פורום תוכיפדיה
תוכי חדש מסוג קוניור שמש - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכי חדש מסוג קוניור שמש (/showthread.php?tid=1453)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - אהבת חיות - 12-06-2019

בתור התחלה תרגילי אותו לכל בני הבית,שכולם ישחקו איתו,ואז למרות שעדיין תהיי המועדפת שלו יהיה לו יותר קל גם אם לא תהיי לידו.
בנוסף תרגילי אותו להיות גם עם עצמו מדיי פעם לשחק בצעצועים, לאט לאט הוא ילמד להעסיק את עצמו ולאו דווקא לחפש אותך.

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - צבי דגן - 12-06-2019

בן כמה הוא?

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - yinon236 - 12-06-2019

צבי אם זכור לי טוב התוכי שלה בסביבות 4 חודשים
החלמה מהירה קודם כל

מצטרף לאהבת חיות ואוסיף שתתני לו להתעסק עם צעצועים למינהם למתי שאת יוצאת

בגדול, כידוע שתוכים הם יצורים שחיים בלהקות ומטבעם הם יוצרים קשרים חברתיים בין הפרטים בלהקה.
אך טבעי הוא שהתוכי שלך מעוניין בחברתך, במיוחד בגיל הצעיר (פרחון), הוא זקוק לפיתוח קשרים אתך ואת צריכה לאפשר זאת.
הצעצועים יכולים למלא את מקומך באופן חלקי בלבד אבל הם לא יהוו תחליף אידיאלי.

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - נועה קונפינו - 12-06-2019

נכון הוא בערך בן 4 ארבעה חודשים. הוא כל היום איתי משוחרר ואני משחקת איתו.
הפחד שלי זה שהוא רגיל להיות משוחרר כל היום וםתאום יהיה סגור שעות.. משחקים קניתי לו בשפע

גם מבחינת הגיל הצעיר וגם בגלל שאת נמצאת בבית אפשר לשנות את ההרגלים,כמו שכתבתי, תרגילי אותו להיות עם עוד אנשים בתהליך ולא בגלל שפתאום את נעלמת לו, תשאירי אותו מדיי פעם בכלוב שישחק עם הצעצועים למרות שהוא יודע שאת בבית.

(12-06-2019, 12:01 PM)צבי דגן כתב: בגדול, כידוע שתוכים הם יצורים שחיים בלהקות ומטבעם הם יוצרים קשרים חברתיים בין הפרטים בלהקה.
אך טבעי הוא שהתוכי שלך מעוניין בחברתך, במיוחד בגיל הצעיר (פרחון), הוא זקוק לפיתוח קשרים אתך ואת צריכה לאפשר זאת.
בזמן הזה אפשר שירגיש בביטחון שלה אבל יחד עם זאת לדעתי זה בדיוק הזמן שהיא תלמד אותו להכיר עוד אנשים ולא לפחד מכך.
הצעצועים יכולים למלא את מקומך באופן חלקי בלבד אבל הם לא יהוו תחליף אידיאלי.

אחת הפעולות שאפשר לעשות, כדי לחזק את הקשר הוא - תרגילי אילוף.
למשל: להתחיל ללמד אותו את הפקודות "עלה" או "בוא"

אם אני מבין נכון אין לה בעיה של קשר חזק איתה אלא מה יקרה כשהיא פחות תהיה פנויה אליו

האילוף גורם לתוכי לשחרר אנרגיה.
תוכים מטבעם הם תוססים ואנרגטיים, הם צריכים "לשרוף" קלוריות ולשחרר אדרנלין.
לכן, הם צריכים לעסוק בפעילויות מסוגים שונים וזה כולל - פעילויות אינטראקציות עם המגדל.
בניית הקשר וחיזוקו בשעות שנועה נמצאת עם התוכי בבית, יעזור לו להתגבר על החסר הזה כשנועה לא נמצאת בבית.
התוכי ימצא את התחליף של נועה בצעצועים או בבובות (דמויות אנושיות או דמויות של תוכים) שנועה תספק לתוכי.
תוכי מאולף הוא תוכי רגוע יותר ויודע להעסיק את עצמו.
כדאי לעיין במאמר הזה: אילוף תוכי, למה ולשם מה

לגבי האילוף אני מסכים איתך, אבל ביחד עם זאת אם היא תנצל את הזמן הזה להרגיל את התוכי לעוד אנשים במשפחה (זה גם סוג של אילוף) התוכי יהיה יותר רגוע כי הוא לא יפחד מאחרים.