פורום תוכיפדיה
רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה (/showthread.php?tid=1408)

עמודים: 1 2 3 4 5 6

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - ענבל - 12-10-2019

שלום צבי
כן גזרו לו את הנוצות
לגבי החברות של הגוזל אולי לא הובנתי נכון..המוכר גם אמר לנו שיותר קל לחברת את התוכי עכשיו כשהוא קטן..הוא בן שלושה חודשים.
נראה שקצת חושש לצאת מהכלוב או לעבור מהמקל ליד...במיוחד כשהילדים בסביבה איתי לבד נראה קצת יותר משוחרר.
בנוסף, אשמח לכמה הנחיות ראשוניות לאיקלום נכון שלו

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - צבי דגן - 12-10-2019

ציטוט: "כן גזרו לו את הנוצות"
בדיוק מזה חששתי.
אני מניח שהתוכי לא מחוברת בכלל ואני מסופק אם בכלל התוכי הזה הואכל בדי האדם.
המוכר החזיק אותו על המוט לא מפני שהוא חשש משריטות אלא - מנשיכות.
לצערי, אני חייב לציין ולהכין אותך לקראת העתיד, לא יהיה לך קל עם התוכי הכי.
מיד תקבלי הנחיות לאקלום.

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - אהבת חיות - 12-10-2019

גזרו את נוצות התעופה מול העיניים שלך או שאת הגעת הן כבר היו חתוכות?

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - צבי דגן - 12-10-2019

הנחיות לאיקלום נכון
כפי שאת מתארת לעצמך, גורם ה"זמן" הוא פקטור משמעותי ומכאן את יכולה להבין שיש צורך להתאזר בסבלנות. 
הדרך הטובה ביותר היא לשמור על מספר כללים חשובים:

1. זכרי שלפחות עשרת הימים הראשונים הם ימי ההסתגלות של התוכי (לפעמים פחות ולפעמים - יותר).
    בימים אלה, לא כדאי לגעת בו ולא להכניס את היד לתוך הכלוב אלא רק כדי להאכיל אותו ולנקות את הכלוב, לטפל בו כראוי, לספק את כל צרכיו.

2. אם התוכי "מסכים" לעלות לך על היד מבלי שילחץ, תסתפקי בכך אם לא - תכבדי את רגשותיו וחששותיו.
  3. במשך כ- 12 עד 24 השעות הראשונות, יתכן שהוא לא יאכל כלום, אל תילחצי מזה, כשיהיה רעב ויתרגל מעט לסביבה הוא יתחיל לאכול.
  4. תשאירי את דלת הכלוב פתוחה ותאפשרי לו להסתובב בחדר כרצונו, כך הוא יכיר מהר יותר את הסביבה החדשה, אל תשכחי לסגור את כל פתחי הבית, שלא יברח החוצה.
  5. כאמור לעיל, לא לפלוש לטריטוריה של התוכי ללא "הסכמתו", אלא אם כן, את רואה סימנים ברורים שאת יכולה לנהוג אחרת.
  6. לא לעשות דברים כנגד רצונו של התוכי ולא "להתעלק" עליו.
  7. בימים הראשונים, לנסות להאכיל אותו דרך הסורגים, אם הוא מתרחק ממך, סימן שהוא פוחד, תניחי לו ולמחרת תנסי שוב.
  8. כאשר הוא מפסיק לחשוש ממך, אפשר לנסות לפתוח את הכלוב ולהאכיל אותו מבלי להכניס את היד לתוך הכלוב.
  9. בשלב הבא לנסות, לאט לאט, להכניס את היד רק עד המקום שבו התוכי מתחיל להראות סימנים של חוסר רצון וחשש.
  10. בשלב הסופי לנסות להכניס את היד במטרה שיעלה על היד שלך.
  11. תזכרי שלכל אחד מהשלבים האלה דרוש זמן, ומשך הזמן אינו קבוע והוא תלוי בכל פרט ופרט, חשוב שלא לנסות לקצר תהליכים ולאפשר לתוכי להתרגל לכל שלב.

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - ענבל - 12-10-2019

תודה רבה
אני יודעת שאתה מתנגד לגזירת הנוצות..גם לי קצת קשה עם זה אבל בסופו של דבר קיבלנו את ההחלטה...זה לא היה בנוכחותנו..הבנתי שזה גם עדיף כך כדי שלא יקשר אלינו את הטראומה.
מאז שהוא בכלוב הוא אכל קצת כופתיות והילדים נתנו לו קצת גרעינים מהיד. לפני כמה זמן עלה למקל שמעל הכלוב עמד שם קצת ואכל..די סרב לרדת משם בסופו של דבר הרמתי אותו עם המקל חזרה לכלוב.
האם כדי שישן צריך לכסות את הכלוב?
יש עדיין קצת תנועה בבית..
הוא היה קצת משוחרר ברצפה עלה על הילדים...רצוי שיעשה זאת או כרגע שיהיה יותר בכלוב?
לפעמים משמיע רעשים לא ממש צעקות אבל קריאות שריקות..עכשיו כשהחשכנו קצת גם קצת משמיע רעשים...הוא לא מראה סימני התנגדות כלשהם כשמלטפים אותו. לפעמים נאחז בבגד בחוזקה עם הציפורניים יש דרך לגרום לו להשתחרר מהאחיזה הזו?

