פורום תוכיפדיה
שינוי צבע בכופתיות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: שינוי צבע בכופתיות (/showthread.php?tid=1487)

עמודים: 1 2 3

RE: שינוי צבע בכופתיות - אהבת חיות - 12-08-2019

תוכי הוא בעל חיים שכל דבר שעושים איתו צריך להיות בסבלנות ובדרך כלל תהליך שלוקח לא מעט זמן.

RE: שינוי צבע בכופתיות - צבי דגן - 12-08-2019

ברור.
[Image: DBu9KEi.gif]

RE: שינוי צבע בכופתיות - גלי - 12-09-2019

כל מה שנאמר אכן נכון, הבעיה שנוצרת זה עם תוכים בוגרים ואצלי במצב הם פרא, קניתי שק ענק של 15 קילו של כופתיות Gm שהם ייצור ישראלי כי הן קטנות ושמעתי עליהם טובות.
מיותר לציין שעד היום אחרי שנה התוכים הפראים מעולם לא נגעו בהם, בכלל!! והייתי שמה חודשים שתי קערות - אחת של ורסלה לגה ואת אלו של gm גם היו ימים שניסיתי לתת רק Gm אבל הם פשוט לא אכלו בכלל.
אז את החברה הזאת לא אקנה יותר בין אם היא טובה או לא.
כשקניתי ורסלה לגה שק ענק (הייתי צריכה לקנות קילו קודם אבל שוב לקחתי סיכון) הם התחברו אליהם מאוד (אלו תוכים, כשקניתי אותם, אכלו רק תערובת גרעינים והרגלתי אותם לכופתיות, אחרת חבל עליהם ועל הכסף) והם ללא בעיה אכלו אותם.
משום מה תמיד קראתי מאמרים על כופתיות ותמיד אמרו לי ללכת על הנטול צבע כי הוא יותר בריא, מאמינה שהתוכי שלי בבית יתרגל אליהם ללא בעיה, אני איתו כל היום.
בל הזוג בכלוב בחוץ אמנם אוכלים השריה פירות ירקות רק רוצה שלא יקבלו לי "קריז" מהשינוי, בסך הכל זה אותו ריח אבל אם כל מה שצבי רשם על ראייה בתוכים אז הצבע כן מושך אותם לאכול, אם אין בעיה באיכות של הצבעונים כמו של הרגילים אולי באמת עדיף לי לא לקחת סיכון, במיוחד כשיש לי חנויות חיות פה בעיר ולהם יש יותר את הצבעוניים.
אבל צבי ויינון אמרו דבר נכון: זאת חברה עולמית מוכרת, לא ייתכן שישימו צבע מאכל לא בריא לתוכים ועדיין יהיו בין הטובים בשוק, רק טוב שצבי הזכיר לי להסתכל על תאריך תפוגה למה זה מחזיק לי כמעט שנה לערך אז להסתכל על תאריך זה חשוב.
תודה שוב

RE: שינוי צבע בכופתיות - צבי דגן - 12-09-2019

השיקול והמסקנה שלך נכונים.
ואם כבר הזכרת את חוש הריח, ואם עיינת במאמר לעיל, הרי שלרוב הציפורים חוש הריח לא מפותח או שהוא לא קיים בכלל.
אצל התוכים יש ארובות עיניים גדולות מאוד, וזה לא מאפשר את ההתפתחות של בלוטות הריח. 
כך שהריח המתוק שיש לכופתיות הצבעוניות לא משפיע על התוכי, הריח הזה מיועד בעיקר לעשות רושם על המגדלים  ביישן .

RE: שינוי צבע בכופתיות - צבי דגן - 12-09-2019

מי שמתעניין במבנה העין ובראיית צבעים כדאי לו לעיין במאמר הזה: איך רואים צבעים

RE: שינוי צבע בכופתיות - macaw_life - 12-09-2019

אני אישית מאכיל ב p15 ללא צבע אך מדי פעם משנה לצבעוניות אין להם בעיה עם השינוי הזה למרות שהצבעוניות יותר מושכות אותן לדעתי (אבל זה אינדיבידואלי כל תוכי יכול להגיב אחרת)
לדעתי גם במקרה שהם לא יאכלו את הכופתיות ללא צבע תעשי כאילו את אוכלת אותן והם ינסו גם ויתרגלו עם הזמן.
בהצלחה

RE: שינוי צבע בכופתיות - אהבת חיות - 12-09-2019

(12-09-2019, 11:56 AM)macaw_life כתב: לדעתי גם במקרה שהם לא יאכלו את הכופתיות ללא צבע תעשי כאילו את אוכלת אותן והם ינסו גם ויתרגלו עם הזמן.
בהצלחה
אני חושב שבאמירה הזאת אנחנו מזלזלים באינטליגנציה שלהם, הם יותר חכמים ממה שאנחנו מרשים לעצמנו להודות.

RE: שינוי צבע בכופתיות - macaw_life - 12-09-2019

(12-09-2019, 01:05 PM)אהבת חיות כתב:
(12-09-2019, 11:56 AM)macaw_life כתב: לדעתי גם במקרה שהם לא יאכלו את הכופתיות ללא צבע תעשי כאילו את אוכלת אותן והם ינסו גם ויתרגלו עם הזמן.
בהצלחה
אני חושב שבאמירה הזאת אנחנו מזלזלים באינטליגנציה שלהם,הם יותר חכמים ממה שאנחנו מרשים לעצמנו להודות.
למה זה מזלזל באינטליגנציותיה שלהם?
להפך, כשהם רואים אותנו "בני להקתם" אוכלים משהו ואז הם מנסים גם כי הם יודעים שזה בטוח למאכל דווקא מעיד על אינטליגנציה גבוהה.

RE: שינוי צבע בכופתיות - אהבת חיות - 12-09-2019

לפחות עפ"י חוויה אישית הם יודעים מתי עושים בכאילו ומתי אוכלים באמת ומוכיחים להם שאין להם סיבה לדאגה.

RE: שינוי צבע בכופתיות - גלי - 12-09-2019

מנסיון אישי אני ׳עובדת על התוכי שלי׳ באכילה והוא לא קונה את זה חחחח..
אני חייבת באמת לשכנע אותו, הם באמת חכמים, ניסיתי לשחק אותה אוכלת כופתיה ונתתי לו מיד אחת בזמן האכילה המזויפת הוא זרק על הרצפה, לעומת זאת שאנחנו אוכלים בשולחן ארוחה הוא תמיד מגיע לנשנש ממשהו שמושך אותו.
לדעתי תלוי מאוד בגידול התוכי, מניסיון מציעה לא לאפשר לתוכי לאכל מה שאנחנו אוכלים כי אז הוא מתרגל לרעיון ואי אפשר לאכול בלי שהוא מציק, אצלי גם "גונב" מהצלחת חביתה או עוף שהוא אוהב ועף איתו לכלוב, מחזה מצחיק.
וכל זה כי הרגלנו אותו לאכל איתנו, מה ששינינו מהר כי רוב האוכל לא בריא לתוכי למעט חתיכת עצם לא מתובלת או ביצה, אבל הם בהחלט מתרגלים לאכול ביתי אם לא נמנע מהם.