פורום תוכיפדיה
רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה (/showthread.php?tid=1408)

עמודים: 1 2 3 4 5 6

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - yinon236 - 12-10-2019

בגלל שתוכים בטבע מפחדים מטריפה על כל רעש הם מתעוררים
ועדיין למרות שהם בשבי היצר הזה עוד קיים והכי טוב בלילה להעביר את הכלוב לחדר שיעודי רק לו ושלא יכנסו ויפריעו לו

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - אהבת חיות - 12-10-2019

(12-10-2019, 07:42 PM)yinon236 כתב: בגלל שתוכים בטבע מפחדים מטריפה על כל רעש הם מתעוררים
ועדיין למרות שהם בשבי היצר הזה עוד קיים והכי טוב בלילה להעביר את הכלוב לחדר שיעודי רק לו ושלא יכנסו ויפריעו לו
מסכים איתך

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - צבי דגן - 12-10-2019

(12-10-2019, 07:03 PM)ענבל כתב: האם כדי שישן צריך לכסות את הכלוב?
יש עדיין קצת תנועה בבית..
כיסוי הכלוב לא ממש עוזר.
הכיסוי לא ממש מחשיך ובטח שלא מונע את כניסת הרעש שיש בבית.
עדיך להעביר אותו לחדר אחר (אפילו - במקלחת), לסגור את הדלת ולאפשר לו לישון עד הבוקר.
להזכירך - תוכים צריכים לישון, שינה רצופה, במשך כ-12 שעות בתנאי חושך ושקט.

הוא היה קצת משוחרר ברצפה עלה על הילדים...רצוי שיעשה זאת או כרגע שיהיה יותר בכלוב?
במשך היום, רצוי שיהיה גם משוחרר, אבל אז צריך לדאוג שכל פתחי הבית יהיו סגורים.
לפעמים נאחז בבגד בחוזקה עם הציפורניים יש דרך לגרום לו להשתחרר מהאחיזה הזו?
אין מצב שהתוכי לא יאחז בענף, בבגד ביד וכדומה. הוא צריך להיאחז כדי שלא ייפול.

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - ענבל - 12-12-2019

בוקר טוב
נראה שג'וי החמוד מסתגל לאט לאט. אנחנו משאירים את הכלוב שלו פתוח והוא יוצא החוצה לבד בקפיצה..מרגיש יותר בטוח כשאני איתו לבד בבית אך גם עם הילדים מסתובב ביניהם ומטפס עליהם שילטפו אותו.
מצד אחד נראה שהוא אוהב לעמוד על המקל שמעל הכלוב מצד שני, אחרי כמה זמן שעומד שם הוא מתחיל לצעוק ולנופף בכנפיים כאילו רוצה לרדת ולא יכול..אתמול גם השמיע קול של מעין בכי מלווה בסוג של חריקות...אני מנסה לגרום לו שיעלה על היד שלי כדי להוריד אותו נראה שהוא מנסה אך מאוד קשה לו נראה כאילו הוא קצת לא יציב...בסופו של דבר פירקתי את המקל והורדתי אותו יחד עם המקל...אז הוא נרגע.
אולי הציפורניים שלו ארוכות מידי וגורמות לו לחוסר יציבות?
זה נראה שהוא מאוד רוצה לבוא אליי אך לא יודע איך לעלות על היד..
הוא מטפס על דברים אחרים בבית אך גם כאן נראה שזה לא ביציבות מלאה טבעי לגילו?
כמו כן רציתי לשאול בעניין התזונה שלו.
קיבלנו מהמוכר שק כופתיות בשבילו, אנחנו נותנים לו מעט מאוד גרעינים לנשנוש ויצירת קרבה בערב אך איך אפשר והאם צריך בשלב זה להעשיר את התזונה שלו?
האם יש כופתיות מסוג איכותי שמומלצות יותר?
ניסינו לתת לו תפוח מקולף וחתוך לפרוסות וגם לקוביות, לא הראה כלל התעניינות.

