פורום תוכיפדיה
כיצד ניתן לעזור לתוכי שלא למד לעוף בהיותו גוזל - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: כיצד ניתן לעזור לתוכי שלא למד לעוף בהיותו גוזל (/showthread.php?tid=1477)

עמודים: 1 2

כיצד ניתן לעזור לתוכי שלא למד לעוף בהיותו גוזל - macaw_life - 11-26-2019

ניתן לגרום לתוכי שלא למד לעוף בהיותו גוזל
לעבור את המחסום הפסיכולוגי שמונע ממנו להשתמש בכנפיים?
נקבת הארה שלי בלו אנד גולד כבת שנה וחצי כנראה לא למדה לעוף לפני שנגזרה.
חלפה שנה מאז שהיא אצלי במשך השנה הזו לא גזרתי אותה כמו כן ניסיתי לאמן אותה כמה שניתן.
כדי לעבוד על שרירי החזה שלה אני שם אותה על היד ומוריד אותה במתינות (כך שהיא מאבדת איזון וחייבת להשתמש בכנפייה)
עבדתי איתה על מעבר בין כיסאות עם הגדלת המרחק כל פעם אך כשהמרחק מצריך ממנה לקפוץ היא פשוט לא מבצעת את הקפיצה הזו וכך זה נשאר כבר חודשים..
לאחרונה , התחלתי לשים אותה על הירך וכשאני אומר לה fly אני מקפיץ קצת את הרגל מה שגורם לה לנסוק קצת ואז היא מתחילה לעוף בלי בעיה ליד שלי. האם לדעתכם יש דרך יותר טובה לבנות לה מספיק בטחון וחויות טובות מתעופה ?
הבעיה שלה שהיא פשוט עומדת על משהו היא מפחדת לשחרר.

כמו כן , הזכר שיש לי בן 4 חודשים
גזור בכנף אחת
האם עד הגיל הזה כבר היה אמור ללמוד לעוף ?
הוא כל הזמן משתמש בכנפיים כדי להתאזן אך מצד שני כשאני אומר לו לעלות ליד שלי ואני מגדיל את המרחק בנינו הוא לא מנסה לעוף (אוצה בעיה כמו הנקבה).
אשמח לעצתכם.

RE: כיצד לדעתכם - yinon236 - 11-26-2019

זה שהתוכי החדש גזור בכנף אחת זה לא טוב ולכן הוא גם לא עף, הוא מרגיש חוסר ביטחון ולכן אפילו לא מנסה.
אני בדיעה שאתה צריך לגזור גם את נוצות התעופה בכנף השנייה.

דבר שני בנוגע לתוכי הנקבה שלך הבוגרת, הייתי מציע לך ללכת איתה לאימוני תעופה באיזה אולם מרווח (אולם ספורט יהיה מצוין) עם 2 סטנדים יציבים שתעוף מאחד לשני עם פיתיון.
ממש כמו עם הכיסאות רק שהפעם זה סטנדים והיא תרגיש בטוחה יותר ובאולם ספורט לדעתי גם תרגיש בטוחה יותר

תעשה את זה בכמה פגישות ולא הכל באותו יום.

כל פגישה תרחיק מעט יותר את מרווח הסטנדים.
בהתחלה תקרב אותם קרוב לא במרחק של תעופה.

תהיה סובלני, תרחיק כל פעם קצת יותר וכמובן תיתן צ'ופר בהתאם.

בהצלחה לך.

וקבל סרטון שיעזור לך, לאמן בקליקר גם יהיה טוב.

RE: כיצד לדעתכם - macaw_life - 11-26-2019

(11-26-2019, 02:31 PM)yinon236 כתב: זה שהתוכי החדש גזור בכנף אחת זה לא טוב ולכן הוא גם לא עף, הוא מרגיש חוסר ביטחון ולכן אפילו לא מנסה.
אני בדיעה שאתה צריך לגזור גם את נוצות התעופה בכנף השנייה.

דבר שני בנוגע לתוכי הנקבה שלך הבוגרת, הייתי מציע לך ללכת איתה לאימוני תעופה באיזה אולם מרווח (אולם ספורט יהיה מצוין) עם 2 סטנדים יציבים שתעוף מאחד לשני עם פיתיון.
ממש כמו עם הכיסאות רק שהפעם זה סטנדים והיא תרגיש בטוחה יותר ובאולם ספורט לדעתי גם תרגיש בטוחה יותר

תעשה את זה בכמה פגישות ולא הכל באותו יום.

כל פגישה תרחיק מעט יותר את מרווח הסטנדים.
בהתחלה תקרב אותם קרוב לא במרחק של תעופה.

