פורום תוכיפדיה
האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) (/showthread.php?tid=1444)

עמודים: 1 2 3 4

RE: האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) - צבי דגן - 11-12-2019

תנסה לשכנע את השכנים (לפחות - את חלקם) ולהחתים אותם עם דף שבו הוא אומרים שהרעש לא ממש מפריע להם או שהוא נסבל.

RE: האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) - macaw_life - 11-12-2019

(11-12-2019, 11:27 AM)צבי דגן כתב: תנסה לשכנע את השכנים (לפחות - את חלקם) ולהחתים אותם עם דף שבו הוא אומרים שהרעש לא ממש מפריע להם או שהוא נסבל.

חח יש לי שלושה שכנים צמודים ובית כנסת צמוד לבית,

השכן מאחורי הבית שלי יש לו כלב שלא מפסיק לנבוח כל היום גם בשעות לא נורמליות והוא גם מאכיל חתולים אמנם בבית שלו אבל זה גורם להם להגיע גם אלינו ולהפוך את הפחים.
השכנים האחרים לא ממש ליד הארות ככה שהם כמעט בטוח לא שומעים אותם,
בנוסף יש לנו כבר 10 שנים ציפורי אהבה שממש קרובים אליהם והם אף פעם לא התלוננו ואנחנו ביחסים די טובים איתם.
כך שרק שכן אחד עלול להתלונן ברם, אם זה יקרה אני אעשה ככל שביכולתי לגרום לו להבין שעדיף קול צעקה של ארות מאשר דברים אחרים וממושכים יותר.

האם בית הכנסת לא מרעיש?
אין שם מריבות וצעקות?
בקשר לכלבים ולחתולים, תפנה את השאלה הזו לווטרינר או אל הגורם שאליו הוגשה התלונה.
מעניין מה שהוא יגיד לך.

(11-12-2019, 11:39 AM)צבי דגן כתב: האם בית הכנסת לא מרעיש?
אין שם מריבות וצעקות?
בקשר לכלבים ולחתולים, תפנה את השאלה הזו לווטרינר או אל הגורם שאליו הוגשה התלונה.
מעניין מה שהוא יגיד לך.

בית הכנסת מרעיש, ועוד איך מרעיש. בנוסף הם גם בנו גן חב''ד צמוד לבית הכנסת כך שרעש מבחוץ לא חסר פה.. הארות נחשבים שקטים ביחס לאיזור חח.
הוא ניסה לפנות למועצה בנושא(השכן שעלול להתלונן)
אבל ניפנפו אותו.
למרות שהבתים שלנו נבנו לפני בית הכנסת והגן.
בכל מקרה, ממה שקראתי באינטרנט אם הם לא צועקים אחרי 11 בלילה ולפני 6 בבוקר לא יכולים להכריח אותי להפטר מהם.

RE: האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) - yinon236 - 11-12-2019

(11-12-2019, 11:15 AM)צבי דגן כתב:
(11-12-2019, 11:11 AM)yinon236 כתב: צבי, צר לי לשמוע
זה היה די מזמן.
לא ידעת על כך?

כן, אמרת לי בעבר.

בית הכנסת לא מרעיש כל היום אני מניח

בית כנסת לא מרעיש כל היום, אבל כן מרעיש בשבתות וימי חג, בשעות שרוב האנשים (החילונים) רוצים לנוח ואולי גם לישון.
אני מכיר בתי כנסת, שבכל שבת וחג יש בהם מריבות וצעקות שזה מזעזע.
לא מובן לי על מה הם רבים ולמה הם צורחים במקום להתפלל ו/או לקרוא בתורה.
כך גם התוכים לא מרעישים כל היום, אבל מפריעים למי שאין לו יחס מתאים לתוכים.

