פורום תוכיפדיה
אקלקטוס ווזמרי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: אקלקטוס ווזמרי (/showthread.php?tid=1399)

עמודים: 1 2 3 4 5

RE: אקלקטוס ווזמרי - צבי דגן - 10-18-2019

אצל אקלקטוס, אין לדעת אם הם גזע טהור או - לא.
בארץ לא הקפידו על טהרת הגזע ולכן אנחנו מניחים שכל האקלקטוסים הם "מעורבי גזע".
נדיר מאוד שתמצא אקלקטוס מגזע טהור.
אני מציע לך לקנות כל זוג שיציעו לך ואם תרצה תוכל "לנקות" את הגזע ע"י סלקציה מלאכותית.

RE: אקלקטוס ווזמרי - אהבת חיות - 10-18-2019

ידוע לי שיש בעיית טוהר בגזעים ואני לא מצפה לטוהר אלה למופע של הווזמרי גם אם הוא לא טהור.
לגבי הפינה של חי כיוון שאני לא מכיר אותו וכל מי שפה אמר שלא מכיר אותו אין לי מושג לגבי טיב החיברות ושמירת הבריאות במקום.
(10-18-2019, 11:07 AM)צבי דגן כתב: [*]הפינה של חי - זוג אקלקטוס מדהים וענק!, זכר גראנד ונקבה ווזמרי. זוג מחובר לקראת ריבוי!

היכן ראית את זה,הפעם האחרונה שראיתי מודעה כזאת בפינה של חי הייתה לפני כמה שנים,אתה בטוח שזה אקטואלי?
לפי הבנתי שכתוב מחובר הכוונה ביניהם ולא מחוברת

לגבי הפינה של חי, בין אם מכירים אותו ובין אם לא מכירים, צריך לגשת אליו ולערוך בדיקת חברות לתוכי.
תנאי הכרחי לכך הוא שהתוכי יהיה שלם ולא תוכי שגזרו לו את נוצות התעופה.
ציטוט: "זוג אקלקטוס מדהים וענק!" ראיתי כאן: הפינה של חי - אומנם מודעה ישנה, אבל קיימים סיכויים שיש לו עוד.
ולעניין "מחובר" / "מחוברת", כידוע לך שרבים מבלבלים בין המושגים האלה ולכן, עד שלא תראה ותמשש את התוכים לא באמת תוכל לדעת כלום.

לפי ניסיוני (הלא מאוד גדול, אני מודה) המדד של בדיקה במקום לא מאוד מדיוק יש לא מעט משתנים שנמצאים בחווה/חנות לתוכים שלא נמצאים בבית, בהרבה מקרים התוכי יהיה חסר מנוחה ואולי אפילו ינסה לנשוך משהו שבבית אחרי תקופת הסתגלות יהיה אפשר להבין את החיברות האמיתי.

תמיד אפשר לחברת כמעט כל תוכי.
אבל, אתה רוצה לקנות תוכים שהם כבר מחוברתים, את זה בהחלט אפשר לבדוק.
תקפיד על הסעיפים האלה:
  • אל תקנה תוכי שגזרו לו את נוצות התעופה.
  • אל תקנה תוכי שלא הורגל למגוון רחב של מזונות.
  • תשהה במחיצת התוכים במשך כשעה (לפחות), תשחק איתו ותתעניין באופיו.
  •  תיגע בו בכל מיני מקומות בגוף (בראש, בחזה, מתחת לכנפיים) ותראה שהוא מסכים, לא מתנגד ולא נושך.
  • תוודא שהוא עולה על היד ממש בקלות וברצון.
  • תתעניין, כמה מפגשים נערכים עם תוכי וכמה זמן מוקדש לו בכל מפגש.

נתחיל בזה שבתחילת השרשור אני כתבתי שכיוון שאני לא מכיר את המקום אני לא סומך על רמת החיברות שלו ואני מעדיף לחברת בעצמי אך כיוון שאני רוצה מופע של ווזמרי אני לא בטוח שאני יכול לדעת מה ייצא אחרי שאגדל כיוון שזה כנראה מעורב.
דבר שני יש משהו מאוד מוזר במודעה הישנה של הפינה של חי הוא כתב שם מקבה ווזמרי וזכר גראנד, אם זה כלכך ברור אז זה אומר שההורים "טהורים" ואני מניח שלא כך הדבר.
לגבי הבדיקות
  • ברור שלא קונים תוכי גזור (לפחות לי זה ברור) מה שקרה במקרה שלי גזרו מול עיניי לפני שיצאתי (אני באופן אישי היום לא אתן גם לזה לקרות).
  • כשאני קניתי את התוכית שלי ראיתי אותה אוכלת רק יום למחרת.
  • איזה תוכי ייתן למישהו שראה אותו בפעם הראשונה לפני דקה לגעת בו בכל הגוף.
  • במצב רגוע ו"סטרילי" התוכי כנראה יעלה אני סקפטי שזה יקרה בתוך חווה שבאים לשם הרבה ויש רעש.
  • מקום מכירה יכול להגיד כל דבר שהוא רוצה כדי למכור,ותגלה שלא דיבר אמת רק אחרי שהתוכי אצלך.

