פורום תוכיפדיה
תוכי חדש מסוג קוניור שמש - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכי חדש מסוג קוניור שמש (/showthread.php?tid=1453)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - אהבת חיות - 12-07-2019

צבי: אני באופן אישי הייתי מוותר בכלל על החטיף הזה.
מישהו פעם שאל על איזשהו ירק שלא היה בטוח,וגם פה לא היו בטוחים אם אפשר לתת, ואמרת אם יש ספק אין ספק ולא לתת אם אין לזה יותר מדיי יתרונות חיובים, זה נראה לי תקף גם למקרה הזה.

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - נועה קונפינו - 12-07-2019

הוא מקבל המון יחס. הוא איתי כל היום משוחרר ומקבל מלא חום ואהבה וכירבולים, הלוואי עליי.
מבחינת אם הוא עושה משהו לא בסדר, נגיד היום תוך כדי ששיחקתי במחשב הוא הוציא לי מקש אחד מהמקלדת. איך אפשר לגרום לו להבין שאסור?

אין לי ספק שהוא מקבל ממך תשומת לב.

אפשר להגיד "לא" באסרטיביות ולהזיז אותו מהמקלדת,אם זה לא עוזר אז להכניס לכלוב. הוא יבין שעשה משהו לא טוב כי הוא מפסיד את מה שהוא אוהב (וזה להיות איתך).
חשוב לא לעשות את זה בתוקפנות, משהו שיגרור תוצאה לא טובה.

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - צבי דגן - 12-07-2019

(12-07-2019, 05:16 PM)אהבת חיות כתב: צבי: אני באופן אישי הייתי מוותר בכלל על החטיף הזה.
נכון, בהחלט אפשר לוותר.
מישהו פעם שאל על איזשהו ירק שלא היה בטוח, וגם פה לא היו בטוחים אם אפשר לתת, ואמרת אם יש ספק אין ספק ולא לתת אם אין לזה יותר מדיי יתרונות חיובים, זה נראה לי תקף גם למקרה הזה.
זה היה במקרה שאנחנו לא בטוחים אם המזון המסוים הזה רעיל או לא.
במקרה כזה, עדיף לא לתת כי אנחנו לא לוקחים סיכונים מיותרים.
המקרה כאן שונה משום שחטיף הדבש אינו רעיל לתוכי.
הוא רק מתחיל להשפיע לרעה כאשר מפריזים לתת אותו לתוכי.
גם אני מוכן לוותר על החטיף הזה.

(12-07-2019, 05:49 PM)צבי דגן כתב:
(12-07-2019, 05:16 PM)אהבת חיות כתב: צבי: אני באופן אישי הייתי מוותר בכלל על החטיף הזה.
נכון, בהחלט אפשר לוותר.
מישהו פעם שאל על איזשהו ירק שלא היה בטוח, וגם פה לא היו בטוחים אם אפשר לתת, ואמרת אם יש ספק אין ספק ולא לתת אם אין לזה יותר מדיי יתרונות חיובים, זה נראה לי תקף גם למקרה הזה.
זה היה במקרה שאנחנו לא בטוחים אם המזון המסוים הזה רעיל או לא.
במקרה כזה, עדיף לא לתת כי אנחנו לא לוקחים סיכונים מיותרים.
המקרה כאן שונה משום שחטיף הדבש אינו רעיל לתוכי.
הוא רק מתחיל להשפיע לרעה כאשר מפריזים לתת אותו לתוכי.
גם אני מוכן לוותר על החטיף הזה.
אני לא בטוח שיש הרבה הבדל בין משהו שאנחנו לא בטוחים לגביו לבין משהו שאנחנו יודעים שיכול ליצור נזק בכמות.
בנוסף שכל דבר שנותנים בכמויות יכול ליצור נזק.

