coating of zinc to make them less corrosive. When intended for outdoor use, these metals are galvanized to make them weather resistant." 

"זה חשוב לא להשתמש בכל מתכת מגולוונת, גילוון הוא התהליך שבו עוטפים את המתכת במעטה דקיק של אבץ כדי להפוך את המתכת יותר עמידה בפני מים (יותר זמן עד שמחלידה) "
https://birdtricksstore.com/blogs/birdtricks-blog/safe-metals-for-parrots

בקשר לקור אני יודע שאין להם בעיה עם קור הבעיה היא השילוב של רוח +גשם השאלה היא האם קיר בחלקו האחורי של הכלוב + קירוי מספיק או שאצטרך לשים איזושהי מיגונית כדי למנוע פגיעה של גשם ישירה?
ממה שידוע לי מספיק שאחד הצדדים של הכלוב מכוסה לגמרי ובמידת הצורך הוא יספק להם מכסה. תקן אותי אם אני טועה.

(01-19-2020, 11:20 PM)macaw_life כתב:
(01-19-2020, 10:32 PM)צבי דגן כתב:  

You can easily avoid heavy metal poisoning by clearing any consumable heavy metals from your bird's environment (i.e., the cage and fencing materials). Instead, purchase cages and fencing made from non-toxic materials, such as stainless steel and welded wires. If your bird plays outside the cage, ensure there are no sources for heavy metal available for it to consume. Lead can be found in old paint, stained glass, lead curtain and fishing weights, and soldering.
"אפשר למנוע בקלות הרעלת מתכות כבדות על ידי הוצאת מתכות הניתנות לעיכול בסביבת הציפור ( לדוגמא הכלוב וחומרי גידור) במקום , קנה כלובים ורשתות העשויות מחומרים לא רעילים , כגון פלדת אל חלד (נירוסטה) וחוטים מרותכים (אין לי מושג למה הכוונה) 
https://www.petmd.com/bird/emergency/poisoning-toxicity/c_bd_Heavy_Metal_Poisoning

הרעלת אבץ 
 Sources
  • Galvanized wire cages, toys, chains and water or food bowls (galvanized coatings may contain up to 99.9% zinc)
  • Zinc hardware (washers, nuts, wire)
  • U.S. pennies minted after 1983

"מקורות 
כלובי חוט מגולוון , משחקים ,שרשראות וקערות מים או אוכל (גילוון עשוי להכיל עד 99.9% אבץ)
https://www.beautyofbirds.com/heavymetalpoisoningbirds.html

כמו כן ,

"It is important not to use any metal that is galvanized. Galvanizing is the process during which metals are plated with a thin coating of zinc to make them less corrosive. When intended for outdoor use, these metals are galvanized to make them weather resistant." 

"זה חשוב לא להשתמש בכל מתכת מגולוונת, גילוון הוא התהליך שבו עוטפים את המתכת במעטה דקיק של אבץ כדי להפוך את המתכת יותר עמידה בפני מים (יותר זמן עד שמחלידה) "
https://birdtricksstore.com/blogs/birdtricks-blog/safe-metals-for-parrots

בקשר לקור אני יודע שאין להם בעיה עם קור הבעיה היא השילוב של רוח +גשם השאלה היא האם קיר בחלקו האחורי של הכלוב + קירוי מספיק או שאצטרך לשים איזושהי מיגונית כדי למנוע פגיעה של גשם ישירה?
ממה שידוע לי מספיק שאחד הצדדים של הכלוב מכוסה לגמרי ובמידת הצורך הוא יספק להם מכסה. תקן אותי אם אני טועה. 
בנוסף אני לא יודע בדיוק איך המוטות שיש לי כרגע יוצרו ואם הם בטוחים לגמרי בשימוש עם תוכים 
את הרשתות אקנה ממישהו שמוכר הרבה מאד זמן ולא הייתה לו בעיה כלשהי איתן. בגלל זה אני מעדיף שבכל מקרה לא תהיה להם גישה למוטות שיהוו את המסגרת.

