פורום תוכיפדיה
האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) (/showthread.php?tid=1444)

עמודים: 1 2 3 4

RE: האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) - yinon236 - 11-13-2019

אני מסכים איתכם שלא כולם כאלה
ורז, אם יהיו עוד פעם בחירות אני אוכל להצביע אבל גם מקווה שדעתי תשתנה

RE: האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) - צבי דגן - 11-13-2019

אין ברירה אלא לבחור מבין הקיימים.
אין אדם מושלם.
ויותר מכך אומרים שהכוח מסחרר את הראש ומשחית את הנפש במיוחד אם הוא מחזיק בשלטון במשך זמן ממושך והוא מרגיש "כל יכול".

RE: האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) - אהבת חיות - 11-13-2019

ינון, יש אמירה שאומרת ברגע שאתה לא מצביע אתה בעד האדם שנבחר.
אם לא נעודד ונצדיק שחיתות ובאמת נחפש את האנשים נקיי הכפיים אז פוליטיקה לא תהיה מילה נרדפת לשחיתות.

RE: האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) - yinon236 - 11-13-2019

אני מבין מה שאתה אומר

RE: האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) - BeerS - 11-15-2019

יש לנו שכנים עם כלבים שנובחים כמעט כל לילה שזה יותר גרוע מארות כי רעש בלילה זה מטרד חמור פי כמה. וארות כפי שאנחנו יודעים ישנות בלילה.
הבעיה היא שתוכים הם חיות בר. אף אחד לא יחרים כלב, גם לא את המרעיש ביותר, אבל תוכים כן החרימו בעבר. לפי דעתי אם מדובר ב-2 תוכים בלבד ולא נניח ב-10, ומדובר בחיות מחמד ולא בחיות למטרת רווח, בית המשפט לא יורה על החרמת התוכים. לכן כדאי ללכת לבית המשפט.

צבי, זה עצוב מאוד לשמוע מה שקרה לך. לפחות את הארה היית משאיר כי מדובר בחיית מחמד שנמצאת בתוך הבית. דין תוכי כדין כלב. יש כלבים שמהווים מטרד לא פחות מארות ואף אחד לא חושב להחרים אותם.

RE: האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) - צבי דגן - 11-15-2019

(11-15-2019, 06:32 AM)BeerS כתב: יש לנו שכנים עם כלבים שנובחים כמעט כל לילה שזה יותר גרוע מארות כי רעש בלילה זה מטרד חמור פי כמה. וארות כפי שאנחנו יודעים ישנות בלילה.
הבעיה היא שתוכים הם חיות בר. אף אחד לא יחרים כלב, גם לא את המרעיש ביותר, אבל תוכים כן החרימו בעבר.
אתה צודק.
לפי דעתי אם מדובר ב-2 תוכים בלבד ולא נניח ב-10, ומדובר בחיות מחמד ולא בחיות למטרת רווח, בית המשפט לא יורה על החרמת התוכים.
לכן כדאי ללכת לבית המשפט.
כאן אני לא בטוח שאתה צודק משום שקיימים גם חוקי עזר עירוניים.
בבית המשפט תצטרך להוכיח שהרעש הוא בגדר הסביר, כפי שרז ציטט לעיל, בתגובה 20, את פסקי הדין התקדימיים.

צבי, זה עצוב מאוד לשמוע מה שקרה לך. לפחות את הארה היית משאיר כי מדובר בחיית מחמד שנמצאת בתוך הבית. דין תוכי כדין כלב. יש כלבים שמהווים מטרד לא פחות מארות ואף אחד לא חושב להחרים אותם.
אתה צודק שזה עצוב.
התוכים שלי גרו במרפסת מקורה, כך שהרעש נשמע די למרחקים.
כפי שציינתי לעיל, לשכן לידי היה אקלקטוס (נקבה) וגם הוא נאלץ להיפטר ממנה.
לצערי אתה טועה בחוק היבש, אין דין תוכי כדין כלב, גם אם הכלב מרעיש יותר משום שכלבים וחתולים רשומים בחוקי העזר העירוניים שאותם מותר לגדל כחיית מחמד.
התוכים וחיות מחמד אחרות לא מוזכרים בחוקי העזר, כל הסבירו לי פקחי העירייה ושליחי הווטרינר.
ולכן הייתי צריך ללכת לבית המשפט, להוציא צו עיכוב החרמת התוכי ולהוכיח שהרעש שהם עושים הוא הגדר הסבירות.
לא עשיתי את זה משום שלא ידעתי את מה שאני יודע כיום, לא התייעצתי עם עו"ד, וחשבתי שהדברים שנאמרו לי ע"י ראש העיר ונציגיו הם "תורה למשה מסיני".