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - צבי דגן - 12-07-2019

אני חושב אחרת ממך.
"מקל דבש" מותר לתת לתוכים מעת לעת בכמויות קטנות (למרות שאני מתנגד לכך).
לעומת זאת, צמחים רעילים ומזונות רעילים - אסור לתת לתוכי בכלל.
אסור לתת: אבוקדו (רעיל לתוכים), אלכוהול, בצל, שום, חציל, שוקולד (רעיל לתוכים), תורמוס, בצל, עגבנייה, משקאות מתוקים או חריפים תפו"א, פטרוזיליה, קפה, בלוטי אלון, ערמונים, בוטנים מצופים, חטיפים (במבה, ביסלי וכדומה), מזון מומתק וכל מזון מעובד (כמו במבה, בסלי, שימורים וכדומה).
אסור לתת: שקד מר (קטן ורחב יותר ביחס לשקד רגיל) – מכיל ציאניד.
הינה מספר צמחים רעילים ותמונותיהם
  [Image: Ic0BR58.jpg][Image: pgZuXsL.jpg][Image: Ho6iPfX.jpg][Image: DmDjJ8K.jpg][Image: YTJKdEG.jpg]  [Image: 8v4nE8P.jpg][Image: PlPPLdk.jpg][Image: VHuKhRF.jpg][Image: OSs4p9z.jpg]  [Image: ZSFTeNz.jpg][Image: 6Us26Ja.jpg]    [Image: jTytZNL.jpg]      [Image: kPdu7aJ.jpg][Image: AJXnMl8.jpg][Image: VKSVRv1.jpg] [Image: vN5sluo.jpg][Image: FFqJxOf.jpg][Image: YVyhzBA.jpg] [Image: yDilJgn.jpg] [Image: 8WdVCUb.jpg]   [Image: 16EEK8d.jpg]   [Image: suZEJxV.jpg]   [Image: DZfFZA0.jpg]   [Image: fXWehgH.jpg][Image: YrwBey4.jpg][Image: Qp22qXW.jpg][Image: IWbwSVi.jpg][Image: PjQuYov.jpg][Image: 5bPmajN.jpg][Image: UmMC5ZM.jpg]  [Image: D6hANUO.jpg][Image: XjWqMKH.jpg][Image: U6iFFC9.jpg][Image: ZMVL7V2.jpg] [Image: TPbv5AY.jpg]    [Image: m5JDNnI.jpg][Image: BfMJTTD.jpg][Image: 1suD0ns.jpg][Image: hhaK4UV.jpg][Image: zEKOSEP.jpg][Image: iUK6dyl.jpg][Image: t0fdSxV.jpg][Image: YhjCj89.jpg][Image: vkXVQnf.jpg][Image: 6MaYg0B.jpg][Image: AI3gXop.jpg][Image: VhRoBnO.jpg][Image: m9myVEm.jpg][Image: dGeHMjf.jpg][Image: E7D7Ilj.jpg][Image: QSBMc20.jpg][Image: ezMypIC.jpg][Image: d5QVRGL.jpg][Image: sWADhaE.jpg][Image: VATkORw.jpg][Image: 8rFSUXT.jpg][Image: S3mh8nJ.jpg][Image: lt3f0UC.jpg][Image: b9aqwWJ.jpg][Image: bjC7teQ.jpg][Image: OfH6XaB.jpg][Image: KgMcmtc.jpg][Image: lNQG10g.jpg][Image: tp4gt7K.jpg][Image: xhHT2rJ.jpg][Image: 21cpajs.jpg][Image: MmeAMHG.jpg][Image: dOyt0Nv.jpg][Image: trVCIHG.jpg]

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - נועה קונפינו - 12-11-2019

[Image: 6iceXHr.jpg]
היי.. הוא עשה לפני כמה דקות קקי שקוף... זה תקין?
כמה דקות אח"כ הוא עשה גם קקי שברובו שקוף וממש טיפה שחור.

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - yinon236 - 12-11-2019

ראי מאמר זה אולי יעזור לך

מה התזונה שלו? בסורגי תחתית הכלוב אני רואה שיש לבן מצואה שנהפכה לקשה אז יכול להיות שהצואה נוזלית מדי, זה נורמלי אם הגוזל עדיין אוכל דייסה.

הייתי מציע לך לפתוח אשכול חדש עם אותה השאלה ב "מרפאה הווטרינרית"

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - נועה קונפינו - 12-11-2019

לא אוכל דייסה כבר שבועיים +.. ניזון מכופתיות,זרעים 3 פעמים בשבוע, פירות פעמייפ בשבוע..

והצואה שלו הייתה טובה ותקינה במהלך כל הבוקר..

RE: תוכי חדש מסוג קוניור שמש - צבי דגן - 12-11-2019

אצל תוכי בריא, הצבע והמרקם של הלשלשת הוא בהתאם למזון שאכל באותו היום.