ודבר נוסף בעניין השינה, כרגע אין מקום אחר להציב את הכלוב מלבד הסלון ובאמת קשה לו לישון כשיש עוד תנועה בבית למרות שהאזור שלו מוחשך כך שיוצא שהוא ישן מ 22:00 בערך ומתעורר בסביבות 7 בבוקר. היום הוא נרדם שוב קצת במשך היום.
למקלחת אי אפשר להכניס את הכלוב הוא רחב ובנוסף מאוד קר שם האם השעות ממש קריטיות או שאם הוא משלים ביום זה בסדר? האם הקור מפריע לו?

תודה רבה

ועוד דבר....המגע של התוכי עם הילדים יכול להיות בעייתי מבחינה היגיינית?
משחק שהתוכי נגע בו ולא ראינו ואח"כ הילד משחק איתו?
וכדומה...

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - אהבת חיות - 12-12-2019

(12-12-2019, 07:38 AM)ענבל כתב: בוקר טוב
נראה שג'וי החמוד מסתגל לאט לאט. אנחנו משאירים את הכלוב שלו פתוח והוא יוצא החוצה לבד בקפיצה..מרגיש יותר בטוח כשאני איתו לבד בבית אך גם עם הילדים מסתובב ביניהם ומטפס עליהם שילטפו אותו.
מצד אחד נראה שהוא אוהב לעמוד על המקל שמעל הכלוב מצד שני, אחרי כמה זמן שעומד שם הוא מתחיל לצעוק ולנופף בכנפיים כאילו רוצה לרדת ולא יכול..אתמול גם השמיע קול של מעין בכי מלווה בסוג של חריקות...אני מנסה לגרום לו שיעלה על היד שלי כדי להוריד אותו נראה שהוא מנסה אך מאוד קשה לו נראה כאילו הוא קצת לא יציב...בסופו של דבר פירקתי את המקל והורדתי אותו יחד עם המקל...אז הוא נרגע.
מאוד משמח לשמוע שהוא מתחיל להסתגל.
קחו את הזמן עם כל ההסתגלות שלו אין ממה להלחץ.
ככל שתקחו אותו אליכם ותרגילו אותו להיות על היד שלכם הוא ילמד לייצב את עצמו.

אולי הציפורניים 'לו ארוכות מידי וגוקמות לו לחוסר יציבות?
זה נראה שהוא מאוד רוצה לבוא אליי אך לא יודע איך לעלות על היד..
אחת הדרכים ללמד לעלות היא לקחת את כף היד מחחק הבטן התחתונה ולהעביר עד העליונה זה ייאלץ אותו (בתחושה טובה) לעלות עליכם ולאחר מכן לפדבק אותו בצ'ופר ואמירה חיובי.
הוא מטפס על דברים אחרים בבית אך גם כאן נראה 'זה לא ביציבות מלאה טבעי לגילו?
כמו כן רציתי לשאול בעניין התזונה שלו...קיבלנו מהמוכר שק כופתיות בשבילו...אנחנו נותנים לו מעט מאוד גרעינים לנשנוש ויצירת קרבה בערב אך איך אפשר והאם צריך בשלב זה להעשיר את התזונה שלו?
האם יש כופתיות מסוג איכותי שמומלצות יותר? ניסינו לתת לו תפוח מקולף וחתוך לפרוסות וגם לקוביות..לא הראה כלל התעניינות
כמו אצל ילדים לוקח לא מעט זמן שתוכים מנסים לטעום משהו חדש,לא להתייאש.
אחת הדרכים שיש מצבים שלפעמים מצליחה היא להראות לתוכי שהמאכל לא רעיל ולאכול בעצמכם ואז לתת לו