(12-10-2019, 07:03 PM)ענבל כתב: תודה רבה
אני יודעת שאתה מתנגד לגזירת הנוצות..גם לי קצת קשה עם זה אבל בסופו של דבר קיבלנו את ההחלטה...זה לא היה בנוכחותנו..הבנתי שזה גם עדיף כך כדי שלא יקשר אלינו את הטראומה.
הסיבה שהוא גזר את הנוצות לא בנוכחותכם היא בכדי ליצור מצג שווא שהתוכי מחוברת ועולה על הידיים שלכם
מאז שהוא בכלוב הוא אכל קצת כופתיות והילדים נתנו לו קצת גרעינים מהיד. לפני כמה זמן עלה למקל שמעל הכלוב עמד שם קצת ואכל..די סרב לרדת משם בסופו של דבר הרמתי אותו עם המקל חזרה לכלוב.
זה טוב שהוא אוכל כופתיות ואף אוכל גרעינים מהילדים אבל יכול להיות שתהיה ריגרסיה אל תבהלו מכך ותמשיכו להקשיב לו ולהתקרב עפ"י רצונו.
האם כדי שישן צריך לכסות את הכלוב?
יש עדיין קצת תנועה בבית..
אם האיזור שהוא נמצא דיי חשוך השמיכה לא תשנה שום דבר,בטח שלא לרעשים.
זה כמו תינוק שאם ירגילו אותו לסביבת הבית ולא ליצור דממת אלחוט כל פעם שהוא הולך לישון, הוא יתרגל לרחשי הבית ויישן גם אם יהיה טיפה יותר רעש.

הוא היה קצת משוחרר ברצפה עלה על הילדים...רצוי שיעשה זאת או כרגע שיהיה יותר בכלוב?
רצוי להקשיב לרצונותיו ולא להכריח אותו, אם הוא עלה מרצונו החופשי זה מצויין.
לפעמים משמיע רעשים לא ממש צעקות אבל קריאות שריקות..עכשיו כשהחשכנו קצת גם קצת משמיע רעשים...הוא לא מראה סימני התנגדות כלשהם כשמלטפים אותו. לפעמים נאחז בבגד בחוזקה עם הציפורניים יש דרך לגרום לו להשתחרר מהאחיזה הזו?
אל תשכחי שהוא נכנס לפני כמה שעות לבית חדש הכל שונה לו ממה שהוא רגיל, הרעשים תקינים הוא ירדם בקרוב.
ליטוף עדין וכל הזמן להקשיב לו.
הוא נאחז כדי להרגיש ביטחון אם נותן ללטף אז ללטף ולדבר איתו ובכך להרגיע אותו להוריד ולהחזיר לכלוב.

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - yinon236 - 12-10-2019

בלילה הוא צריך תנאי חשיכה ושקט מוחלט, ללא בני אדם בסביבה.
ציטוט: "הוא היה קצת משוחרר ברצפה עלה על הילדים...רצוי שיעשה זאת או כרגע שיהיה יותר בכלוב?"
בכלוב הוא ירגיש יותר מוגן בימים אלה שהוא מסתגל לביתכם.

ציוצים קטנים זה בסדר גמור.
אם הוא לא רוצה להשתחרר אז תתנו לו להישאר וכן ללטף אותו שהוא ירגיש מוגן, אם זה לא נעים לכם אז עם מקל וצ'ופר לגרום לו לעלות ולהוציא אותו.

גרעינים הכוונה זרעי חמנייה?
בימים האלה זה בסדר לתת קצת יותר מדי שיעזור לו להתרגל אליכם אבל להבא לא באופן קבוע, אלא מעט לצ'ופר עבור התנהגות טובה.
הם מכילים זרחן שמונע כניסה של סידן לגוף.

מסכים לגבי הגרעינים.
ינון: מניסיוני יצירת הדממה המוחלטת יכולה להיות בעייתית,לעומת זאת אם יש לו חדר משלו רצוי לא להכנס לחדר.
לגבי המקל לדעתי כדאי להמנע כמה שיותר כדי לשנות את ההרגל שהיה לו עד עכשיו

RE: רכישת קקדו ציצית צהובה נקבה - yinon236 - 12-10-2019

(12-10-2019, 07:32 PM)אהבת חיות כתב: מסכים לגבי הגרעינים.
ינון: מניסיוני יצירת הדממה המוחלטת יכולה להיות בעייתית,לעומת זאת אם יש לו חדר משלו רצוי לא להכנס לחדר.

לתוכים יש שמיעה טובה ביותר שאפילו הרעש הכי קטן יעיר אותו.
לגבי המקל זה לא משנה אם בנוסף הם ילטפו אותו ויחזיקו על הידיים ויתנו יחס כמו שצריך
וכן אני מסכים שעדיף עם היד מאשר ממקל

ענבל ראי כאן לגבי גזירת נוצות תעופה

(12-10-2019, 07:36 PM)yinon236 כתב:
(12-10-2019, 07:32 PM)אהבת חיות כתב: מסכים לגבי הגרעינים.

לתוכים יש שמיעה טובה ביותר שאפילו הרעש הכי קטן יעיר אותו.
לגבי המקל זה לא משנה אם בנוסף הם ילטפו אותו ויחזיקו על הידיים ויתנו יחס כמו שצריך
וכן אני מסכים שעדיף עם היד מאשר ממקל

טוב שיתרגל לרחשי הבית כך יוכל להרדם גם אם הבית לא שקט לגמרי.
כוונתי לגבי המקל בהדרגה להרגיל לליטוף ולהעיף את המקל, ולהשתמש בו כמה שפחות.