פורום תוכיפדיה
תוכי חדש מסוג קוניור שמש - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכי חדש מסוג קוניור שמש (/showthread.php?tid=1453)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - אהבת חיות - 12-15-2019

ועדיין אנשים צריכים להבין שאם התוכי שלהם אוכל כופתיות הוא כנראה לא ימות בזמן הקרוב בגלל חוסר בויטמנים.
אני מבין את התיסכול שהתוכי לא אוכל ירקות כי גם לי הבהירו שכנראה יהיה לו חוסר תזונתי אם לא יאכל ירקות וזה לא לגמרי נכון.

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - צבי דגן - 12-15-2019

(12-15-2019, 08:49 PM)אהבת חיות כתב: ועדיין אנשים צריכים להבין שאם התוכי שלהם אוכל כופתיות הוא כנראה לא ימות בזמן הקרוב בגלל חוסר בוויטמינים.
זה נכון.
אני מבין את התסכול שהתוכי לא אוכל ירקות כי גם לי הבהירו שכנראה יהיה לו חוסר תזונתי אם לא יאכל ירקות וזה לא לגמרי נכון.
תוכי שניזון רק מכופתיות, יהיה פחות בריא ותוחלת חייו תקטן.

לצערי קורים מקרים כנראה בגלל גמילה לא נכונה שיש בעיה שהתוכי מסרב לאכול ירקות לא משנה מה.
אני לא בטוח שאתה יכול לדעת אם באמת תוחלת החיים תתקצר רק בגלל אי אכילת ירקות במיוחד שהוא אוכל כופתיות, אין באמת מחקרים שמוכיחים את העניין.

אולי אין מחקרים, אבל ישנן עובדות בשטח.
כשאני אומר ירקות, אני מתכוון גם לתערובת השרייה.
ידוע הוא, מתוך ניסיון של מגדלים רבים בארץ, ובמיוחד בחו"ל, שתוכים שחיים רק על כופתיות, איכות החיים שלהם פחות טובה משאשר תוכים שניזונים בתזונה מאוזנת שכוללת את כל מגוון המזונות?
העובדה הזו ידועה גם בקרה עופות המשק (תרנגולות, ברווזים וכדומה) וגם בקרב חיות מחמד אחרות.

אין ספק שתזונה מאוזנת עדיפה, אבל יש לא מעט מקרים שתוכים עקשנים ולא מוכנים לאכול (כמו שאמרתי לי לקח 3 שנים להרגיל את התוכית שלי), ואני כן מפריד בין ירקות להשריה, השריה בדרך כלל יותר מגרה את התוכי לאכול מאשר ירקות.

כפי שציינתי לעיל: תוכים שחיים רק על כופתיות, איכות החיים שלהם פחות טובה מאשר תוכים שניזונים בתזונה מאוזנת שכוללת את כל מגוון המזונות.
לתערובת זרעים מושרים יש ערכים תזונתיים דומים לאלה שיש לירקות טריים.
לכן אמרתי לעיל ש"
כשאני אומר ירקות, אני מתכוון גם לתערובת השרייה".

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - נועה קונפינו - 12-16-2019

נכון, בגלל שאני יודעת שזה טוב להם.. ומשפר את החיים שלהם אני כל יום מגישה לו ירק אחר, אוכלת מולו כדי שיראה והוא בא ומנסה לשנייה והולך.
ואני חותכת לו קטן.
את הגמילה אני עשיתי, לא היה לי שום ניסיון לפני ועשיתי מה שהסברתם לי.
כשהוא התחיל לאכול כופתיות הייתי בבית חולים אחרי הניתוח ואחותי נשארה איתו .
כנראה שבגלל שזה לא היה אני הוא סרב עוד אז.

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - צבי דגן - 12-16-2019

הנסיבות פחות חשובות.
תמשיכי להציע לו ירקות, עד שיאכל.
תנסי להכין סלט לו, לארוחת הבוקר, ירקות מסוגים ומצבעים שונים (כמובל ללא מלח).
אולי, אם יראה כל מיני צבעים, זה יגרה לו את הסקרנות.

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - אהבת חיות - 12-16-2019

את מכירה את התוכי שלך הכי טוב, אני מאמין שתמצאי את הדרך לגרות אותו לאכול.
סבלנות זה שם המפתח.

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - נועה קונפינו - 12-20-2019

היי..מנסה למצוא פתרון לתערובת זרעים היבשה.. הוא אוכל אותה בלי שום בעיה 3 פעמים בשבוע.. הבעיה היא שיש 2 מקומות בכלוב לאוכל, ורק כשאני שמה את זה בתחתית הכלוב הוא אוכל.
ניסיתי אפילו לשים לו את זה על הגשר שיש לו בכלוב, או מחוץ לכלוב למעלה והוא פשוט הופך את זה.
זה בסדר שרק שזה למטה הוא אוכל?