ודבר נוסף בעניין השינה, כרגע אין מקום אחר להציב את הכלוב מלבד הסלון ובאמת קשה לו לישון כשיש עוד תנועה בבית למרות שהאיזור שלו מוחשך כך שיוצא שהוא ישן מ 22:00 בערך ומתעורר בסביבות 7 בבוקר...היום הוא נרדם שוב קצת במשך היום
למקלחת אי אפשר להכניס את הכלוב הוא רחב ובנוסף מאוד קר שם האם השעות ממש קריטיות או שאם הוא משלים ביום זה בסדר? האם הקור מפריע לו?
כמו בני אדם שצריכים את שעות השינה שלהם כך גם התוכים, הם ישלימו ביום אם לא יקבלו את מלוא השינה שלהם זה לא כלכך טוב כיוון שסדר היום שלהם משתנה עם כל מה שנוגע בדבר.
אם ישנה אפשרות להוריד הילוך בבית קצת יותר מוקדם לדעתי זו דרך שיכולה לעזור.

תודה רבה

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - yinon236 - 12-12-2019

התוכי עומד על המקל ורוצה יחס כי משעמם לו

צריך לבנות לו עץ מסטנד לא רעיל, כדוגמא: אקליפטוס, עץ זית, עצי הדר למינהם.

לשים לו הרבה משחקים ולהחביא לו אוכל שתהיה לו פעילות במשך כל היום.

ההתנהגות שאת מתארת זה מכיוון שגזרו לו את נוצות התעופה בגיל כל כך קטן, הוא לא יודע מה זה לעוף, הוא מפחד, שרירי התעופה שלו חלשים.

זה שהוא ישן במשך היום זה בעייתי כי ככה הוא אוכל פחות.

בעניין התזונה הוא צריך כופתיות מדי יום, תערובת זרעים יבשה איכותית 3 פעמים בשבוע, תערובת השרייה (שעברה השרייה) פעם- פעמיים בשבוע.
לתת כל יום קצת ירק ופעמיים בשבוע אפשר לתת מעט פרי.

הייתי מאוד שמח לפרט לגבי תזונה אבל נגמרה לי ההפסקה בבית הספר ויש לי שיעור.
אשמח להסביר מאוחר יותר אלא אם כן צבי או משתמש אחר יסביר לפניי.

לגבי ההיגיינה אני תמיד הייתי שוטף ידיים עם סבון לאחר מגע עם תוכי.

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - yinon236 - 12-12-2019

אוקיי אנסה לפרט
בתור התחלה ראי כאן תשובה של צבי לגבי תפריט תזונה

מה שאני מציע, כופתיות כל יום.
3 פעמים בשבוע תערובת זרעים איכותית
פעמיים בשבוע תערובת השרייה
לקחת ביצה קשה, לחתוך ל 4 רבעים ולשים במקרר, לתת 4 ימים במשך השבוע כל פעם רבע, כך שזה יוצא ביצה אחת בשבוע.
ירק לתת קצת מדי יום
פרי אפשר פעמיים בשבוע מעט.
סבידה/אבן גיר שיהיה זמין בכלוב כל הזמן, רצוי סבידה כי שם יש גם מינרליים.

כשאהיה מול המחשב אמשיך לפרט

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - צבי דגן - 12-12-2019

(12-12-2019, 07:38 AM)ענבל כתב: מצד אחד נראה שהוא אוהב לעמוד על המקל שמעל הכלוב מצד שני, אחרי כמה זמן שעומד שם הוא מתחיל לצעוק ולנופף בכנפיים כאילו רוצה לרדת ולא יכול. אתמול גם השמיע קול של מעין בכי מלווה בסוג של חריקות.
אני מנסה לגרום לו שיעלה על היד שלי כדי להוריד אותו נראה שהוא מנסה אך מאוד קשה לו נראה כאילו הוא קצת לא יציב.
בסופו של דבר פירקתי את המקל והורדתי אותו יחד עם המקל...אז הוא נרגע.
את מתארת כאן התנהגות של תוכי חסר ביטחון, בגלל שגזרו לו את נוצות התעופה.
אולי הציפורניים שלו ארוכות מידי וגורמות לו לחוסר יציבות?
ההפך, הציפורניים עוזרות לו להיאחז במוט ומייצבות אותו.
לתוכים (וכך גם לכל הציפורים) יש מנגנון שבו יש להם יכולת "לנעול" את האצבעות על הענף שעליו הם עומדים.
המנגנון הזה מאפשר להם לישון על הענף ולא לפול ממנו.