מצאתי גם את זה :
Galvanized Wire
Galvanized metal which has been electroplated is safe, but galvanized wire (hot dipped) is not. 
אין לי מושג מה היא השיטה הראשונה וכיצד אוכל לדעת שזה באמת יוצר כך..
https://theparrotsocietyuk.org/site/index.php/parrot-information/veterinary-advice/poisons-parrots/zinc-and-its-danger-to-parrots/

RE: כלוב בבנייה עצמית - צבי דגן - 01-20-2020

אתה צודק שאבץ הוא מתכת כבדה, שבכמויות גדולות, היא עלולה להרעיל את התוכי.
אלא, שמדובר באבץ שעלול להגיע לגופו של התוכי.
ברור שעדיף להשתמש בנירוסטה, אלה שזו מתכת מאוד יקרה.
אם אתה יכול להרשות לעצמך להשתמש בנירוסטה - מעולה, זה יהיה הכי טוב.
אם תבדוק את המחיר, נראה לי שלא תרצה להשקיע סכום כזה.
מקורות למתכת כבדה זמינים ומסוכנים לתוכי, ניתן למצוא בצבע שיש בו עופרת, ויטראזים למיניהם, העופרת שנמצאת במשקולות בתחתית הווילונות, משקולות דיג נקודות הלחמה וכדומה.
לא ראיתי שמדובר על ברזל מגולוון בשיטת הגלוון החם (460 מעלות צלזיוס).
הציטוט הנוסף שלך "חשוב לא להשתמש בכל מתכת מגולוונת, גילוון הוא התהליך שבו עוטפים את המתכת במעטה דקיק של אבץ כדי להפוך את המתכת יותר עמידה בפני מים (יותר זמן עד שמחלידה)".
אני מניח שמדובר בגלוון קר שבו אכן יש סכנה לתוכים (יותר זמן עד שהיא מחלידה) ואילו בגלוון חם אין קורוזיה בכלל.
אם תשים לב לטבלה המחזורית תבין שגם הברזל כלול בין המתכות הכבדות.[Image: GeFzzpb.jpg]
במילים פשוטות יותר: כל העולם משתמש ברשתות מברזל מגולוון ובפרופילים מגולוונים והתוכים שלהם לא הורעלו במתכות כבדים.
נדמה לי שאנחנו יכולים להסתמך על הניסיון הזה.
על פי מה שהבנתי, גם במאמר של אגודת תוכי בריטניה, מדברים על גילוון קר שהוא מסוכן לתוכי ואילו בגלוון חם האבץ יוצר תרכובת עם הברזל ולא ניתן לקלף אותו.

אתה צודק שהשילוב של רוח וגשם עלול להיות קטלני לתוכים ולכן תצטרך לעטוף את הכלוב בניילון עבה (או בניילון דו שכבתי).
כדאי לך לחשוב על זה מראש ולהכין התקן לתליית הווילון הניילון, כך שיהיה לך נוח להסית אותו לצדדים בימים החמים בחורף או בקיץ.
לגבי המוטות, לא הבנתי על איזה מוטות אתה מדבר.
אם אתה מתכוון לפרופילים של השלד, הרי כבר דברנו על זה לעיל ואמרנו שתתקין את הרשת בחלקו הפנימי של הכלוב כך שלתוכים לא תהיה גישה אל הפרופילים.

הערה: להבא, כשאתה מצטט ומוסיף טקסט משלך, אנא תצבע אותו כדי שיהיה קל יותר להבחין בין הציטוט לבין הדברים שלך.