אם אתה מעדיף לחברת בעצמך, תקנה גוזלים צעירים מאוד בגיל 10-20 יום, תאכיל אותם ותחברת אותם בעצמך.
ועניין הרצון שלך במופע ווזמרי, תצטרך לסמוך על המוכר וטוב יותר אם תבקש לראות את ההורים.
לעניין מוזרות המודעה, תצטרך לברר איתו.
ציטוט:
    זה ברור, הם מתחילים לאכול רק לאחר שהתחילו להתרגל למקום החדש.
    אבל, מה שאני הצעתי הוא לבדוק את עניין המזונות אצל המוכר, לפני שאתה מביא אותו לביתך.
    כל תוכי שחוברת ברמה גבוהה!
  • במצב רגוע ו"סטרילי" התוכי כנראה יעלה אני סקפטי שזה יקרה בתוך חווה שבאים לשם הרבה ויש רעש.
    אל תהיה סקפטי, זה צריך להתקיים אצל תוכים מחוברתים, במיוחד כשהם גוזלים.
  • ובעניין האמון במוכר, אתה צודק, האמון הוא בערבון מוגבל, עד כמה שזה אפשרי.
    אם יש לך קצת חוש בעסקים, תוכל לתשאל אותו ולחוש, באופן אינטואיטיבי, אם הוא משקר.
    נכון שזה קשה, אבל אין לזה פתרון טוב וחד משמעי.

(10-18-2019, 09:37 PM)צבי דגן כתב: אם אתה מעדיף לחברת בעצמך, תקנה גוזלים צעירים מאוד בגיל 10-20 יום, תאכיל אותם ותחברת אותם בעצמך.
ועניין הרצון שלך במופע ווזמרי, תצטרך לסמוך על המוכר וטוב יותר אם תבקש לראות את ההורים.
ביקשתי לראות את ההורים, "הפינה של חי" קונה ממישהו והוא לא מוכן לתת לי לדבר עם הבנאדם
לעניין מוזרות המודעה, תצטרך לברר איתו.
ציטוט:
    זה ברור, הם מתחילים לאכול רק לאחר שהתחילו להתרגל למקום החדש.
    אבל, מה שאני הצעתי הוא לבדוק את עניין המזונות אצל המוכר, לפני שאתה מביא אותו לביתך.
    גם במקרה הזה אתה יוצא מנקודת הנחה שאין סיבה שהמוכר ישקר משהו שבדרך כלל המציאות מראה אחרת כשהוא רוצה למכור
    כל תוכי שחוברת ברמה גבוהה!
    הייתי בכמה וכמה מקומות ידועים באיכות חיברותם וכדי שהתוכי יאפשר לגעת בו בכל גופו ברמה חודרנית צריך מינימום של אמון בין שני הצדדים
    אל תהיה סקפטי, זה צריך להתקיים אצל תוכים מחוברתים, במיוחד כשהם גוזלים.
  • ובעניין האמון במוכר, אתה צודק, האמון הוא בערבון מוגבל, עד כמה שזה אפשרי.
    אם יש לך קצת חוש בעסקים, תוכל לתשאל אותו ולחוש, באופן אינטואיטיבי, אם הוא משקר.
    נכון שזה קשה, אבל אין לזה פתרון טוב וחד משמעי.

ציטוט:ביקשתי לראות את ההורים, "הפינה של חי" קונה ממישהו והוא לא מוכן לתת לי לדבר עם הבנאדם
חשוד!
זו סיבה טובה שלא לקנות ממנו.

מצד אחד אני מסכים איתך לחלוטין ובגלל זה ביררתי פה אם מישהו מכיר את המקום, ומצד שני אם אני מסתכל ממבטו שלו אם אני אפנה למקור הגוזלים אני כנראה אקנה ממנו ולא מ"הפינה של חי" מעבר לכך כששאלתי למחירים אז גוזל גמול עולה 3200 ₪ וגוזל בן 10 ימים עולה 2400 ₪ מחיר מופרז לדעתי, סוג של שכנוע לא לקנות גוזל לא גמול