זה נראה שהוא מאוד רוצה לבוא אליי אך לא יודע איך לעלות על היד.  - שוב, חוסר ביטחון.
הוא מטפס על דברים אחרים בבית אך גם כאן נראה שזה לא ביציבות מלאה טבעי לגילו? - אופייני לתוכי שאין לו ביטחון עצמי ולא יכול לסמוך על יכולת התעופה שלו.

כמו כן רציתי לשאול בעניין התזונה שלו.
קיבלנו מהמוכר שק כופתיות בשבילו, אנחנו נותנים לו מעט מאוד גרעינים לנשנוש ויצירת קרבה בערב אך איך אפשר והאם צריך בשלב זה להעשיר את התזונה שלו?
האם יש כופתיות מסוג איכותי שמומלצות יותר?
הכופתיות מכילות חלק גדול מהמרכיבים התזונתיים שהתוכי זקוק להם.
לא משנה באיזה מותג משתמשם, העיקר שיאכל את הכופתיות.
איזה גרעינים הוא מקבל לנשנוש?
התוכי צריך לאכול גם תערובת זרעים שמיועדים לתוכי שלך.

ניסינו לתת לו תפוח מקולף וחתוך לפרוסות וגם לקוביות, לא הראה כלל התעניינות.
תני לו ירקות מסוגים ומצבעים שונים.
ודבר נוסף בעניין השינה, כרגע אין מקום אחר להציב את הכלוב מלבד הסלון ובאמת קשה לו לישון כשיש עוד תנועה בבית למרות שהאזור שלו מוחשך כך שיוצא שהוא ישן מ 22:00 בערך ומתעורר בסביבות 7 בבוקר. היום הוא נרדם שוב קצת במשך היום.
הקור לא מפריע לו אבל חוסר שינה - מפריע מאוד.
תוכי שמשלים את שעות השינה במשך היום, הוא אוכל פחות (כי כשישנים לא אוכלים) ואז קיים חשש לחוסרים תזונתיים.

תודה רבה

ועוד דבר....המגע של התוכי עם הילדים יכול להיות בעייתי מבחינה היגיינית?
משחק שהתוכי נגע בו ולא ראינו ואח"כ הילד משחק איתו?
וכדומה...אם התוכי בריא ויש לו תעודת בריאות עדכנית, אין בעיה לגעת בו.
לצורך כך, אני ממליץ לך לערוך לו בדיקות מקיפות לשלילת מחלות ו/או נשאות של מחלות.

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - ענבל - 12-12-2019

תודה על התשובות
עצוב...
איך אפשר לעזור לו?
מלבד חום וחיבה?
יש פעילות מסויימת שרצוי שיעשה כדי לשפר את הביטחון ביכולת התעופה?
לנישנוש אנחנו נותנים כמה גרעיני חמניה קטנטנים.
הוא עבר בדיקת כלמדיה מקור וניצוי..מה צריך עוד לעשות?
איזה תערובת זרעים להוסיף?
יש לי תערובת מושרת של עדשים ירוקות שעועית מש ועדשים שחורות מושרית כ 20 שעות לא החלפתי מים
אפשר לתת?
פירות וירקות צריך לקלף?

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - צבי דגן - 12-12-2019

אפשר לעזור לו בעיקר ע"י סבלנות.
לא להכריח אותו לעשות דברים כנגד רצונו ולא להעמיד אותו בפני אתגרים שבהם הוא מוגבל וחושש לעשות.
להמשיך לטפל בו, להעניק לו חום ואהבה, להחזיק אותו הרבה בידיים, ללטף אותו ולהרעיף עליו מילות חיבה.
לבסוף, כשהנוצות יגדלו מחדש, הוא באופן הדרגתי, יצבור את הביטחון שנחוץ לו.

