פורום תוכיפדיה
רכישת תוכי נוסף - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: רכישת תוכי נוסף (/showthread.php?tid=1465)

עמודים: 1 2 3

רכישת תוכי נוסף - BeerS - 11-22-2019

היי, אם אני ארכוש תוכי נוסף (לאו דווקא ג'אקו, נניח קקדו) זה ייטיב עם הג'אקו שלי? האם תוכי נוסף שנמצא בכלוב אחר יספק חברה ועניין לתוכי שלי כאשר אני לא נמצא בבית?

חשבתי על 4 אפשרויות:
1. לקנות ג'אקו זכר, אבל הבעיה היא שאני מעוניין שהתוכי שלי תמשיך להיות מחובררת ואני לא מעוניין בגוזלים.
2. לקנות ג'אקו נקבה שתארח לה חברה.
3. לקנות תוכי אחר שיארח לה חברה (קקדו, ארה או אקלקטוס).
4. לא לקנות תוכי נוסף ולהמשיך לתת לה את מירב תשומת הלב.

מהי האפשרות העדיפה עבור התוכי שלי?

תודה ושבת שלום.

RE: רכישת תוכי נוסף - אהבת חיות - 11-22-2019

לפי הבנתי, הרצון שלך להביא תוכי נוסף כי היכולת להשקיע בתשומת הלב לא כמו שהיית רוצה.
בהרבה מקרים החשיבה שמביאים תוכי נוסף יהיה לתוכי שלי חבר ואני אוכל להשקיע בו תשומת לב קצת פחות, מה שקורה בפועל שהם מתחברים אחד לשני וגם אם אלה סוגים שונים ולא זכר ונקבה יכול לקרות מצב של הרס החיברות.
אם אתה מביא עוד תוכי אתה צריך להבין שכדי שהחיברות לא ייהרס תצטרך להשקיע בשניהם.
לדעתי אם אתה רוצה להביא עוד תוכי אז השיקול שלך צריך להיות מתוך הרצון לתוכי ולהבין שזו השקעה כפולה ולא מתוך רצון לחבר לתוכי.
שמעתי על מקרים שהחיברות לא נהרס למרות שהיו זוגות, אבל זו בהחלט לא עבודה קלה.

RE: רכישת תוכי נוסף - yinon236 - 11-22-2019

אני מעדיף את אפשרות 4
תוכי יעדיף תמיד תוכי אחר מאשר אותך (תוכי חיית להקה)
אבל זה אפשרי אם תיתן הרבה צומת לב ועדיין יש בזה סיכון, אני לא ממליץ לך.

RE: רכישת תוכי נוסף - BeerS - 11-22-2019

אני נותן לה לפחות שעתיים תשומת לב ביום + שעה-שעה וחצי בערב היא ישנה עליי מתחת לשמיכה בזמן שאני צופה בטלווזייה. וזה מבלי להחשיב את הטיולים בחוץ. כך שתשומת לב היא מקבלת. אבל לפעמים יש מצב שהיא נשארת לבד בבית כמה שעות. כך שאם אני אביא תוכי נוסף היא אף פעם לא תישאר לבד ותמיד תהיה לה חברה. בדיוק כמו שבטבע תוכים אף פעם לא לבד. ואני לא מקבל את זה שאם אני אביא קקדו או ארה החברות שלה תיפגע, בגלל שגם בני האדם נחשבים כחלק מהלהקה שלה. אם אני אביא ג'אקו זכר זה כבר משהו אחר.

אין לי בעיה לתת לשני תוכים תשומת לב בגלל שאני יכול לשחק איתם במקביל. הבעיה היחידה שאני רואה זה בערב כשהתוכי ישנה עליי מתחת לשמיכה, אני לא חושב שהיא תסכים שתוכי נוסף יישן עליי במקביל. אבל נניח שאני מצליח להתגבר על הבעיה הזו, האם תוכי נוסף ישפר את איכות חייה מכיוון שהוא יארח לה חברה כשאני לא בבית או שיהיה בניהם יחסי איבה וקנאה והיא תהיה פחות שמחה?