אבל, לא מדובר רק בבתי כנסת (הבאתי את הדוגמה הזו רק משום שאני מכיר סיטואציה כזו), אותו דבר אפשר לטעון גם ביחס לכל מקום אחר שבו מתאספים אנשים באופן קבוע.
כמו: מגרשי כדורגל, מסיבות בבתים פרטיים, אולמי אירועים ועוד.

(11-12-2019, 02:20 PM)צבי דגן כתב: בית כנסת לא מרעיש כל היום, אבל כן מרעיש בשבתות וימי חג, בשעות שרוב האנשים (החילונים) רוצים לנוח ואולי גם לישון.
אני מכיר בתי כנסת, שבכל שבת וחג יש בהם מריבות וצעקות שזה מזעזע.
לא מובן לי על מה הם רבים ולמה הם צורחים במקום להתפלל ו/או לקרוא בתורה.
כך גם התוכים לא מרעישים כל היום, אבל מפריעים למי שאין לו יחס מתאים לתוכים.

אבל, לא מדובר רק בבתי כנסת (הבאתי את הדוגמה הזו רק משום שאני מכיר סיטואציה כזו), אותו דבר אפשר לטעון גם ביחס לכל מקום אחר שבו מתאספים אנשים באופן קבוע.
כמו: מגרשי כדורגל, מסיבות בבתים פרטיים, אולמי אירועים ועוד.
הם עושים בבוקר שחרית ובערב ערבית כל יום ,
לפעמים עולים פה לתורה בימי חמישי ככה שיש פה ממש הרבה אנשים ורעש
בימי שבת הם באים עם הילדים שלהם אז בכלל חגיגה...
בנוסף יש גם גן צמוד לבית הכנסת שמוסיף עוד לרעש האיזורי.
לא נראה לי שמישהו יגיד משהו על תוכים שיחסית שקטים (מקווה שישארו ככה)
בזמן שיש פה כמות רעש מטורפת מאנשים וכלבים (יש לי שלושה כלבים שעושים הרבה אבל הרבה יותר רעש מהתוכים חח)

אני מסכים איתך.
העניין הוא שאתה צריך לשכנע את השכנים ויותר - את הרשות המקומית.

RE: האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) - אהבת חיות - 11-12-2019

לפי מה ששמעתי אפשר לקחת לך את התוכים להבדיל מכלבים או חתולים, כך שלא ממש משנה אם יש מישהו שעושה יותר רעש, אם יחליטו להתלונן על התוכים שלך יש מצב שתגיע למצב שייקחו לך אותם.

RE: האם יש חוק שאוסר על גידול תוכים (בגלל הרעש) - macaw_life - 11-13-2019

(11-12-2019, 11:06 PM)אהבת חיות כתב: לפי מה ששמעתי אפשר לקחת לך את התוכים להבדיל מכלבים או חתולים,כך שלא ממש משנה אם יש מישהו שעושה יותר רעש,אם יחליטו להתלונן על התוכים שלך יש מצב שתגיע למצב שיקחו לך אותם.
טוב, שיהיה מה שיהיה סתם לידע כללי 
מצאתי את זה:

תקציר: התובע גר מעל חצר הנתבע. הנתבע מגדל תוכים בחצרו. התובע טוען שהתוכים מרעישים מאד ומפריעים לו ותובע את סילוקם לאלתר.
הנתבע טוען שהרעש סביר וכי הוא התייעץ ונקט פעולות למניעתו.
בית הדין הורה לברר את עמדת החוק בנידון ולצורך כך נועץ במחלקת הפיקוח העירונית ובווטרינר העירוני.
פסק הדין: בית הדין פסק לאור חוות דעתם של הגופים הנוגעים לעניין כי במצב הנוכחי אין בעייתיות במעשי הנתבע וכי אם המצב ישתנה הדבר יצריך חוות דעת חדשה.
נושאים הנידונים בפסק:
תאריך: ב' שבט תשע"ג
תיק מס': 142-11
פסק דין
בדין ודברים שבין התובע: מר א' הי"ו, לבין הנתבע: מר ב' הי"ו.
בעניין: גידול תוכים מרעישים בבניין מגורים.
תאור העובדות
הצדדים קיבלו קניין וחתמו על שטר בוררות.
טענות התובע: אנו דרים בשכנות טובה כבר מספר שנים, בעבר הנתבע גידל תוכי שהרעיש והערנו לו על הבעיה ובקשנו שיטפל בה, אלא שמעת לעת הוא הרחיב את גודל הכלובים והגדיל את כמות התוכים וכיום ישנם שבעה זוגות של תוכים מרעישים במיוחד, אנו דרים בקומה מעל לחצרו של הנתבע בה ממוקם הכלוב, הרעש גורם לנו עגמת נפש רבה ומפריע להתנהלות התקינה של הבית. כמו כן אנו יודעים על שכנים נוספים שהרעש מפריע להם.
למרות שהנתבע ניסה לטפל בבעיה בדרכים שונות, הבעיה לא נפתרה ועדיין אנו סובלים מהרעש.
אנו תובעים שהנתבע יסלק את המפגע המרעיש לאלתר.
טענות הנתבע: יש לי זכות לגדל חיות מחמד בביתי.
לדעתי, הרעש הוא סביר בהחלט ואינו עולה על כל רעש אחר המגיע מהרחוב. לאחר פניות התובע, התייעצתי עם מומחים בתחום שיעצו לי מספר עצות בכדי להמעיט את הרעש המדובר, ובצעתי את כל המלצותיהם שעלו לי אלפי שקלים, בכדי לשמור על יחסי שכנות טובים. מעולם לא פנה אלי אף שכן בעניין, מלבד התובע.
אב"ד הורה לבדוק את עמדת החוק בעניין. לאחר בדיקה נמצא כי מחלקת הפיקוח העירוני אחראית על הגדרת חוקיות גידול חיות מחמד, והוטרינר העירוני אחראי על ההיבט התברואתי. ביה"ד פנה לגופים ובקשם לבקר באתר לשם מתן חוות דעת מקצועית בעניין.
מחוות דעתם המקצועית של הגופים: מנהל אגף הפיקוח מר אליהו קקון, והוטרינר העירוני מר אריה קופ, עולה: כי עפ"י חוקי העזר העירוניים לבית שמש בעניין "שמירת הסדר והנקיון" שנת התשנ"ז 1997, סעיף 13 לחוק גידול בעלי חיים: גידול כמות כזו של תוכים מהסוג המדובר בגודל כלוב כזה עומדת בהגדרות החוק להיתר גידול חיות מחמד בבניין מגורים, ואינם בכלל מפגע תברואתי חריג האסור עפ"י חוק או הדורש רשיון או היתר מיוחד. יש לציין כי חוות הדעת מתייחסת למצב הנוכחי, וכל שינוי מהותי ידרוש חוות דעת מעודכנת.
החלטה
א. לאור עמדת החוק בעניין, התביעה נדחית.
ב. החלטת ביה"ד מתייחסת אך ורק למצב הקיים, במידה והמצב ישתנה בצורה מהותית, תדרש חוות דעת חוקית מעודכנת, שתקבע את ההיתר.
ג.  ביה"ד קורא לצדדים לשוב ליחסי שכנות טובים, והאמת והשלום אהבו.
ד. הוצאות דיון בסך 400 ₪ יתחלקו בשווה בין הצדדים.
הרב שלמה בן שמעון שליט"א, הרב יצחק שרבאני שליט"א, הרב מנחם קרוייזר שליט"א - אב"ד

​​​​לא נראה לי שהשכן שלי בכלל יתלונן מכיוון שהם כמעט ולא עושים רעש ו-99% מהזמן בכלל בתוך הבית.
במידה ויתלונן לא חושב שזה ישנה הרבה, בבית מולי (מעבר לכביש) מגדלים תרנגולים שמתחילים בקריאות כבר ב-4 בבוקר.