תהיה סובלני, תרחיק כל פעם קצת יותר וכמובן תיתן צ'ופר בהתאם.

בהצלחה לך.

וקבל סרטון שיעזור לך, לאמן בקליקר גם יהיה טוב.

מכיר את הסרטונים שלו,
הסלון שלי ממש מרווח אין לה בעיה לפרוש כנפיים
ויש גובה של 6 מטר ~ כך שזו לא בעיה של חוסר מקום.
יש לה פשוט פחד מלשחרר ניסיתי גם לשים אותה על משטח חלק כך שכשהיא תנופף בכנפיים היא תתחיל לעלות ותגיע אליי אך היא פשוט לא ניסתה בכלל להשתמש בכנפייה.

RE: כיצד לדעתכם - yinon236 - 11-26-2019

אבל עדיין שהיא רואה חפצים היא עלולה לפחד או מנורות תלויות וכו...
בגלל הפחד הזה לעוף זה עניין מאוד רגיש והיא עלולה לחשוש וצריך שלתוכי יהיה הכי בטוח לעוף מבחינתה

RE: כיצד לדעתכם - צבי דגן - 11-26-2019

ציטוט: "ניסיתי גם לשים אותה על משטח חלק", מה הקשר בין משטח חלק לבין התעופה?
איך המשטח החלק יכול לעזור לתוכי לעוף?

תוכי שגזרו לו את נוצות התעופה בצעירותו (כשהיה גוזל) יתקשה מאוד לעוף בבגרותו וזאת בגלל הסיבות האלה:
  1. תוכים לומדים לעוף בצעירותם בדיוק כפי שתינוק לומד ללכת, לדבר, לאחוז חפצים וכדומה.
  2. תוכים שגזרו להם את הנוצות לא יפתחו ולא יחזקו את שרירי התעופה ואז, בבגרותם יתקשו מאוד לעוף.
  3. אומנם עניין התעופה הוא גנטי (כמו אצל ילדים - היכולת ללכת היא גנטית) ובכל זאת, המיומנות, הביטחון העצמי והניסיון הם נרכשים.
ואחרי שאמרתי את כל זה, תתאזר בסבלנות עד שיגדלו לו כל נוצות התעופה ותאפשר לו לרכוש את היכולת לעוף בזמנו החופשי וללא לחצים.
כל נוצת תעופה (הנוצות הגדולות) חשובה ויש לה תפקיד.

(11-26-2019, 08:07 PM)צבי דגן כתב: ציטוט: "ניסיתי גם לשים אותה על משטח חלק", מה הקשר בין משטח חלק לבין התעופה?
איך המשטח החלק יכול לעזור לתוכי לעוף?

תוכי שגזרו לו את נוצות התעופה בצעירותו (כשהיה גוזל) יתקשה מאוד לעוף בבגרותו וזאת בגלל הסיבות האלה:
  1. תוכים לומדים לעוף בצעירותם בדיוק כפי שתינוק לומד ללכת, לדבר, לאחוז חפצים וכדומה.
  2. תוכים שגזרו להם את הנוצות לא יפתחו ולא יחזקו את שרירי התעופה ואז, בבגרותם יתקשו מאוד לעוף.
  3. אומנם עניין התעופה הוא גנטי (כמו אצל ילדים - היכולת ללכת היא גנטית) ובכל זאת, המיומנות, הביטחון העצמי והניסיון הם נרכשים.
ואחרי שאמרתי את כל זה, תתאזר בסבלנות עד שיגדלו לו כל נוצות התעופה ותאפשר לו לרכוש את היכולת לעוף בזמנו החופשי וללא לחצים.
כל נוצת תעופה (הנוצות הגדולות) חשובה ויש לה תפקיד.
משטח חלק עוזר מסיבה מאד פשוטה .
כשהיא על המעמד שלה היא אוחזת במשהו והיא מתקשה לשחרר.
נניח כשאני מתרחק מהסטנד שלה ואומר לה תבוא אליי כשהיא מבצכת קפיצה קדימה "שולחת" את המקור שלה לכיווני אז היא פשוט עושה סלטה על הענף.. ולא משחררת
כשהיא על משטח חלק אין לה במה לאחוז וכשהיא תתחיל לנופף בכנפייה היא תרגיש שהיא מתרוממת.
הבעיה שהיא כרגע לא מנופפת בכנפייה.
עוד כמה דק אעלה סרטון של האימון שאני מבצע איתה כרגע כדי לבנות לה בטחון.

RE: כיצד לדעתכם - אהבת חיות - 11-26-2019

תעופה חופשית צריכה לבוא מתוך ביטחון עצמי של התוכי ולא מתוך פחד,להיות על קרקע חלקה לא יגרום לו להרגיש בטוח.