RE: רכישת תוכי נוסף - צבי דגן - 11-22-2019

לא הבנתי למה אתה רוצה להביא תוכי נוסף.

RE: רכישת תוכי נוסף - אהבת חיות - 11-23-2019

אין באמת דרך לדעת לפני איך יהיה הקשר בין התוכים, מה שאתה יכול לעשות זה להרגיל אותם אחד לשני בזה שתתן להם יחס שווה כדי שלא יקנאו.
אם התוכית לא מגיבה בצורת לחץ או מלנכוליה, היום כשהיא לבד אני לא רואה סיבה להביא לה חבר, אתה יכול להוסיף צעצועים אם אתה חושש שהיא תשתעמם בזמן שאתה לא בבית.
לפי מה שאתה מתאר נראה שממש בסדר לה, אחרת היית רואה שינוי בהתנהגות.

RE: רכישת תוכי נוסף - yinon236 - 11-23-2019

היחס שאתה נותן לה ביום מספיק
ואם היא לבד היא יכולה להתעסק עם צעצועים בכלוב

RE: רכישת תוכי נוסף - macaw_life - 11-25-2019

הייתי באותה התלבטות כמו שלך,
בסוף החלטתי לקנות לנקבת הארה שלי זכר.
היא אמנם התחברה אליו וקצת פחות מעוניינת במגע איתי מבעבר אבל, היא עולה עליי בלי בעיה ועדיין רוצה יחס ממני ,
אני חושב שהדרך הכי טובה לשמור על רמת החברות , היא להפריד ביניהם (כלובים שונים) ולהפגיש ביניהם פעם ביומיים.
ככה הם לא יריבו כשיהיו ביחד ויהיה להם זמן איכות בנפרד איתך.

RE: רכישת תוכי נוסף - אהבת חיות - 11-25-2019

(11-25-2019, 08:09 AM)macaw_life כתב: הייתי באותה התלבטות כמו שלך,
היא אמנם התחברה אליו וקצת פחות מעוניינת במגע איתי מבעבר אבל, היא עולה עליי בלי בעיה ועדיין רוצה יחס ממני ,
אני חושב שהדרך הכי טובה לשמור על רמת החברות , היא להפריד ביניהם (כלובים שונים) ולהפגיש ביניהם פעם ביומיים.

אתה אומר משהו שהוא קצת נוגד את כוונותך.
אתה רוצה לזווג ביניהם כך שאתה לא יכול להרחיק אותם יותר מדיי ולפי מה שאתה אומר ברגע שהם יתקרבו יותר הקשר אלייך יהרס.
אולי אני טועה (אין לי כלכך ניסיון בכך) אבל אם במשך הזמן שהם דיי צעירים תשקיע את מרצך בלחזק את הקשר עם כל אחד מהם בנפרד אני מאמין שגם כשהם יתחברו אחד לשניה הרס החיברות יהיה מינימלי.

RE: רכישת תוכי נוסף - אהבת חיות - 11-25-2019

(11-25-2019, 08:09 AM)macaw_life כתב: הייתי באותה התלבטות כמו שלך,

אתה אומר משהו שהוא קצת נוגד את כוונותך.
אתה רוצה לזווג ביניהם כך שאתה לא יכול להרחיק אותם יותר מדיי ולפי מה שאתה אומר ברגע שהם יתקרבו יותר הקשר אלייך יהרס.
אולי אני טועה (אין לי כלכך ניסיון בכך) אבל אם במשך הזמן שהם דיי צעירים תשקיע את מרצך בלחזק את הקשר עם כל אחד מהם בנפרד אני מאמין שגם כשהם יתחברו אחד לשניה הרס החיברות יהיה מינימלי.