פורום תוכיפדיה
אקלקטוס ווזמרי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: אקלקטוס ווזמרי (/showthread.php?tid=1399)

עמודים: 1 2 3 4 5

אקלקטוס ווזמרי - אהבת חיות - 10-15-2019

אני מחפש כבר תקופה ארוכה אקלקטוס (זכר ונקבה) ווזמרי.
היום מצאתי את זה:
https://m.facebook.com/HapinaShelHai
מישהו מכיר אותם ויכול להגיד לי האם המקום אמין?

RE: אקלקטוס ווזמרי - צבי דגן - 10-15-2019

לא מכיר אותם מקרוב, אבל היו לנו בפורום מי שקנו מהם ולא שמעתי טענות.
ועם זאת, כידוע לך שתמיד צריך לבדוק את התוכים.
אני מבין, שאם אתה מחפש זוג, זה למטרת רבייה, נכון?
עיין גם כאן: סוגי אקלקטוס נפוצים

RE: אקלקטוס ווזמרי - אהבת חיות - 10-15-2019

לגבי השאלה שלך התשובה היא כן ולא (תשובה קצת מוזרה אני יודע).

הרצון שלי בגידול התוכים שלא יהיו "פרי רבייה", שכל תפקידם הוא להביא ביצים לעולם, שמעתי על לא מעט אנשים אנשים שמגדלים לכך ואני חושב שהתוכים שלהם מאוד מסכנים.

מטרתי בתור התחלה שיהיו מחוברתים ולא יפחדו מהסביבה ואף יהנו ממנה, ולאט גם להרגיל אותם אחד לשניה לשם רבייה ללא הרס החיברות (או מינימלי ככל האפשר)

לכן גם הרצון שלי לגדל אותם לפני הגמילה,בשניה שאפשר להוציא אותם מהאם (אם אני זוכר נכון דיברנו על כך בשרשורים אחרים ודובר על משהו כמו 10 ימים)

האם ידוע לך מהו גודל הכלוב שתצטרך עבור זוג לרבייה?
יש לך מקום עבור כלוב כזה?
איפה הוא ימוקם, בבית, בחצר, במרפסת, מקום אחר?

אם אני הולך על כלוב קנוי ולא בנוי אני מניח שמשהו מקביל לכלוב A50 יכול להתאים לכך, כן אני מאמין שיש לי מקום לכך.
הרצון לגדל בבית.

אתה בטח מתכוון לכלוב הזה
[Image: A50%20-%20123x103x196cm.jpg]
הסיכויים לזוג להתרבות בכלוב הזה, לא גדולים.
אורכו (מימין לשמאל) של כלוב רבייה צריך להיות לפחות 1.5 מטר ורצוי - יותר.
למרות ש אלה יהיו תוכים מחוברתים, הם צריכים להרגיש בנוח, ללא הפרעות ומרחב גדול ככל שניתן.
כלוב כזה מומלץ שייבנה בחצר או במרפסת גדולה.

לצערי הרב אין מרפסת וגם לא ממש חצר.
אם הכלוב רוב היום פתוח (חוץ במצב שנשארים לבד) והם נכנסים אליו כדי לאכול ולישון כלוב כזה לא יכול להספיק למצב רבייה? הרי להבדיל מציפורים אחרות שיש סוג של מופע חיזור, במקרה של תוכים הם מזדווגים במקום.
אחד מהיתרונות (תקן אותי אם אני טועה) של חיברות שהתוכי לא רואה באדם איום ולא מפחד ממנו כך שהסיכוי להתרבות של תוכי מחוברת גדול בסביבת אדם.
כששוחחתי עם אנשים אמרו לא מעט אנשים, אם אתה רוצה להרבות קח זוג פרא ותן להם להתרבות, מה ההיגיון בכך שכל רעש הכי קטן יבהיל אותם,הם לא נמצאים בטבע.

ולגבי הווזמרי ואמינות המקום, בהנחה שאוכל להשיג מהם גוזלים לא מנוצתים כדי לגדל ולחברת כראות עיני,איך אוכל לוודא שאני מקבל ווזמרי (בהנחה שהווזמרים שלו טהורים) ולא תת סוג אחר?
והאם בבדיקת דם אפשר לזהות D.N.A של שני גוזלים מאותם הורים? כיוון שלמיטב הבנתי גם אצל תוכים כמו אצל בעלי החיים אחרים זיווג משפחתי עלול ליצור פגמים.

RE: אקלקטוס ווזמרי - שירי - 10-15-2019

הי לך, לא יכולה לענות לך במוגע למקום ששאלת לגביו אבל כן מבקשת להפנות את תשומת ליבך לכך שאקלקטוס הוא תוכי שמאוד מאוד מרעיש /צווח. אם אין לך מקום מבודד משכנים הייתי חושבת פעמיים לפני שאני מכניסה אותו לקירבת שכניך בכלל ולדירה בפרט. (אני עוברת לא מעט טלטלות בשל כך)

RE: אקלקטוס ווזמרי - yinon236 - 10-15-2019

על המקום לא שמעתי באופן אישי
ראיתי בלינק ששלחת שיש רק נקבות.
בכל מקרה כתוב 4 חודשים שזה טוב בשבילך שתתרגל אליך השאלה מה עם זכר.

בנוסף יהיה לך קשה להחזיק 2 תוכים ביחד ושישארו מחוברתים, זה אפשרי אבל עם עבודה קשה

(10-15-2019, 10:41 AM)yinon236 כתב: על המקום לא שמעתי באופן אישי
ראיתי בלינק ששלחת שיש רק נקבות.
בכל מקרה כתוב 4 חודשים שזה טוב בשבילך שתתרגל אליך השאלה מה עם זכר.

בנוסף יהיה לך קשה להחזיק 2 תוכים ביחד ושישארו מחוברתים, זה אפשרי אבל עם עבודה קשה

בגלל שלא שמעתי על המקום וכמו שאני רואה לא הרבה שמעו על המקום אז אין לי מושג לגבי איכות החיברות שלהם,ומכך אני רוצה לגדל בעצמי ברגע שהוא משוחרר מהאם.
ביררתי אצלו והוא לא יודע להגיד על הגוזלים כמעט שום דבר כיוון שהוא משיג ממישהו ואלה לא הגוזלים שלו.
מבחינת מחירים, גוזל גמול 3200₪
גוזל שנפרד מהאם הוא מבקש 2400₪ תקנו אותי אם אני טועה ולפי הבנתי זה מחיר מטורף לגוזל בן יומו שכל העיסוק עד לגמילה אני עושה.

יש לי בקשה מכל מי שיקרא
אני מחפש בנרות אקלקטוס ווזמרי, כיוון שלצערי בארץ יש בעיקר מעורבים (העדפה שלי היא ווזמרי טהור) ולהביא מחו"ל זה מאוד בעייתי אז אני מוכן להתפשר על עירבוב עם סוג גדול אבל מאוד רוצה את ההופעה של הווזמרי בעיקר אצל הנקבה.
בבקשה תעזרו לי לחפש