פורום תוכיפדיה
תערובת השריה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תערובת השריה (/showthread.php?tid=1391)

עמודים: 1 2 3

RE: תערובת השריה - macaw_life - 10-18-2019

(10-16-2019, 04:45 PM)צבי דגן כתב: למרות שהשמיר לא מופיע ברשימות האלה, לא מומלץ לתת לתוכים.
אם הוא אוהב את השמיר, אפשר לתת מעט, פעם או פעמיים בשבוע. 
  1. צמחים מותרים וצמחים רעילים
  2. מאכלים שנראים כלא מזיקים
  3. מאכלים שאסור לתת לחיות המחמד
  4. ערכם התזונתי של פירות וירקות, נכון לכל האורגניזם​​​​​​​
​​​​​​​להבא, תפתח אשכול חדש.

האם מותר להם נענע ?

RE: תערובת השריה - yinon236 - 10-18-2019

לא רואה בעיה לתת מעט נענע

(10-18-2019, 09:47 AM)yinon236 כתב: לא רואה בעיה לתת מעט נענע

טוב לדעת

RE: תערובת השריה - צבי דגן - 10-18-2019

אולי אין בעיה, אבל השאלה היא למה לתת? מהו הערך התזונתי של הנענע (או השמיר), שבגללו צריך לתת לתוכים.
בד"כ אנחנו לא נוהגים לתת תבלינים לתוכים.
הנענע לא נמצא בתפריט השגרתי של התוכים ולכן אין לנו ניסיון ולא יודעים מהי ההשפעה של הנענע על התוכי.
צריך לזכור שגם בני אדם לא אוכלים את הנענע אלא משתמשים בו כתבלין (בד"כ בחליטה) ובריכוז נמוך מאוד.
לא הייתי מסתכן לתת לתוכי שמשקל גופו קטן בהרבה ממשקל גופו אל אדם.

(10-18-2019, 11:19 AM)צבי דגן כתב: אולי אין בעיה, אבל השאלה היא למה לתת? מהו הערך התזונתי של הנענע (או השמיר), שבגללו צריך לתת לתוכים.
בד"כ אנחנו לא נוהגים לתת תבלינים לתוכים.
הנענע לא נמצא בתפריט השגרתי של התוכים ולכן אין לנו ניסיון ולא יודעים מהי ההשפעה של הנענע על התוכי.
צריך לזכור שגם בני אדם לא אוכלים את הנענע אלא משתמשים בו כתבלין (בד"כ בחליטה) ובריכוז נמוך מאוד.
לא הייתי מסתכן לתת לתוכי שמשקל גופו קטן בהרבה ממשקל גופו אל אדם.

אני סתם הסתקרנתי מכיוון שלפני יומיים שתיתי תה עם נענע והתוכי שלי היה עליי וממש ניסה לקחת את הנענע אך לא נתתי לו . לא התכוונתי להוסיף לו לתפריט

טוב עשית שלא אפשרת לו לאכול מהנענע.
תוכים, במיוחד הצעירים, מנסים לטעות כמעט מכול צמח שיראו, גם אם הוא רעיל.
מה שקורה בטבע, במקרה כזה, בכל יום לפני שקיעת השמש הם עפים אל הר קבוע שבו יש סלע רך שסותר את הרעלים.
כמו כן, הם עשויים לאכול פחם רגיל או פעיל שסופח אליו את הרעלים ואז הם מפרישים אותו בלשלשת. כך הם מסלקים את הרעלים.
בשבי, אין להם את האפשרויות האלה ולכן מוטב להימנע מלתת מזונות שאנחנו לא בטוחים בהם.

(10-18-2019, 02:34 PM)צבי דגן כתב: טוב עשית שלא אפשרת לו לאכול מהנענע.
תוכים, במיוחד הצעירים, מנסים לטעות כמעט מכול צמח שיראו, גם אם הוא רעיל.
מה שקורה בטבע, במקרה כזה, בכל יום לפני שקיעת השמש הם עפים אל הר קבוע שבו יש סלע רך שסותר את הרעלים.
כמו כן, הם עשויים לאכול פחם רגיל או פעיל שסופח אליו את הרעלים ואז הם מפרישים אותו בלשלשת. כך הם מסלקים את הרעלים.
בשבי, אין להם את האפשרויות האלה ולכן מוטב להימנע מלתת מזונות שאנחנו לא בטוחים בהם.
מעניין מאד , טוב לדעת בכל מקרה וכן באופן כללי אני לא נותן לו לאכול דברים שאני לא בטוח שיועילו לו.

(10-18-2019, 04:54 PM)Ez_buyin כתב: מעניין מאד, טוב לדעת בכל מקרה וכן באופן כללי אני לא נותן לו לאכול דברים שאני לא בטוח שיועילו לו.בדיוק כך צריך לנהוג במקרים כאלה.