לגבי הבדיקות, אני ממליץ לעשות לו מחדש למרות מה שאת מציינת לעיל.

התזונה הנכונה לתוכי צריכה להיות מגוונת ומאוזנת:
  • כופתיות בגודל שמתאים לגודל התוכי - מזון בסיסי שיהיה זמין כל יום.
  • תערובת זרעים יבשה, שמותאמת לגודל התוכי - שלוש פעמים בשבוע.
  • תערובת זרעים/קטניות מושרים למשך 24-48 שעות, תוך החלפת המים כל 3-4 שעות - 1-2 פעמים בשבוע.
    בנוסף לזרעים היבשים הרגילים, התערובת תכיל גם מגוון רחב של זרעים נוספים, כמו: שעועית, חומוס, אפונה, סויה, שעורה, תירס, דוחן לבן, שיבולת שועל, אורז מלא, דורה, חיטה, מאש, חריע, כוסמת, עדשים. (לא חייבים את כולם)
  • ביצה קשה (כולל הקליפה) או מזון ביצים (שקונים בחנות) - 1-2 פעמים בשבוע, רבע ביצה בכל פעם.
    חשוב לתת ביצה קשה או מזון ביצים בעיקר לתוכים שנמצאים בתהליך גמילה או בעונת הרבייה, ותוכים שמאכילים גוזלים. 
    מזון הביצים מכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים, יש לו מרקם רך מה שמקל לעיכול ע"י הגוזלים.
    ניתן לפזר את מזון הביצים על מזון לח (כמו פרות, ירקות או השרייה/הנבטה) ומגישים לתוכים.
    מזון ביצים יש לאחסן בכלי הרמטי במקרר.
  • ירקות ("חיים") מסוגים שונים, כמו: ברוקלי, פלפלים מכל הצבעים, גזר, סלק, קולורבי, עלי ביבי, כרובית, פלפל חריף, קישואים ולא לשכוח את הנבטים וההשריה - כל יום ירק אחר.
  • מעט פרות (אצל תוכים ממשפחת הלורים יש להרבות בפרות).
    כשאת נותנת תפוח עץ זכרי להוציא ממנו את החרצנים כי הם רעילים לתוכי.
  • אבן גיר או סבידה - זמין כל הזמן. 
  • מים טריים - להחליף בכל יום.
  • אסור לתת: אבוקדו (רעיל לתוכים), אלכוהול, בצל, שום, חציל, שוקולד (רעיל לתוכים), תורמוס, אוכל מתובל, בצל, עגבנייה, משקאות מתוקים או חריפים תפו"א, פטרוזיליה, קפה, בלוטי אלון, ערמונים, בוטנים מצופים, תערובות פיצוחים למיניהן, חטיפים (במבה, ביסלי וכדומה), ביסקוויט, לחם, מזון מומתק וכל מזון מעובד (כמו במבה, בסלי, שימורים וכדומה).
  • אסור לתת שקד מר (קטן ורחב יותר ביחס לשקד רגיל) – מכיל ציאניד. מסיבה כלשהי שקדים מרים נפוצים בתערובות לתוכים גדולים, במידה ונמצאו, יש להוציאם.
  • כמו כן, לא לתת לתוכי מזון שהוכן עבור בני האדם - הוא מכיל כמויות גדולות מידי של תבלינים (במבה, ביסלי , דוריטוס וכדומה) וכן - משקאות לא טבעיים (קולה, ספרייט, סודה וכדומה).
שימי לב, תוכים שלא הורגלו למגוון מזונות מגיל מאוד צעיר, יתקשו להתרגל אליהם בגיל מבוגר.
זה לא אומר שצריך לוותר, תמשיכי להציע לתוכי שלך עד שיטעם ואז הוא ימשיך להעז ולאכול.