פורום תוכיפדיה
אזעקה בבאר שבע - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: אזעקה בבאר שבע (/showthread.php?tid=1458)

אזעקה בבאר שבע - BeerS - 11-16-2019

קצת לפני השעה 2:00 הייתה אצלנו אזעקה (הראשונה מאז פתיחת מבצע "חגורה שחורה"). התוכי שלי ישנה כל לילה בתוך התיק שלה, כך שלקחת אותה למרחב מוגן באמצע הלילה זו משימה פשוטה ונוחה. בעבר כשלא היה לי את התיק הייתי צריך לקחת אותה למרחב מוגן באמצעות מגבת מכיוון שאין לנו ממ"ד בבית, אלא מיגונית בחצר ולכן זה גם לא נוח וגם מסוכן מכיוון שיש לנו 60 שניות התראה בלבד.

בעבר התוכי שלי הייתה נכנסת לסטרס בזמן אזעקות, לשמחתי הצלחתי להרגיל אותה וכיום היא כמעט ולא מפחדת מהן.

RE: אזעקה בבאר שבע - צבי דגן - 11-16-2019

שוב הוכחה ליעילותו של תיק הנשיאה.

RE: אזעקה בבאר שבע - BeerS - 11-16-2019

בהחלט!

RE: אזעקה בבאר שבע - yinon236 - 11-16-2019

אשמח שתשתף אותנו איך הצלחת להרגיל את התוכי לאזעקת צבע אדום

את דיעותיי על ההתנהלות של גורמי הביטחון וראש הממשלה בנושא אשמור לעצמי, זה עדיף מאשר שאני אלכלך על המדינה.
אבל אשמח לדעת איזה חבר כנסת גר בדרום שחווה את מה שתושבי הדרום חווים. (עמיר פרץ גר בשדרות אני יודע)

RE: אזעקה בבאר שבע - BeerS - 11-17-2019

(11-16-2019, 04:29 PM)yinon236 כתב: אשמח שתשתף אותנו איך הצלחת להרגיל את התוכי לאזעקת צבע אדום

את דיעותיי על ההתנהלות של גורמי הביטחון וראש הממשלה בנושא אשמור לעצמי, זה עדיף מאשר שאני אלכלך על המדינה.
אבל אשמח לדעת איזה חבר כנסת גר בדרום שחווה את מה שתושבי הדרום חווים. (עמיר פרץ גר בשדרות אני יודע)

פשוט דיברתי איתה על זה עשרות רבות של פעמים. בכל פעם שהייתה אזעקה באיזשהו מקום דאגתי לעדכן אותה, הסברתי לה איפה הייתה אזעקה ומה אנחנו נעשה במקרה ותהיה אזעקה אצלנו בבאר שבע. לפני התרגילים של פיקוד העורף והצפירות של יום הזיכרון עדכנתי אותה כמה פעמים שהולכת להיות אזעקה כדי שלא תהיה מופתעת וגם כדי שהיא תקשר בין המילה "אזעקה" לבין הסירנה המפחידה, ואם הייתי בבית באותו יום הייתי מכניס אותה לתוך החולצה לפני הצפירות/אזעקות כדי שתרגיש מוגנת יותר. 

למרות שתוכי זו חיה מאוד אינטליגנטית, אני לא יודע כמה באמת הם מבינים כשמדברים איתם, אבל ברגע שהם יודעים לקשר בין המילה "אזעקה" לבין הסירנה, אפשר להתחיל להרגיל אותם לזה.
ברגע שמדברים איתם הרבה על אזעקות, המוח שלהם פשוט מתרגל למילה הזו וכך גם לסירנה. כי המילה "אזעקה"=סירנה. גם שפת הגוף שלנו זה מאוד חשוב, אם נהיה לחוצים בזמן אזעקה התוכי גם יהיה לחוץ, אם נחייך ונדבר בטון רגוע, גם התוכי יהיה רגוע יחסית.

אזעקת האמת הראשונה שהתוכי שלי חוותה הייתה לפני שנה. זה שונה מהצפירות והתרגילים מכיוון שיש גם את הפיצוצים החזקים של היירוטים/נפילות. התוכי שלי פחדה מהפיצוצים כששמעה אותם לראשונה, אבל לא נכנסה לסטרס בכלל. באזעקה אתמול התוכי שלי הייתה אדישה לגמרי, כנראה היא מרגישה בטוחה יותר בתוך התיק ובנוסף הייתה מסטולית כי זה היה באמצע הלילה.

RE: אזעקה בבאר שבע - צבי דגן - 11-17-2019

(11-17-2019, 04:53 PM)BeerS כתב: למרות שתוכי זו חיה מאוד אינטליגנטית, אני לא יודע כמה באמת הם מבינים כשמדברים איתם, אבל ברגע שהם יודעים לקשר בין המילה "אזעקה" לבין הסירנה, אפשר להתחיל להרגיל אותם לזה.
ברגע שמדברים איתם הרבה על אזעקות, המוח שלהם פשוט מתרגל למילה הזו וכך גם לסירנה. כי המילה "אזעקה"=סירנה.
גם שפת הגוף שלנו זה מאוד חשוב, אם נהיה לחוצים בזמן אזעקה התוכי גם יהיה לחוץ, אם נחייך ונדבר בטון רגוע, גם התוכי יהיה רגוע יחסית.
אתה בהחלט צודק.
למרות שהתוכים לא ממש מבינים את המילים, הם כן יכולים להבין את משמעותם, במיוחד כאשר המילים באות בשילוב עם חפץ, צבע או התנהגות.
הם יודעים לקשר בין הצלילים לבין חפצים או התנהגויות שלנו.
אבל, יותר משהם מבינים את המילים, הם מבינים את הקולות; את טון הדיבור, הצלילים.
כמו כן, הם יודעים להבחין במצבי הרוח של המגדל, כשהמגדל עצבני, גם התוכי עלול להיות כזה וכשהמגדל שמח, גם התוכי מרוצה.

RE: אזעקה בבאר שבע - אהבת חיות - 11-18-2019

להבנתי תוכים בתחילת לימוד השפה מבינים כמו תינוק שרק מתחיל ללמוד שפה.

RE: אזעקה בבאר שבע - צבי דגן - 11-18-2019

נהוג לומר, שהאינטליגנציה של חלק מהתוכים דומה לאינטליגנציה של ילד בן 3-4, בתלות בסוג התוכי ולגופו של כל פרט.
אומנם יש משהו בדברים האלה אבל, לי נראה שקצת הגזימו בהשוואה.