פורום תוכיפדיה
תוכי חדש מסוג קוניור שמש - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכי חדש מסוג קוניור שמש (/showthread.php?tid=1453)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - צבי דגן - 01-16-2020

למה בעצם, תוכים נושכים? 
קיימות מספר סיבות שבגללן התוכי נושך וחשוב לאתר ולדעת למה התוכי שלך נושך, הדבר ישפיע על הטכניקה שבה תשתמש למניעת הנשיכות. 
נשיכות של תוכי אינן פעולה שאותה הוא נוהג לעשות באופן תדיר בטבע.
המקור משמש את התוכי למטרות שונות: לאחוז דברים, לשיווי משקל או לטיפוס וכמובן לאכילה. 
בטבע, כשתוכי "רוצה לפתור בעיות" עם בני מינו הוא משתמש בשפת גוף ובקולות ולא בנשיכות.
מיד, תקבלי את המשך התגובה.

הנה מספר כלל ברזל הוא:
  1. אל תכניסי את היד לתוך הכלוב של התוכי (הכלוב הוא הטריטוריה שלו והוא אמור להגן עליה).
  2. כשאת מבחינה שנמאס לו להיות במחיצתך, אל תכריחי אותו לעשות דברים כנגד רצונו.
  3. לא לכל תוכי יש סבלנות למשכי זמן ארוכים ואסור להפוך את האימונים או המשחק לחוויה לא נעימה.
  4. כאשר את ננשכת, אל תעשי תנועות פתאומיות ואל תשמיעי קולות.
    אם תעשי זאת, הדבר עשוי למצוא חן בעיני התוכי והוא יהפוך את ההרגל הזה ל"משחק" שישעשע אותו. (+כפי שאתה מעידה בשאלתך)
תשנני את הנ"ל ומיד אכתוב את המשך התגובה.

בזמן התרחשות הנשיכות, שימי לב לגורמים ותבחרי אחד או יותר מהסיבות האלה:
  1. התנהגות גוזלית: גוזלים נוהגים לבדוק כל דבר בעזרת המקור שעלול להתפרש כנשיכה.
  2. בדיקת היציבות לפני טיפוס על היד: תוכים לא לוקחים סיכון ולכן הם בודקים את הענף לפני שעולים עליו.
  3. פחד: אך טבעי הוא שהתוכי ירצה להתגונן בעזרת נשיכות.
  4. שליטה והגנה על טריטוריה: ההנהגות הזו בולטת במיוחד בעונה הרבייה (אבל - לא רק).
  5. להשיג את מבוקשו: לפעמים התוכי רוצה משהו ולא יכול להביע את עצמו, במקרה כזה, הוא נושך מתוך תסכול.
  6. תקופת הרבייה (במקרה שמדובר בתוכי בוגר): בעונה זו קיימת רגישות יתר והתוכי עלול להילחץ ולנשוך.
  7. משחק/מתלהב: חלק מניסיון למשוך תשומת לב.
  8. איבוד שיווי משקל: ניסיון להיאחז ולא ליפול.
  9. חוויה טראומתית שהייתה לו עם האדם שננשך: לתוכים יש זיכרון טוב ומכאן שהם יזהרו וינסו למנוע חוויות דומות ע"י הגנה עצמית.
  10. סיבות רפואיות/התוכי חולה: תוכי חולה נמצא במצב ירוד ולכן הוא מרגיש מאוים וינסה להגן על עצמו.
  11. חוסר בשעות שינה: אחת הסיבות הנפוצות היא עייפות בגלל מחסור בשעות שינה.
    תוכי צריך לישון, שינה רצופה וללא הפרעות, במשך 12-14 שעות ביממה, בתנאי חושך ושקט (האם התוכי שלך מקבל את התנאים האלה?)
  12. סיבה אחרת? - פרטי.