RE: כלוב בבנייה עצמית - macaw_life - 01-20-2020

(01-20-2020, 11:51 AM)צבי דגן כתב: אתה צודק שאבץ הוא מתכת כבדה, שבכמויות גדולות, היא עלולה להרעיל את התוכי.
אלא, שמדובר באבץ שעלול להגיע לגופו של התוכי.
ברור שעדיף להשתמש בנירוסטה, אלה שזו מתכת מאוד יקרה.
אם אתה יכול להרשות לעצמך להשתמש בנירוסטה - מעולה, זה יהיה הכי טוב.
אם תבדוק את המחיר, נראה לי שלא תרצה להשקיע סכום כזה.
מקורות למתכת כבדה זמינים ומסוכנים לתוכי, ניתן למצוא בצבע שיש בו עופרת, ויטראזים למיניהם, העופרת שנמצאת במשקולות בתחתית הווילונות, משקולות דיג נקודות הלחמה וכדומה.
לא ראיתי שמדובר על ברזל מגולוון בשיטת הגלוון החם (460 מעלות צלזיוס).
הציטוט הנוסף שלך "חשוב לא להשתמש בכל מתכת מגולוונת, גילוון הוא התהליך שבו עוטפים את המתכת במעטה דקיק של אבץ כדי להפוך את המתכת יותר עמידה בפני מים (יותר זמן עד שמחלידה)".
אני מניח שמדובר בגלוון קר שבו אכן יש סכנה לתוכים (יותר זמן עד שהיא מחלידה) ואילו בגלוון חם אין קורוזיה בכלל.
אם תשים לב לטבלה המחזורית תבין שגם הברזל כלול בין המתכות הכבדות.[Image: GeFzzpb.jpg]
במילים פשוטות יותר: כל העולם משתמש ברשתות מברזל מגולוון ובפרופילים מגולוונים והתוכים שלהם לא הורעלו במתכות כבדים.
נדמה לי שאנחנו יכולים להסתמך על הניסיון הזה.
על פי מה שהבנתי, גם במאמר של אגודת תוכי בריטניה, מדברים על גילוון קר שהוא מסוכן לתוכי ואילו בגלוון חם האבץ יוצר תרכובת עם הברזל ולא ניתן לקלף אותו.

אתה צודק שהשילוב של רוח וגשם עלול להיות קטלני לתוכים ולכן תצטרך לעטוף את הכלוב בניילון עבה (או בניילון דו שכבתי).
כדאי לך לחשוב על זה מראש ולהכין התקן לתליית הווילון הניילון, כך שיהיה לך נוח להסית אותו לצדדים בימים החמים בחורף או בקיץ.
לגבי המוטות, לא הבנתי על איזה מוטות אתה מדבר.
אם אתה מתכוון לפרופילים של השלד, הרי כבר דברנו על זה לעיל ואמרנו שתתקין את הרשת בחלקו הפנימי של הכלוב כך שלתוכים לא תהיה גישה אל הפרופילים.

הערה: להבא, כשאתה מצטט ומוסיף טקסט משלך, אנא תצבע אותו כדי שיהיה קל יותר להבחין בין הציטוט לבין הדברים שלך.

האמת שלא מצאתי מקום שמוכר רשתות מנירוסטה ..
בכל מקרה כנראה שאקנה רשתות מברזל מגולוון מחוות התוכים " מיי מקאו" שנמצאת יחסית קרוב אליי.
תודה רבה על כל העזרה צבי.

ציטוט:האמת שלא מצאתי מקום שמוכר רשתות מנירוסטה.
נכון, משום שזה לא קיים בממדים האלה, רשתות מנירוסטה קיימות רק עבור כלובים קטנים.
בכל מקרה כנראה שאקנה רשתות מברזל מגולוון מחוות התוכים "מיי מקאו" שנמצאת יחסית קרוב אליי.
תבדוק אצלו באיזו שיטה עשו מאת הגלוון (מקווה שידע לענות לך) וגם אם לא - אין לך ברירה אחרת הרי כולם משתמשים ברשתות האלה.
אם אתה בונה שלד, תחשוב על דרכים שבהן תצמיד את הרשת אל הפרופילים, לדעתי הטוב ביותר יהיה בעזרת
ניטים + שייבות
כך בחשבון גם את ההובלה.

לא מצאתי את האתר של "מיי מקאו" אלא רק את דף הפייסבוק שלו.
שים כאן קישור אל בית העסק שלו.

RE: כלוב בבנייה עצמית - macaw_life - 01-20-2020

(01-20-2020, 12:14 PM)צבי דגן כתב: לא מצאתי את האתר של "מיי מקאו" אלא רק את דף הפייסבוק שלו.
שים כאן קישור אל בית העסק שלו.

http://my-macaw.co.il/
זה הקישור ובקשר להובלה זו לא בעיה . יש לי עגלה נגררת ..

הוספתי אותו כאן: חוות ומגדלים

RE: כלוב בבנייה עצמית - macaw_life - 01-28-2020

[Image: 4Ka7Wu8.jpg]
[Image: J2R2pXJ.jpg]

(01-28-2020, 10:56 AM)macaw_life כתב: [Image: Sk8GQNK.jpg][Image: OEir1Ti.jpg]
[Image: keoHo3F.jpg]

RE: כלוב בבנייה עצמית - צבי דגן - 01-28-2020

[Image: fodPmaw.gif]