(11-26-2019, 09:20 PM)אהבת חיות כתב: תעופה חופשית צריכה לבוא מתוך ביטחון עצמי של התוכי ולא מתוך פחד,להיות על קרקע חלקה לא יגרום לו להרגיש בטוח.

זה לא מה שאמרתי .
תראה מדקה 20 עד שתי דקות https://youtu.be/qg9FWDHJFYM

RE: כיצד לדעתכם - צבי דגן - 11-27-2019

(11-26-2019, 08:12 PM)macaw_life כתב: משטח חלק עוזר מסיבה מאד פשוטה .
כשהיא על המעמד שלה היא אוחזת במשהו והיא מתקשה לשחרר. עובדתית זה לא נכון. תוכים לא מתקשים להשתחרר מהמוט שהם עומדים עליו.
נניח כשאני מתרחק מהסטנד שלה ואומר לה תבוא אליי כשהיא מבצעת קפיצה קדימה "שולחת" את המקור שלה לכיווני אז היא פשוט עושה סלטה על הענף.. ולא משחררת. לא משחררת לא מהסיבה שציינת לעיל אלא מסיבות אחרות, כמו פחד, חוסר ביטחון בגלל אי יכולת לעוף.
כשהיא על משטח חלק אין לה במה לאחוז וכשהיא תתחיל לנופף בכנפיה היא תרגיש שהיא מתרוממת. ממש לא. ההפך קשה לה יותר להתרומם מהמשטח מאשר מהמוט.
הבעיה שהיא כרגע לא מנופפת בכנפיה. ברור שזו הבעיה, היא לא מנופפת בכנפיה משום ששרירי הכנפיים שלה לא מפותחות בגלל גזירת הנוצות.
מלבד זאת, היא מרגישה שאין לה יכולת לעוף וזה מוסיף על חוסר הביטחון שלה.
כל עוד הנוצות הגדולות לא יגדלו אין טעם לנסות להכריח אותה לעוף.
ניסיונות כאלה עלולים להחמיר את חוסר הביטחון.

עוד כמה דקות אעלה סרטון של האימון שאני מבצע איתה כרגע כדי לבנות לה בטחון. אני ממתין לסרטון, באמת מעניין מה בדיוק אתה עושה.

RE: כיצד לדעתכם - macaw_life - 11-27-2019

(11-27-2019, 08:56 AM)צבי דגן כתב:
(11-26-2019, 08:12 PM)macaw_life כתב: משטח חלק עוזר מסיבה מאד פשוטה .
כשהיא על המעמד שלה היא אוחזת במשהו והיא מתקשה לשחרר. עובדתית זה לא נכון. תוכים לא מתקשים להשתחרר מהמוט שהם עומדים עליו.
נניח כשאני מתרחק מהסטנד שלה ואומר לה תבוא אליי כשהיא מבצעת קפיצה קדימה "שולחת" את המקור שלה לכיווני אז היא פשוט עושה סלטה על הענף.. ולא משחררת. לא משחררת לא מהסיבה שציינת לעיל אלא מסיבות אחרות, כמו פחד, חוסר ביטחון בגלל אי יכולת לעוף.
כשהיא על משטח חלק אין לה במה לאחוז וכשהיא תתחיל לנופף בכנפיה היא תרגיש שהיא מתרוממת. ממש לא. ההפך קשה לה יותר להתרומם מהמשטח מאשר מהמוט.
הבעיה שהיא כרגע לא מנופפת בכנפיה. ברור שזו הבעיה, היא לא מנופפת בכנפיה משום ששרירי הכנפיים שלה לא מפותחות בגלל גזירת הנוצות.
מלבד זאת, היא מרגישה שאין לה יכולת לעוף וזה מוסיף על חוסר הביטחון שלה.
כל עוד הנוצות הגדולות לא יגדלו אין טעם לנסות להכריח אותה לעוף.
ניסיונות כאלה עלולים להחמיר את חוסר הביטחון.

עוד כמה דקות אעלה סרטון של האימון שאני מבצע איתה כרגע כדי לבנות לה בטחון. אני ממתין לסרטון, באמת מעניין מה בדיוק אתה עושה.
נוצות התעופה הראשיות גדלו מזמן (הקיצוניות ביותר) חסרות לה קצת נוצות משניות
יש לה יכולת לעוף והיא גם שולטת טוב מאד בעצמה כשהיא עפה. מצליחה לרחף במקום בערך 30 שניות מצליחה להאיץ להאט לפנות וכו' (היו כמה פעמים שהיא עפה בבית בלי קשר לאימון)
אשמח אם תוכל לראות את הסרטון ששלחתי בתגובה הקודמת