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - נועה קונפינו - 01-16-2020

אוקיי הוא עדיין לא בוגר אז זה לא זה. שהוא משתמש במקור כדי לטפס עליי זה לא מפריע לי גם אם זה כואב לשנייה כי אני יודעת שככה הוא נאחז.
כשהוא היה יותר קטן הוא בדק כל דבר עם המקור כמו שכתוב אבל זה כאב ממש טיפה.. הוא יכול להיות איתי שעות משוחרר בחוץ ולנשוך בלי סוף.. הוא חושב שזה משחק.. הוא לא מפחד ממני זה בטוח.. לא נראה שיש משהו שמפריע לו כי הכל נראה איתו תקין..
אין לי הסבר אחר אבל בטוחה שזה לא בדיקה שלו עם המקור.. הוא נושך אותי בכל מקום אפשרי, בצוואר,באוזן,אפילו ברגל.. וזה לא קורה תמיד .. מלא פעמים הוא סתם בא להתלטף וזהו.. אבל כשזה קורה זה בלתי נסבל

(01-16-2020, 09:58 AM)נועה קונפינו כתב: אוקיי הוא עדיין לא בוגר אז זה לא זה. זה לא מה?
כשהוא היה יותר קטן הוא בדק כל דבר עם המקור כמו שכתוב אבל זה כאב ממש טיפה. 
הוא יכול להיות איתי שעות משוחרר בחוץ ולנשוך בלי סוף, הוא חושב שזה משחק, הוא לא מפחד ממני זה בטוח. לא נראה שיש משהו שמפריע לו כי הכל נראה איתו תקין.  תתארי בדיוק באילו מצבים, נסיבות הוא נושך. 
הוא נושך אותי בכל מקום אפשרי, בצוואר, באוזן, אפילו ברגל.
וזה לא קורה תמיד, מלא פעמים הוא סתם בא להתלטף וזהו. האם, את חושבת, שהוא מנסה למשוך את תשומת לבך?
אבל כשזה קורה זה בלתי נסבל אני מבין אותך, זו בעיה ידועה, במיוחד אצל תוכים שלא חוברתו ברמה גבוהה.

התכוונתי ששללתי את הסיבה שהוא בוגר כי הוא עדיין לא.
הוא אצלי מגיל 4 חודשים בערך אז אני לא יודעת מה המגדל עשה איתו בגיל 4 ימים.
הוא כן חברותי מהבחינה שלא משנה מי בא הביתה הוא עולה על היד שלו ישר בלי לפחד.
הנשיכות קורות כשהוא איתי בלי שאני עושה משהו מיוחד.. הוא משוחרר אצלי בחדר כל היום.

לא חושבת שזה למשוך תשומת לב כי הוא תמיד מקבל חח שהוא משוחרר 98 אחוז מהזמן הוא עליי

האם את יכולה להצביע לי על אחד (או יותר) מהסעיפים שציינתי בתגובה מספר 337?

לדעתי הוא חושב שזה משחק. הוא לא מראה שום סימניי פחד או משהו כזה.(אני יודעת את זה כי בימים הראשונים שהיה אצלי הוא פחד)

אם הנשיכות חזקות מאוד וכואבות מאוד כך שהן בלתי נסבלות, זה לא עניין של "משחק".
כפי שציינתי לעיל: "בטבע, כשתוכי "רוצה לפתור בעיות" עם בני מינו הוא משתמש בשפת גוף ובקולות ולא בנשיכות".
אני מציע שתערכי מעכב ותרשמי לעצמך תיאור, בכל נשיכה שלו, באילו נסיבות הוא נשך ועד כמה היא הייתה אגרסיבית, עוצמתית וכואבת.

זה קורה אפילו שהוא עולה על האצבע שלי.. עומד כמה שניות ואז ישר הולך לאצבע שעלייה הוא עומד ונושך.
או שאני שוכבת במיטה והוא עומד עליי.
הוא יכול סתם להיות לידי ולהסתובב ופתאום משום מקום לנשוך.
למשל שהוא שוכב לידי על הצוואר הוא יכול להיות נינוח ופתאום לנשוך.